Šestnáctka nezvládla nájezdy a rozhodnout bude muset třetí zápas

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Po nedělní výhře na ledě Litvínova měli svěřenci Richarda Loba šanci dokonat postup na finálový turnaj. To se jim bohužel díky neúspěšné nájezdové loterii nepodařilo a o postupujícím tedy rozhodne třetí střetnutí, které se v Liberci odehraje ve středu od 12:00.

SF2, úterý 27. března 2018
2:3sn
(1:2, 0:0, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Cikhart (Hampl), 49. Pray (Jansa) – 4. Háva (Nikl), 6. Myšák (Limanovský), rozh. náj. Myšák. Rozhodčí: Veselý – Bosák, Řezníček. Vyloučení: 8:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 188. Střely na branku: 34:36. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Čajan – Kovář, Hampl (A), Hladík, Böhm, Šedivý, Starý, Kollert – Pray, Jansa, Jakubec, Cikhart, Jiruš (A), Měchura, Folda, Strnad (C), Nezbeda, Chmelař, Gajda, Vodlan.

HC VERVA Litvínov

Klika – Hocelík, Háva (A), Kroupa, Baláž (A), Jonák, Miškovic, Kadár – Leitner, Dej, Limanovský, Adámek, Stehlík (C), Vopat, Slavík, Kudrhalt, Kočárek, Fišer, Nikl, Myšák, Skuhrovec.

Zápas odstartoval ve velkém stylu. Neuplynuly ani dvě minuty a Tygři šli do vedení. Jan Hampl našel hůl Jana Cikharta, jenž se trefil přesně do mezírky u bližší tyčky - 1:0! Litvínovští ovšem na odpověď nečekali příliš dlouho. Čajan nejprve zlikvidoval únik Myšáka, ale tlak pokračoval a přesnou dělovkou od modré čáry jej úspěšně zakončil Jiří Háva - 1:1.

Vyrovnávací branka vlila hostům čerstvou krev do žil a po nádherně provedeném brejku, po kterém bylo zakončení Jana Myšáka pouhou formalitou, zářilo na světelné tabuli skóre 1:2. Zbytek úvodní části nabídl taktéž zajímavý hokej a litvínovský Stehlík pálil jen těsně mimo. Na druhé straně si obdobně počínal v interesantní střelecké pozici Strnad.

Stehlík se zastřeloval také v prostřední dvacetiminutovce, když neuspěl svými ranami bez přípravy. První skončila těsně vedle tyčky a další skvostně zastavil Čajan. Tento úsek hry celkově moc šancí nenabízel, a ti především vinou pevné defenzivy Chemiků.

Tygrům se nedařilo do střeleckých pozic proniknout ani v přesilových hrách. Při jedné moli dokonce sami branku obdržet, když nezachytli Limanovského. Ten se prohnal až před Čajana a modrobílí mu mohli děkovat za včasný zákrok lapačkou.

V úvodu třetí periody prokázal své kvality také hostující brankář Klika. Ten nejprve zlikvidoval tutovku v mezikruží se nacházejícího Nezbedy a o chvíli později zázračně vykopl střelu Strnada z bezprostřední blízkosti. Když se před něj ale dostal William Pray, který si počínal neomylně, bylo vyrovnáno - 2:2!

Závěr třetí části a celé prodloužení už patřilo Pavlu Čajanovi. Domácí gólman pokazil radost z mezikruží střílejícímu Myšákovi a v prodloužení stejného hráče vychytal při samostatném úniku. Vzhledem k tomu, že mu při velkém zmatku před brankou pomohla i tyčka, dospělo utkání do nájezdů. V nich byli šikovnější hosté, kteří odmítli konec sezóny. Vítězný pokus si do statistiky připsal Jan Myšák - 2:3.

Richard Lobo
„Bohužel se nám nepovedl začátek, kdy jsme dvakrát inkasovali a ztratili vedení. Kluci ale bojovali, nechali tam všechno a byl to naprosto vyrovnaný zápas. V sérii se projevuje, že v základní části dělilo oba týmy pouze skóre. Ani si nemyslím, že by zítra Litvínov byl v nějaké psychické výhodě. Musíme zapracovat na disciplíně a půjdeme do toho!“

Martin Tvrzník
„Přijeli jsme sem s tím, že pokud prohrajeme, máme po sezóně. Prostě jsme se to tedy snažili urvat. Na rozdíl od domácího zápasu jsme neprospali začátek a oba týmy měly hodně šancí. Nakonec to dospělo do nájezdů, kde platí to klišé, že je to "pade na pade". Dnes se to štěstí přiklonilo k nám. Uvidíme zítra, série je hrozně vyrovnaná.“

SF2, úterý 27. března 2018
2:3sn