Report ze zápasu

Šestnáctka hazardovala s tříbrankovým náskokem, nakonec z boje s Kometou odešla vítězně

22.10.2017Jan Kousal

Liberec - Nesmírně dramatické utkání sehráli liberečtí hokejisté do šestnácti let s brněnskou Kometou. A to po první třetině nad zápletkou přemýšlel málokdo. Severočeši vedli 3:0, Brňané ale dokázali vyrovnat a o vítězi se rozhodovalo až závěrečné dějství.

10.kolo v Ne 22.10. 12:30
(3:0, 0:3, 1:0)
Bílí Tygři Liberec
HC Kometa Brno

Komentář k utkání

Severočeši Kometu od prvních minut nešetřili a úvodní dvacetiminutovku naprosto ovládli. Skóre otevřel velmi brzy William Pray, jehož nenápadné nahození od levého mantinelu skončilo až za brankářem Vystavělem v brněnské síti. Brněnský gólman pak zaváhání odčinil, když zneškodnil dva samostatné nájezdy Praye a Jiruše.

Na svou další trefu si Bílí Tygři museli počkat až do poloviny první části, kdy se z předbrankového prostoru prosadil důrazný Vojtěch Strnad. Před koncem periody pak zvýšil už na 3:0 Vojtěch Jiruš a s Brňany to rázem vypadalo hodně bídně. A to ještě tři vteřiny před sirénou neproměnil trestné střílení Vojtěch Strnad.

Pauza Kometě prospěla, ale jak! Na smazání tříbrankové ztráty začali hosté pracovat od prvních okamžiků druhé části a vyplatilo se. O první trefu Brna se postaral Jakub Masař, který se prosadil, přestože měl na zádech hned dvojici obránců.

Zanedlouho se urodilo i v přesilovce Jihomoravanů. Čajan nedokázal zkrotit pod svou výstrojí puk, který došťoural Jakub Masař až za brankovou čáru. Definitivní vzkříšení Komety stvrdil Jakub Malý, jehož dělovka od modré čáry zamířila od břevna do liberecké sítě, a tak se rázem hrálo znovu od nuly.

Třetí třetina byla válkou nervů. Šance měly oba týmy, ale brankáři se hned několikrát vyznamenali. Na Čajana jel dokonce dvakrát sám Brabenec, v obou případech se ale rozhodl pro bekhendový blafák, který pokaždé dopadl neúspěšně.

Rozhodující okamžik přišel v polovině posledního dějství. Blesková akce ihned po buly vedla k rychlému zakončení Vojtěcha Strnada, na které byl Vystavěl krátký. Hosté se pak pokoušeli o vyrovnání, domácí už ale podruhé nezaváhali a vítězství si vzít nenechali.

Richard Lobo

Bílí Tygři Liberec

"V první dvacetiminutovce jsme využili naše šance. To se povedlo. Do druhé části na nás nastoupili. Hráli velice dobře, s čímž jsme se nedokázali popasovat. Zaslouženě se dočkali vyrovnání. Po druhé třetině jsme si něco řekli v šatně, kluci k tomu přistoupili zodpovědně a zvládli to. Patří jim velký dík."

Pavel Pazourek

HC Kometa Brno

"Nemám k tomu co říct. Kdo chtěl, mohl se přijít podívat."

Branky a nahrávky
Branky a nahrávky: 4. Pray (Jansa), 12. Strnad (Nezbeda, Kovář), 19. Jiruš (Cikhart, Hampl), 51. Strnad (Jansa, Cikhart) – 22. Masař (Holemý), 24. Masař, 33. Malý (Fajmon). Rozhodčí: Demuth – Kettner, Schopf. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 57. Střely na branku: 24:32. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3.
Statistiky hráčů
HráčGA+/-TM
Cikhart Jan0232
Duschka Vojtěch00-10
Gajda Petr00-10
Hampl Jan0120
Hladík Jakub0012
Jakubec Tomáš00-12
Jansa Filip1120
Jiruš Vojtěch1010
Kollert Tomáš00-10
Kovář Filip0124
Moc Václav0010
Nezbeda Lukáš0100
Pray Willam0112
Rossmy Benet0000
Strnad Vojtěch2012
Šedivý Jakub0002
Vodlan Luka00-10

Adrien Bartovič oceněn
Hráč šesté třídy Adrien Bartovič byl jako první hráč sportovních tříd oceněn za výkony a vzornou reprezentaci klubu. Odměnou mu bylo to, že před zápasem A týmu nastoupil společně s hráči na ledovou plochu, navíc po boku svého otce Milana Bartoviče. Více si můžete přečíst zde.
pátek 17.11.2017
Pešán o MS juniorů
Liberecký trenér Filip Pešán zhodnotil přípravy na nadcházející mistrovství světa juniorů, na kterém povede českou dvacítku jako hlavní kouč. V nominaci figuruje na pozici náhradníka také Tygr Kryštof Hrabík. Rozhovor si můžete přečíst zde.
čtvrtek 2.11.2017
NHL: Chlapík má 1. bod!
Útočník Filip Chlapík, který si prošel mládežnickými výběry Bílých Tygrů, zaznamenal v NHL první bod při svém premiérovém startu. Stalo se tak v utkání jeho Ottawy proti Philadelphii. Senators nakonec vyhráli 5:4.
pátek 27.10.2017