Šestnáctka v Plzni nevstřelila gól a vrací se bez bodu

Date of publication Author Jan Kousal

Plzeň/Liberec - Bez vstřeleného gólu to zkrátka nejde. Svěřencům Richarda Loba se v duelu s Plzní ani jednou nepodařilo vyzrát na brankáře Západočechů, což výběr U16 sálo body. Ty zůstaly po výsledku 2:0 v indiánském táboře.

X. kolo, čtvrtek 25. ledna 2018

Branky a nahrávky: 34. Šiler (Kvasnička, Ženíšek), 39. Soukup (Slanina). Rozhodčí: Němec – Hřebík, Zimmermann. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 97. Střely na branku: 24:18. Průběh utkání: 2:0.

HC Škoda Plzeň

Čech – Páník, Hamšík, Pánek, Jiříček, Hodinář, De Sousa, Vajner, Malák – Kaiser, Slanina, Hauser, Soukup, Hollar, Šiler, Altrichter, Steinbrücker, Ženíšek, Kuchárik, Kvasnička

Franc – Kovář, Hladík, Moc, Böhm, Šedivý, Starý, Kollert – Prunda, Pray, Jansa, Jakubec, Jiruš, Měchura, Strnad, Nezbeda, Vodlan

Úvodní dějství utkání mezi Libercem a Plzní začalo poměrně zvolna a střelcům obou celků dlouho trvalo, než se dostali do tempa. Výsledkem bylo pouhých jedenáct pokusů, a tak se není co divit, že první třetina žádnou branku nenabídla.

Ve druhé dvacetiminutovce ožili zejména Západočeši. Francovu branku se jim podařilo ohrozit hned dvanáctkrát, zatímco Bílí Tygři vyslali do protější klec jen tři střelecké pokusy. Jedním z nich byl však nebezpečný nájezd Strnada, jehož eliminace byla pro Škodu velmi důležitá.

Plzni kromě kvantity nechyběla ani nezbytná kvalita k prvnímu gólu utkání. Nádhernou kombinaci na jeden dotek zakončil po přiklepnutí Kvasničky Jaku Šiler. V závěru periody se pak domácím podařilo náskok ještě navýšit. Dominik Soukup se trefil 103 sekund před sirénou a gólem do šatny udělal Libereckým čáru přes rozpočet.

Bílí tygři se už totiž na jakýkoliv zvrat nezmohli a z Plzně odjeli s prázdnou. Západočeši si svůj náskok pohlídali a navzdory větší střelecké aktivitě šelem udrželi čisté konto.

X. kolo, čtvrtek 25. ledna 2018

HC Škoda Plzeň