Šestnáctka předvedla proti Pardubicím skvělý výkon a připisuje si první domácí výhru!

Liberec - Naše U16 šla poprvé do vedení ve druhé třetině, Pardubice sice vzápětí srovnaly, ve zbytku utkání už góly ale stříleli pouze Tygři. Domácí Východočechy ve třetí třetině v podstatě k ničemu nepustili a zaslouženě beru tři body.

3. kolo, sobota 16. září 2017
5:1
(0:0, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 27. Jiruš (Starý, Hampl), 35. Cikhart, 49. Jiruš (Strnad), 57. Pray (Gajda, Strnad), 59. Cikhart – 31. Kloz (Rouha). Rozhodčí: Kraval – Janíček, Holada. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 48. Střely na branku: 41:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.

Čajan – Kovář, Hampl (C), Hladík, Böhm, Šedivý, Starý, Kollert – Pray, Jansa, Jakubec, Cikhart, Jiruš (A), Rossmy, Strnad (A), Nezbeda, Chmelář, Gajda

HC Dynamo Pardubice

Batěk – Školoudík, Vojtěch, Pavlík, Kaštánek, Nedelka (A), Hrádek (C), Heligr – Kubíček, Rouha, Marha, Tomek, Herčík, Paleček, Kloz, Lichtag, Hledík (A)

Na začátku zápasu byli aktivnější hosté, kteří několik minut nepustili Tygry ke kotouči. Do žádné větší šance se ovšem Pardubičtí nedostali a všechny jejich střelecké pokusy Pavel Čajan bez větších problémů zlikvidoval. Liberečtí se však postupně začali dostávat do tempa a získali převahu na svou stranu. V desáté minutě se Jan Cikhart protlačil až před bránu, jenže Batěka ani nadvakrát bekhendem nepřekonal.

V druhé polovině úvodního dějství hrozili Východočeši převážně z protiútoků. Do jednoho z nich se dostal Daniel Hledík, který vypálil z mezikruží. Čajan jeho pokus vyrazil betonem a poté ukryl kotouč do své lapačky. Následně si liberecký brankář připsal další důležitý zákrok, když pokryl jedovatý projektil Michala Rouhy. Několik minut před první sirénou využil William Pray chyb v pardubické rozehrávce a získal kotouč. Svou dělovkou z levého kruhu mířil ovšem těsně nad břevno!

Ve druhé třetině už začaly padat góly. V situaci tři na jednoho sice ještě Lukšá Nezbeda neuspěl, když netrefil odkrytou bránu hostů, jenže poté si Tygři zahráli dvojnásobnou početní výhodu a tu proměnili v branku! Vojtěch Jiruš využil clony před Batěkem, zamířil ke vzdálenější tyči a poslal Liberec do vedení – 1:0. Vzápětí si ale přesilovku zahráli i Východočeši a ani oni jí nepohrdli. Michal Rouha přesně našel svou střílenou přihrávkou Matěje Kloze, jenž úspěšně tečoval kotouč za Čajanova záda a vyrovnal – 1:1.

Ve třiatřicáté minutě se William Pray proháčkoval až před Batěka, svým pokusem mířil ovšem nad bránu a velkou příležitost nevyužil. O chvíli později už si ale domácí vzali vedení zpět. Vít Kaštánek nezpracoval ve středním pásmu vyhozený kotouč úplně ideálně, čehož využil Jan Cikhart, který se zmocnil puku a v samostatném úniku překonal Batěka střelou mezi nohy – 2:1!

Trenér Richard Lobo o skvělé hře v oslabení:

"Oslabení nám na štěstí zatím jdou. Před tímto zápasem jsme ze čtrnácti oslabení inkasovali pouze jednu branku a myslím si, že proti Pardubicím jsme na to opět výborně navázali. Proměnili jsme už i přesilovky a to je klíč k úspěchu."

V závěrečné dvacetiminutovce už Tygři dominovali! Nejdříve sice nevyužili dvě přesilové hry, následně ovšem Vojtěch Strnad našel svým pasem mezi kruhy číhajícího Vojtěcha Jiruše, jenž prostřelil Batěka a přidal svůj druhý zásah v utkání – 3:1. Pardubice mohly o několik okamžiků později snížit, Michal Rouha ale v situaci dva na jednoho nezpracoval kotouč a ni nevystřelil. Vzápětí na druhé straně neproměnil přečíslení William Pray. V pětapadesáté minutě se Pray dostal do další šance, jenže Batěka tváří v tvář nepřekonal.

Následně se Liberečtí dostali do rychlého protiútoku, Petr Gajda předložil kotouč Williamu Prayovi, jenž se konečně prosadil a nekompromisní ranou poslal naši šestnáctku do tříbrankového vedení – 4:1. V závěru si ještě Pardubičtí zahráli přesilovou hru, snížit už se jim ale nepodařilo. Naopak. Jan Cikhart se při napadání hostující rozehrávky zmocnil kotouče a poté nasměroval kotouče do sítě – 5:1. Liberecká U16 předvedla v utkání s Dynamem skvělý a zodpovědný výkon a zaslouženě bere tři body.

„Bylo to určitě nejlepší utkání, které jsme letos odehráli, včetně přípravy. Takto bychom si představovali naši hru v sezóně. Neztráceli jsme kotouče, byli jsme velmi dobří ve hře dopředu. Trošku náš ještě trápí koncovka, mohli jsme dát daleko více branek. Byl to velice dobrý a zodpovědný výkon od všech a klukům patří dík a velká gratulace.“

Josef Marha
„První třetinu jsme kousali a hráli dobrý hokej. Ve druhé třetině jsme ještě dokázali vyrovnat, jenže poté jsme dělali hloupé fauly a Liberec v závěru jasně dominoval.“