Šestnáctka smetla sedmi góly Mladou Boleslav, rozhodl rychlý nástup

Liberec - Tygři v utkání proti Mladé Boleslavi předvedli vydařený výkon, který nakonec přinesl hned sedm vstřelených branek. Naše mužstvo tak má na svém kontě už dvanáct bodů a minimálně se osamostatní na druhé příčce.

5. kolo, čtvrtek 28. září 2017
7:1
(3:0, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Jakubec (Jiruš), 11. Gajda, 16. Nezbeda (Kovář), 23. Cikhart (Jansa), 37. Pray (Cikhart), 39. Jiruš (Pray, Hampl), 48. Nezbeda (Jiruš) – 41. Zajíček (Kulvejt, Kapal). Rozhodčí: Veinfurter – Serbus, Řezníček. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 42:18. Diváci: 98.

Čajan – Duschka, Kovář, Hampl, Hladík, Bohm, Starý, Kollert – Pray, Jansa, Jakubec, Cikhart, Jiruš, Rossmy, Strnad, Nezbeda, Gajda, Vodlan

BK Mladá Boleslav

Krinwald (20. Kmec) – Němeček, Kredba, Přenosil, Holoubek, Kulvejt, Pokorný, Rajgl – Závora, Zajíček, Bartoň, Plíšek, Kredl, Hašlar, Dlask, Kapal, Haas, Simon

I přesto, že Tygři nebyli na začátku první třetiny aktivnějším mužstvem, ujali se vedení. Po zvládnuté situaci za brankou soupeře se před gólmanem zjevil Jiruš. Ten sice ještě zakončit nedokázal, ale k puku se dostal TOMÁŠ JAKUBEC a ranou zprava rozvlnil síť za Krinwaldem. Druhou branku našeho celku přidal PETR GAJDA, který se vydal na útočný výlet během oslabení. A byl úspěšný.

Zatímco domácí sužovaly v úvodních dvaceti minutách časté tresty, Boleslavští jim nabídli pouze jednu početní převahu. Ačkoliv by statistika mluvila jinak, radovali se Tygři. Po vytvořeném tlaku nejprve po dělovce Kováře od modré čáry pohrdl LUKÁŠ NEZBEDA velkou příležitostí, následně se však kotouč odrazil zpět na vrchol třetiny a po druhé bombě a ukázkové teči, se skóre měnilo potřetí.

I do druhé třetiny vstoupili aktivněji hosté a to i díky přesilovce, kterou dohrávali z konce první třetiny. Jako první se ale opět radovali domácí. Na ukázkovou kombinaci Filipa Jansy s JANEM CIKHARTEM byl střídající Kmec krátký. Následně musel boleslavský gólman řešit ještě odvážný průnik Luky Vodlana, toho ale u pravé tyče vychytal jistým zásahem.

Trenér Richard Lobo o četných trestech:

"Potýkáme se s tím trochu každý zápas, jsme hodně vylučovaní. Na druhou stranu se s tím zatím naštěstí umíme popasovat. Každopádně apelujeme na hráče, aby dohrávali souboje, které jsou nutné a ne ty, ve kterých nehraje roli kotouč. To jsou poté velmi zbytečné fauly."

Skóre se nakonec měnilo až v závěru druhého dějství. Ve 36. minutě Cikhart nabil WILLIAMU PRAYOVI a ten táhlou ranou vymetl pravou šibenici. O chvíli později vedlo naše mužstvo už 6:0. VOJTĚCH JIRUŠ ujel obráncům a s přehledem zakončil přízemní ranou k pravé tyči. Efektní i efektivní zakončení libereckého forvarda.

Hosté se na začátku třetí třetiny přeci jen prosadili. JAKUB ZAJÍČEK dostal nabito mezi kruhy a tvrdou ranou propálil Čajana. Tygři měli odpověď, důraz na brankovišti ukázal podruhé v utkání LUKÁŠ NEZBEDA. V samotném závěru duelu ještě obránce Tomáš Holoubek dělovkou od modré čáry trefil spojnici tyčí, na dělbě bodů by i případný úspěch stejně nic nezměnil.

„Velmi důležitými faktory, které se nám zatím daří, jsou přesilovky a oslabení. V přesilovkách jsme celkem úspěšní, v první třetině jsme z ní vstřelili gól, během oslabení zatím neinkasujeme, zaplaťpánbůh za to. Soupeře se nám daří držet na uzdě. Byl to zápas nahoru - dolu, na začátku spadlo do branky vše, co jsme vyslali z hokejky. To soupeře položilo. Od té doby jsme dominovali a soupeře v podstatě do ničeho nepouštěli, dokázali jsme hrát až do konce utkání velmi zodpovědně.“

Lukáš Zörkler
„Pro mě nepochopitelné. Minulý týden sehrajeme výborný zápas, porazíme 7:0 Brno, přijedeme do Liberce a... To s čím jsme uspěli minulý zápas, bylo tentokrát úplně naopak. Nehrajeme do těla, nejsme důrazní. V první třetině třikrát jedeme 2 na 1, 3 na 1 a nevystřelíme z těchto akcí, nezakončíme. Nahrajeme soupeři na gól ve vlastní přesilovce, v oslabení máme třikrát kotouč na holi a třikrát ho vrátíme soupeři, následně z toho inkasujeme. Špatný výsledek, Liberec zaslouženě lepší a má zasloužené tři body. Gratuluji.“