Šestnáctka rozstřílela Piráty a po skvělém výkonu slaví další tři body

Chomutov - Tygří šestnáctka se v ELIOD extralize mladšího dorostu dočkala druhé tříbodové výhry za sebou. Na ledě Chomutova se brzy dostala do vedení a postupně ho navyšovala až na konečných 5:1. Vítěznou trefu zaznamenal obránce Jakub Šedivý.

VII. kolo, sobota 13. ledna 2018
1:5
(0:2, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 48. Čech (Koláček) - 8. Pray (Měchura), 15. Šedivý (Starý, Jiruš), 38. Nezbeda (Trunda, Jiruš), 39. Kollert (Měchura), 50. Jiruš (Nezbeda). Rozhodčí: Glanc - Kopáč, Tichý Vyloučení: 4:6 navíc Šedivý (LIB) 10 OT za zásah do oblasti hlavy a krku. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 30:26. Diváci: 30. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.

Piráti Chomutov

Stuchlík – Němec, Petrásek, Pöschl, Vaněk, Matějka, Kovár, Martínek, Klika, Spudich, Králíček, Urych, Príhoda, Kulich, Svoboda, Čech, Koláček, Štefančík, Holka, Gut, Vrhel.

Čajan – Hladík, Böhm, Šedivý, Starý, Kollert, Tůma, Trunda, Pray, Jansa, Jiruš, Měchura, Folda, Nezbeda, Gajda, Vodlan.

Do utkání vstupovali mladí Tygři s důležitou výhrou 2:0 nad Litvínovem v zádech. Jednalo se vůbec o první tříbodové vítězství v nadstavbě a dnes k němu bylo přidáno další! Rýsovat se začalo už v 8. minutě. Williama Praye našel v nebezpečné pozici Měchura a Pray zamířil přesně - 0:1. Tygři poté přečkali oslabení, když byli potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě. Stejným prohřeškem se následovně provinili i Chomutovští, a ti už za technický prohřešek pykali.

Na konci přesilovkového tlaku stál Jakub Šedivý, jenž prostřelil Stuchlíka přesnou střelou k tyči. Byl to pro něj první gól v sezóně - 0:2. Liberečtí se prezentovali velice zodpovědným výkonem, v čemž pokračovali také ve druhé periodě. Zajímavou šanci na zvýšení skóre si připsal Jiruš. Projektil mířící z pravého kruhu zastavila až horní tyčka! Další zásahy si tak šelmy ponechaly až na závěr třetiny.

Nejprve Trunda ideálně našel Lukáše Nezbedu, který nedal z prostoru mezi kruhy Stuchlíkovi šanci - 0:3. A hned o minutu později se modrobílí dočkali dalšího úspěchu! Chybu domácí defenzivy potrestal Tomáš Kollert. Liberecký obránce doklepl touš do brány a zvýšil na 0:4. Závěrečná třetina se již víceméně dohrávala. Domácí se snažili Čajana zaměstnávat, dokonce byli střelecky mírně aktivnější, leč maskovaný muž chytal spolehlivě a Piráti si nevytvářeli šance, jež by po gólu vyloženě volaly.

Až v přesilovce Chomutovští snížili. Nejprve v úniku neuspěl Nezbeda, když svoji akci zakončil nepřesnou střelou. Na druhé straně si tedy kotouč připravil Ondřej Čech zbavil Čajana čistého konta - 1:4. Jiskřička naděje na vyrovnání však byla záhy uhasena dalším tygřím zásahem. Asistenci Nezbedy využil v předbrankovém prostoru Vojtěch Jiruš a překonal Stuchlíka bekhendem - 1:5. Do závěrečné sirény již žádná další branka nepadla. Tygři porazili Chomutov vysoko 5:1!