Šestnácka přemohla Letce díky pětigólové druhé třetině

Date of publication Author Jonáš Jech

Liberec – Ve 13. kole ELIOD Extraligy mladšího dorostu se Bílí Tygři utkali s týmem z Letňan. Pozice obou týmů v tabulce předurčovala jasného favorita a outsidera utkání a výsledek také dopadl podle očekávání. Hosté se však prezentovali bojovným a atraktivním hokejem. Tygři ale ve druhé třetině vystřelili na branku soupeře devětkrát a podařilo se jim vstřelit pět gólů, což rozhodlo o osudu utkání a o tom že tři body dnes zůstaly pod Ještědem.

13.kolo, čtvrtek 02. listopadu 2017
6:0
(0:0, 5:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 23. Hampl (Nezbeda), 31. Kovář (Cikhart), 34. Vodlan (Nezbeda, Strnad), 36. Nezbeda (Strnad), 40. Cikhart (Jansa, Pray), 48. Hampl (Tůma, Nezbeda) . Rozhodčí: Ondráček – Kettner, Axman. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 58. Střely na branku: 25:26. Průběh utkání: 6:0.

Čajan – Duschka, Kovář, Hampl (C), Hladík, Šedivý, Tůma – Pray, Jansa, Jakubec, Cikhart, Jiruš, Měchura, Strnad, Nezbeda, Chmelař, Gajda, Vodlan

HC Letci Letňany

Liemann – Cichoň, Krutil, Stránský, Němec, Skorčík, Bucek, Klatt (C), Suda – Vrkoč, Vítů, Stupka, Straka, Pětník, Zrcek, Hlaváč, Škarda, Černý, Václavík, Tůma

V prvním dějství jsme byli svědky vyrovnaného hokeje. Paradoxně prvním týmem, který se mohl dostat do vedení, byli Letci. Václavík si vzal puk v útočném pásmu. Obkroužil s ním branku, ale setrvačnost mu nedovolila zasunout kotouč za záda Čajana.

Hru také výrazně ovlivňovala častá vyloučení na obou stranách. Z domácích byl aktivní především Kovář, který, ohrozil obě branky, leč tu Čajanovu neúmyslně. Při snaze zablokovat ránu soupeře, odrazil puk do protipohybu domácího brankáře, který jen bezmocně sledoval, jak puk o pár centimetrů míjí svatyni Tygrů.

Druhý pokus domácího borce už mířil na správnou branku. Spoluhráči ho dostali do svízelné situace na modré čáře a robustní obránce jen v nouzi napálil puk na Liemanna. Přízemní pokus však způsobil maskovanému muži takové problémy, že kotouč vyrazil pouze před sebe. Dojíždějícímu Hamplovi puk přeskočil hokejku a k dorážce se nedostal.

Druhá dvacetiminutovka začala velmi z ostra. Po pár vteřinách Šedivý tvrdě, leč v souladu s pravidly, sestřelil soupeře u mantinelu. Okamžitě byl terčem msty od Cichoně, který se pustil do domácího beka. Rozhodčí ale situaci včas uklidnili a poslali oba hráče si odpočinout na trestnou lavici.

Hrálo se 4 na 4 a při větším prostoru na hřišti se poprvé prosadili liberečtí hokejisté. Jan Hampl si připravil puk v prostoru pravého kruhu a zamířil mimo dosah lapačky brankáře Letňan - 1:0.

Další gól Tygři přidali při vlastním oslabení v polovině zápasu. Cikhart se řítil v samostatném úniku, ale blafák do forhendu mu Liemann s vypětím všech sil vychytal. Proti dorážce Filipa Kováře už ale nemohl nic dělat - 2:0.

Liberec se dostal do tempa a přišli další branky v krátkém sledu. Luka Vodlan si ve skrumáži před brankou našel puk a uklidil ho backhandem do sítě - 3:0.

Pak se zaskvěl Strnad, který s pukem prokličkoval střední i útočné pásmo, mezi kruhy našel úplně nehlídaného Lukáše Nezbedu, kterému stačilo trefit branku - 4:0.

Další branku přidal půl minuty před koncem prostředního dějství po skvělé přihrávce zpoza brány od Filipa Jansy Jan Cikhart - 5:0.

V závěrečné třetině už se hrálo prakticky jen z povinnosti, přesto se po jedné velké šanci urodilo na obou stranách. Tu svou dostal kapitán Jan Hampl, při podklouznutí hned dvou protihráčů na modré. Prokličkoval se mezi nimi až před Liemanna a trefil se přesně nad beton - 6:0.

Hosté si mohli připsat čestný úspěch po samostatném úniku Václavíka. Čajan si však skvěle vybruslil a jeho střelu vyrazil do rohu.

Nic dalšího už se v šedesáti minutách nestalo a tak si po znamenité druhé třetině připisují do tabulky další tři body.

Richard Lobo
„Zápas se pro nás vyvinul velmi dobře. Druhou třetinu jsme zvládli skvěle, 5:0 a byli jsme jasně lepší. V té první jsme se trochu trápili. Zaplať pánbůh, že jsme to zlomili, zvládli zápas i s nulou, kterou si náš brankář zasloužil. Kluků patří za dnešek velký dík a doufáme, že na to v sobotu navážeme v Boleslavi.“

Tomáš Blažek
„Dnešní utkání bych rozdělil. První a třetí třetinu se nám dařilo hrát dobře do obrany. Liberec má rychlý a silový tým a byli důraznější, ale dařilo se nám držet soupeře mimo brankoviště a střelecký prostor, takže museli pálit z větší vzdálenosti a dalo se to obránit. Ve druhé třetině jsme udělali hodně chyb z nezodpovědnosti nebo snahy vytvořit zbytečnou akci ve vlastním pásmu a vymstilo se nám to. Měli ve druhé dvacetiminutovce asi deset střel a podařilo se jim dát pět gólů, to rozhodlo.“