Šestnáctka nasázela Chomutovu osm gólů a poskočila na druhé místo nadstavby

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Chomutov/Liberec - Bílí Tygři se po vítězném utkání s Litvínovem, se kterým bojují o druhé místo, představili na ledě Chomutova. S urputnými Piráty dlouho sváděli vyrovnaný boj, avšak v poslední třetině strhli svěřenci trenéra Loba třemi brankami vývoj zápasu definitivně na svou stranu.

XVII. kolo, sobota 03. března 2018
3:8
(1:2, 2:3, 0:3)

Branky a nahrávky: 5. Gut (Holka, Prokeš), 24. Prokeš (Gut, Petrásek), 34. Gut (Čech) – 10. Šedivý (Kovář, Strnad), 18. Měchura (Jiruš), 31. Jansa (Nezbeda), 38. Jakubec (Pray, Šedivý), 39. Gajda (Nezbeda, Hampl), 42. Pray (Hampl, Měchura), 50. Hladík (Nezbeda, Jansa), 54. Strnad (Šedivý, Jiruš). Rozhodčí: Folk – Lichtenberk, Michajličenko. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 60. Střely na branku: 15:35.

Piráti Chomutov

Stuchlík (Šatný) – Němec, Petrásek, Holec, Pöschl, Vaněk, Kovár, Martínek Klika – Spudich, Urych, Iljuk, Príhoda, Kulich, T. Svoboda, Prokeš, Čech, Holka, Gut

Čajan (Franc) – Kovář, Hampl, Hladík, Böhm, Šedivý, Starý, Kollert – Pray, Jansa, Jakubec, Cikhart, Jiruš, Měchura, Strnad, Nezbeda, Chmelař, Gajda.

Utkání začali aktivněji domácí a hned v prvních minutách si vybojovali dvě přesilovky. A tu druhou dokázali přetavit ve vedoucí branku, když se z mezikruží prosadil Michal Gut. Vyrovnat mohl vzápětí Strnad, ale Stuchlík jeho tvrdý pokus špičkou betonu vyrazil.

Zanedlouho už ale srovnáno bylo. Tentokrát zahrávali přesilovku šelmy a pohotový Jakub Šedivý se ve skrumáži před branku zorientoval nejlépe a zametl puk do branky Pirátů. V závěru třetiny se Bílí Tygři dostali do vedení. Po Stuchlíkově zákroku se puk odrazil před Adama Měchuru, který jej vzápětí poslal do horní poloviny domácí branky. Do šaten šli Liberečtí za vedení 2:1.

Vedení si však ve druhé třetině Liberec neužil dlouho. Ve čtyřiadvacáté minutě šikovně tečoval střílenou přihrávku Guta Michael Prokeš a vyrovnal. V druhé půlce prostřední dvacetiminutovky se strhli ofenzivní hody. Zahájil je Filip Jansa, když se dokázal ve vlastním oslabení probojovat až před branku Chomutova a vrátil Tygrům vedení.

Bílí Tygři se mohli v tomto oslabení prosadit ještě jednou, ale Jiruš sám před Stuchlíkem neuspěl. To naše hokejisty mrzelo o to více, když se zanedlouho z přečíslení tři na jednoho prosadil Michal Gut a opět dal skóre nerozhodnou tvář.

Klíčová fáze utkání přišla na sklonku druhé třetiny. Nejdřívě přesnou střelou vrátil Tygrům vedení Tomáš Jakubec a za necelou minutu ho zvýraznil Petr Gajda bekhendovou dorážkou. Do třetí třetiny se tak šlo za vedení Liberce 5:3.

A nedlouho po jejím začátku se měnilo ve prospěch hostů. Hamplovu střelu dorazil William Pray a Tygři vedli o tři branky. Od této chvíle byli Liberečtí aktivnější a Chomutovské do výraznějších šancí nepouštěli. Zároveň se mohli spolehnout na jistého Čajana.

Konečnou podobu skóre dali svěřenci trenéra Loba dvěmi brankami v poslední desetiminutovce. O tu první se postaral po pěkné kombinaci Jakub Hladík, o tu druhou pak dravým průnikem Vojtěch Strnad. Bílí Tygři se tak mohli radovat z vítězství 8:3 a zároveň z tříbodového vedení na druhém místě nadstavbové tabulky.