Šestnáctka proti Letňanům dominovala a z Prahy si odváží výhru

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Liberec/Praha - Kategorie do šestnácti let nastoupila ke čtvrtému utkání tohoto ročníku na ledě v pražských Letňanech. Bílí Tygři domácí Letce přehráli a připsali si tak již třetí výhru v řadě!

4. kolo, sobota 23. září 2017
1:3
(0:1, 0:1, 1:1 )

Branky a nahrávky: 52. Václavík – 16. Strnad (Jiruš, Hampl), 37. Rossmy (Kollert, Pray), 49. Starý (Nezbeda). Rozhodčí: Velčovský - Karda, Nekvapil. Vyloučení: 12:6. Využití: 0:2. Diváci: 80. Střely na branku: 13:47. Průběh utkání: .

HC Letci Letňany

Malant (Kučera) – Cichoň, Krutil, Stránský, Němec, Skorčík, Bucek, Klatt, Suda – Hebek, Rajilič, Stupka, Straka, Pětník, Zrcek, Hlaváč, Škarda, Černý, Václavík, Tůma

rátký (Franc) – Duschka, Kovář, Hampl, Hladík, Böhm, Starý, Kollert – Pray, Jansa, Jakubec, Cikhart, Jiruš, Měchura, Rossmy, Strnad, Nezbeda, Gajda

Utkání začalo z obou stran nervózně a ani jeden z brankářů toho neměl moc na práci. Zato se začalo záhy přitvrzovat a už v průběhu první třetiny bylo k vidění několik tvrdých zákroků. Už v páté minutě tak byl vyloučen domácí Pětník za hrubost a přicházela i další vyloučení na obou stranách.

Právě jednoho z nich dokázali využít Liberečtí. V přesilovce v závěru první periody se zrodila kombinace po ose Hampl - Jiruš a zakončující Vojtěch Strnad, který poslal Tygry do vedení.

Druhá branka utkání na sebe nechala čekat až do sedmatřicáté minuty. Kollert našel Benneta Rossmyho a ten překonal letňanského brankáře Malanta. Pro německého útočníka hájícího barvy liberecké šestnáctky šlo o první vstřelenou branku v dresu s tygrem na prsou. Domácí se do šancí dostávali spíše sporadicky a na Krátkého v brance Liberce šlo během utkání pouze čtrnáct střel. Po druhé třetině tak byl stav dva nula pro Bílé Tygry.

Ve třetí třetině dostali Severočeši šanci zahrát si dvojnásobnou přesilovku. A díky souhře Nezbedy s Adamem Starým se jim jí podařilo využít! Liberečtí tak odskočili do tříbrankového vedení. Domácí se přeci jen dočkali alespoň čestného úspěchu, když se po individuální akci prosadil Tomáš Václavík a tím i uzavřel skóre zápasu.

Po konečném hvizdu se ještě strhla šarvátka mezi několika hráči, které od sebe musel nakonec odtrhnout rozhodčí. To ale nic nemění na tom, že tygří šestnáctka si z Prahy odváží tři body po výhře 3:1.