Šestnáctka na jihu Čech bojovala srdnatě. Nakonec bere bod

Liberec - Kategorie U16 si v Českých Budějovicích počínala vzhledem k rozsáhlé marodce víc než statečně. Poté, co se ujala vedení zásluhou Vojtěcha Strnada, už ale nedokázala skórovat. Motor nakonec bral dva body za výhru po samostatných nájezdech.

IV. kolo, čtvrtek 21. prosince 2017
2:1sn
(0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 37. Masopust (Hanák, Remta), rozh. náj. Hanák – 23. Strnad (Nezbeda, Chmelař). Rozhodčí: Kraval – Jindra, Brůha. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 31:31. Diváci: 132.

Banes Motor Č. Budějovice

Korytar – Jasečko, Pojar, Dvořák, Pavlát, Hail, Svach, Remta – Masopust, Hrakholski, Michal, Dub, Hanák, Ryba, Kašpar, Brouček, Schwartz, Janoch, Lukeš, Pouzar

Krátký – Duschka, Kovář, Hladík, Šedivý, Kollert – Pray, Jansa, Měchura, Folda, Strnad, Nezbeda, Chmelař, Gajda, Vodlan

Rozestupy ve skupině střed by za normálních okolností stanovily favorita. Tygři se však vydali do Českých Budějovic značně oslabeni o rozsáhlou marodku. V první šanci se ocitl Pray, nicméně sám před Korytarem trefil bekhendem tyč.

Nezadařilo se ani Adamu Měchurovi, který dostal přesný pas mezi kruhy. Minul. VOJTĚCH STRNAD si o pár chvil později počínal úspěšněji, prosadil se z úhlu po pasu Nezbedy. První gólovou šanci Motoru zneškodnil Čeněk Krátký, který musel čelit zjevení jednoho z forvardů domácích přímo před brankou. I tak se Českobudějovičtí dočkali.

Přesilovou hru zužitkoval proměněným únikem zakončeným střelou mezi betony MATOUŠ MASOPUST. Třetí třetina nabídla kromě třech vyloučení také dvě velké příležitosti na rozhodnutí brankově chudého duelu. Šedivý svým bekhendem z dobré pozice zařízení netrefil, Schwartz s Kašparem zase nevyřešili ideálně brejk dvou na nikoho, když se ani nedostali vinou nepřesnosti k zakončení.

Prodloužení nabídlo Schwartzovu další tutovku, ani tentokrát se útočníkovi domácích nezadařilo, když nenasměroval kotouč mezi tři tyče. Jakmile Motor nevyužil ani přesilovku po podražení Hladíka, přišly na řadu samostatné nájezdy.

Za Tygry se parádně provedenou exekucí blýskl Šedivý, za domácí skóroval Brouček a TOMÁŠ HANÁK. Jihočeši tak vybojovali bonusový bod a jsou čtvrtí, naše mužstvo zůstává na druhé příčce tabulky.

„To, co jsme od nadstavby čekali, se naplňuje v každém utkání. Opět byl k vidění vyrovnaný souboj. Poslední dobou nás trápí vyložené šance, ve kterých si neumíme poradit. Zase jsme jich tak šest zahodili. Zápas jsme hráli ve 14 lidech a na klucích už byla vidět únava z náročného programu posledního týdne. Nic ale nevzdali a odmakali to, jen je škoda, že ty nájezdy nám letos nejdou.“

Radek Kampf
„Z naší strany to bylo dobré utkání, pokud zhodnotím zápas celkově. Soupeř ukázal svou kvalitu. Má skvělý přechod do protiútoku, což nám ze začátku dělalo potíže. Přečíslovali nás. Ale srovnali jsme se s tím a myslím, že jsme v druhé třetině mohli dvakrát rozhodnout. Jsem rád, že i v prodloužení jsme si vytvořili tři velmi dobré šance. Nájezdy jsou už poté kdo s koho, i v nich jsme byli ale lepší.“