Šestnáctka přetlačila Havlíčkův Brod

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Liberec - V jedenáctém kole přivítala kategorie U16 na svém ledě celek Havlíčkova Brodu, který je na čtvrté pozici tabulky. Utkání tak slibovalo atraktivní měření sil dvou týmu z horních pater tabulky. A opravdu přineslo řadu zajímavých momentů. Liberecká šestnáctka nakonec soupeře porazila poměrem 4:2.

11.kolo, čtvrtek 26. října 2017
4:2
(1:0, 2:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Jiruš (Pray, Nezbeda), 22. Cikhart (Hladík, Nezbeda), 32. Nezbeda (Šedivý, Strnad), 51. Cikhart (Jiruš, Kovář) – 30. Vacík (Vyvian), 34. Kopic. Rozhodčí: Wagner – Grundler, Hejl. Vyloučení: 8:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 50. Střely na branku: 46:33 .

Čajan (Krátký) – Duschka, Kovář, Hampl, Hladík, Moc, Šedivý – Pray, Jansa, Cikhart, Jiruš, Měchura, Pokorný, Folda, Strnad, Nezbeda, Chmelař, Vodlan

BK Havlíčkův Brod

Král (Vácha) – Zych, Řehout, D. Vacík, Matula, Trupl, Kerber – P. Vacík, Dáňa, Kopic, Klofáč, Juřica, Fiala, Vyvial, Pártl, Prýl

Utkání začalo aktivně z obou stran, první výraznější příležitost si vypracovali domácí, konkrétně se v ní ocitl Cikhart, který po přesném pasu Strnada zakončoval z mezikruží. Brankář Král ale jeho pokus lapil. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, více u puku ale byli přeci jen domácí. Ti se dostali do vedení v desáté minutě, kdy Pray přistrčil puk Vojtěchu Jirušovi, který se střelou zápěstím z mezikruží nemýlil - 1:0.

Hosté mohli vyrovnat, když P. Vacík nebezpečně těčoval nahození od modré čáry, ale Čajan se roztáhl a puk hřbetem lapačky vyrazil. V závěru třetiny se po skrumáži před brankou hostů k dorážkám dostali Chmelař a Nezbeda, ani jeden ale úspěšný nebyl. Do šaten se tak po první třetině šlo za jednobrankového vedení Tygrů.

A skóre se měnilo zanedlouho po začátku druhé dvacetiminutovky. Ve vlastním oslabení se prosadil Jan Cikhart a zvýšil na 2:0. Hosté mohli snížit v přesilovce, Tygři jim ale aktivním pohybem a napadáním rozehrávky situaci velmi znepříjemnili. Další početní výhodu už ale Bruslaři využili. V polovině utkání přišlo snížení z hole Dominika Vacíka, který od modré propálil vše, co mu stálo v cestě - 2:1

Netrvalo ale dlouho, a Tygři si vzali dvoubrankové vedení zpět. Ve skrumáži před brankou se nejrychleji zorinetoval Lukáš Nezbeda a bekhendem poslal puk do sítě - 3:1. Ani tento stav nevydržel dlouho. Ve čtyřiatřicáté minutě se prosadil hostující Marek Kopic a snížil na 2:3 z pohledu hostů.

V samém závěru třetiny ujížděli Pray a Cikhart na jednoho obránce Bruslařů, následná střela druhého jmenovaného skončila jen na betonech brankáře Krále. I tak ale šelmy šly do poslední třetiny s vedením. To mohly už po třech minutách poslední periody navýšit, ale brankář Král si bravurně poradil s tečovanou střelou a vytlačil ji mimo tři tyče.

V padesáté minutě se už ale Liberečtí branky dočkali, když Jiruš našel rozjetého Jana Cikharta, který se protáhl až před brankáře Krále a překonal ho bekhendovým blafákem - 4:2. Cikhart v závěru ještě útočil na hattrick, ale jeho střela zazvonila pouze o břevno. Hosté, ani přes hru v šesti, už s podobou skóre nedokázali nic udělat a utkání tak skočilo výhrou šelem 4:2!

Richard Lobo
„Z naší strany to dnes nebylo ideální, ale jsme vděční za tři body. Trochu se teď herně trápíme, zítra nás čeká těžký zápas v Pardubicích, doufám, že předvedeme lepší výkon než dnes. V důležitých chvílích nás podržel brankář. “

Petr Beránek
„I přes dlouho cestu jsme do utkání vstoupili aktivně. Utkání rozhodlo několik individuálních chyb na naší straně, které soupeř dokázal využít. Chtěli jsme si odvézt alespoň bod, a myslím, že jsme si ho i zasloužili, ale nebyli jsme dostatečně důrazní v koncovce. Kladně hodnotím výkon brankáře, který nás dnes několikrát podržel.“