Report ze zápasu

Šestnáctka v Pardubicích vedla, nakonec ale smolně prohrála o gól

27.10.2017Jan Kousal

Šestnáctka v Pardubicích vedla, nakonec ale smolně prohrála o gól

Pardubice/Liberec - Svěřenci Richarda Loba na východě Čech byli takřka celý zápas na dosah bodového zisku. Ten jim však těsně unikl. Přestože o úvodní trefu se postaral Jan Cikhart, Dynamo dokázalo otočit a hubený dokázalo udržet až do konce.

12.kolo v Pá 27.10. 16:30
(0:0, 1:1, 1:0)
HC Dynamo Pardubice
Bílí Tygři Liberec

Komentář k utkání

Bílí Tygři začali v Pardubicích pěkně zostra a v první dvacetiminutovce počastovali domácí Dynamo slušnými jedenácti pokusy. Žádného gólu se ale ani jeden tým nedočkal. To na trestné lavici bylo pěkně rušno, během úvodní periody rozdal rozhodčí hned pět menších trestů.

Ve druhé třetině měly šelmy skvělou možnost, jak otevřít skóre. Přesilová hra pět na tři po vyloučení Hrádka a Heligra trvala minutu a půl, ale úspěchem neskončila. To akce z 36. minuty kýžený gól konečně přinesla. Po spolupráci s Hamplem a Prayem pálil přesně Jan Cikhart, který jen potvrdil dobrou formu z posledních zápasů a radoval se ze své třinácté trefy v ročníku.

Prakticky okamžitou reakcí na úvodní trefu se stala bitka domácího Nedelky s Filipem Kovářem. Oba hráči v zápase po vzájemné šarvátce dohráli. Sedmačtyřicet sekund před druhou sirénou přišel další klíčový moment. Odehnal přesně našel Martina Rouhu a ten se postaral o vyrovnání.

Ve třetí třetině Bílí Tygři svého soupeře přestříleli celkem výrazně 12:6, ani jeden pokus však do sítě nedoputoval. Severočechy navíc srážely dvouminutové tresty. Pardubice mohly skórovat v interesantní přesilové hře čtyři na tři, rozhodující úder ale jako by si schovávali do závěrečné klasické početní výhody.

Ta přišla devět minut před koncem a v jejím závěru domácí rozhodli o osudu utkání. Hledík nabil Šimonu Marhovi a vystřelil Dynamu tři body. Bílým Tygrům se totiž v závěru utkání už skórovat nepodařilo, a domů si tak odvezli těsnou prohru 1:2.

Branky a nahrávky
Branky a nahrávky: 40. Rouha (Odehnal, Hebek), 54. Marha (Hledík) – 36. Cikhart (Pray, Hampl). Rozhodčí: Barek – Krejčí, Vepřovský. Vyloučení: 6:6, navíc Nedelka (PCE) 5 min. a do konce - Kovář (LIB) 5 min. a do konce. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 24:34. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Statistiky hráčů
HráčGA+/-TM
Cikhart Jan1012
Duschka Vojtěch0000
Gajda Petr0000
Hampl Jan0102
Hladík Jakub0000
Chmelař Jaroslav0000
Jakubec Tomáš0002
Jansa Filip0002
Jiruš Vojtěch0000
Kovář Filip00032
Nezbeda Lukáš00-10
Pokorný Ondřej0000
Pray Willam0112
Rossmy Benet00-10
Strnad Vojtěch0000
Šedivý Jakub0000

Adrien Bartovič oceněn
Hráč šesté třídy Adrien Bartovič byl jako první hráč sportovních tříd oceněn za výkony a vzornou reprezentaci klubu. Odměnou mu bylo to, že před zápasem A týmu nastoupil společně s hráči na ledovou plochu, navíc po boku svého otce Milana Bartoviče. Více si můžete přečíst zde.
pátek 17.11.2017
Pešán o MS juniorů
Liberecký trenér Filip Pešán zhodnotil přípravy na nadcházející mistrovství světa juniorů, na kterém povede českou dvacítku jako hlavní kouč. V nominaci figuruje na pozici náhradníka také Tygr Kryštof Hrabík. Rozhovor si můžete přečíst zde.
čtvrtek 2.11.2017
NHL: Chlapík má 1. bod!
Útočník Filip Chlapík, který si prošel mládežnickými výběry Bílých Tygrů, zaznamenal v NHL první bod při svém premiérovém startu. Stalo se tak v utkání jeho Ottawy proti Philadelphii. Senators nakonec vyhráli 5:4.
pátek 27.10.2017