Šestnáctka v Pardubicích vedla, nakonec ale smolně prohrála o gól

Date of publication Author Jan Kousal

Pardubice/Liberec - Svěřenci Richarda Loba na východě Čech byli takřka celý zápas na dosah bodového zisku. Ten jim však těsně unikl. Přestože o úvodní trefu se postaral Jan Cikhart, Dynamo dokázalo otočit a hubený dokázalo udržet až do konce.

12.kolo, pátek 27. října 2017
2:1
(0:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 40. Rouha (Odehnal, Hebek), 54. Marha (Hledík) – 36. Cikhart (Pray, Hampl). Rozhodčí: Barek – Krejčí, Vepřovský. Vyloučení: 6:6, navíc Nedelka (PCE) 5 min. a do konce - Kovář (LIB) 5 min. a do konce. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 24:34. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

HC Dynamo Pardubice

Kraus – Vojtěch, Kaštánek, Pavlík, Nedelka, Hrádek, Odehnal, Hrdlička, Heligr – Hebek, Kubíček, Rouha, Marha, Tomek, Lichtag, Šťastný, Hledík.

Čajan – Duschka, Kovář, Hampl, Hladík, Šedivý – Pray, Jansa, Jakubec, Cikhart, Jiruš, Pokorný, Rossmy, Strnad, Nezbeda, Chmelař, Gajda.

Bílí Tygři začali v Pardubicích pěkně zostra a v první dvacetiminutovce počastovali domácí Dynamo slušnými jedenácti pokusy. Žádného gólu se ale ani jeden tým nedočkal. To na trestné lavici bylo pěkně rušno, během úvodní periody rozdal rozhodčí hned pět menších trestů.

Ve druhé třetině měly šelmy skvělou možnost, jak otevřít skóre. Přesilová hra pět na tři po vyloučení Hrádka a Heligra trvala minutu a půl, ale úspěchem neskončila. To akce z 36. minuty kýžený gól konečně přinesla. Po spolupráci s Hamplem a Prayem pálil přesně Jan Cikhart, který jen potvrdil dobrou formu z posledních zápasů a radoval se ze své třinácté trefy v ročníku.

Prakticky okamžitou reakcí na úvodní trefu se stala bitka domácího Nedelky s Filipem Kovářem. Oba hráči v zápase po vzájemné šarvátce dohráli. Sedmačtyřicet sekund před druhou sirénou přišel další klíčový moment. Odehnal přesně našel Martina Rouhu a ten se postaral o vyrovnání.

Ve třetí třetině Bílí Tygři svého soupeře přestříleli celkem výrazně 12:6, ani jeden pokus však do sítě nedoputoval. Severočechy navíc srážely dvouminutové tresty. Pardubice mohly skórovat v interesantní přesilové hře čtyři na tři, rozhodující úder ale jako by si schovávali do závěrečné klasické početní výhody.

Ta přišla devět minut před koncem a v jejím závěru domácí rozhodli o osudu utkání. Hledík nabil Šimonu Marhovi a vystřelil Dynamu tři body. Bílým Tygrům se totiž v závěru utkání už skórovat nepodařilo, a domů si tak odvezli těsnou prohru 1:2.