Šestnáctka v úvodním kole nevstřelila ani jednu branku a z Brna se vrací bez bodu

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Brno/Liberec - Své úvodní kolo sehrála v sobotu také liberecká U16. Utkání na brněnském ledě rozhodla druhá třetina, ve které Kometa vsítila dva góly. Tygři oproti tomu trefili pouze dvě tyče a i přes obrovskou snahu se neprosadili ani v závěrečném dějství.

1. kolo, sobota 09. září 2017

Branky a nahrávky: 21. Malý (Meluzín), 34. Rašovský (Furch), 57. Žák. Rozhodčí: Vrba – Martin Musil, Šustr. Vyloučení: 9:10. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 125. Střely na branku: 23:26. Průběh utkání: 3:0.

HC Kometa Brno

Vystavěl – Holcman, Mikulec, Holemý (A), Běhůnek, Sedláček J., Fajmon, Furch, Hanák – Žák, Brabenec, Bartes, Kalčík, Holotík, Meluzín, Sedláček, Sedláček I., Kos, Malý (A), Rašovský (C), Harmin, Masař

Čajan – Duschka, Kovář, Hampl (C), Böhm, Šedivý, Starý, Kollert – Pray, Jansa, Jakubec, Cikhart, Jiruš, Měchura, Rossmy, Strnad, Nezbeda, Gajda

Zápas začali mnohem aktivněji Bílí Tygři, kteří dlouho nepustili Kometu ke kotouči. Do větší šance se ovšem paradoxně dostali ve vlastním oslabení. Vojtěch Jiruš při hře tří proti pěti ujel všem svým pronásledovatelům a zkusil zakončit bekhendovým blafákem. Brankář Vystavěl se ale nachytat nenechal!

Vzápětí si početní výhodu vyzkoušeli i Severočeši, ani oni se však neprosadili. Žádnou větší příležitost už úvodní dějství nepřineslo, obě mužstva totiž výborně bránila a brankáři tudíž neměli moc práce. Vzrušující moment nepřinesly ani přesilové hry, přestože jich bylo na obou stranách několik. Do kabin se šlo tedy za bezbrankového stavu.

Hned po sedmnácti vteřinách prostřední periody už se ale skóre měnilo. Erik Meluzín vyslal puk směrem na bránu a ten se se štěstím dostal k Jakubu Malému, který trefil odkrytou stranu Čajanovy svatyně – 1:0. Hosté mohli vzápětí v přesilové hře vyrovnat. Jeden z obránců si všiml dobře postaveného Vojtěcha Jiruše, jenž střelou z voleje trefil tyč poloprázdné brány!

V polovině zápasu si na pravý kruh výborně najel Strnad a zkusil střelu zápěstím. Vystavěla sice překonal, jenže mířil možná až moc přesně a opět rozezněl brankovou konstrukci domácích. O několik okamžiků měl Pavel Čajan velkou smůlu, když nepokryl nahození Furcha. Kotouče se následně zmocnil Václav Rašovský, který už měl snadnou práci a zvýšil náskok Brna – 2:0.

V závěrečné dvacetiminutovce se naše šestnáctka stále snažila utkání zdramatizovat, jenže se jí nedařilo překonat pevnou brněnskou obranu. Šanci na snížení měl v padesáté minutě Jan Cikhart, ani na dvakrát ale Vystavěla nepropálil.

Ke konci zápasu přišlo definitivní rozhodnutí. Pavel Čajan chtěl svým obráncům pomoc při rozehrávce, k velké smůle však trefil hokejku Patrika Žáka, který poslal kotouč do zcela opuštěné liberecké klece – 3:0. Tygři se i přesto nevzdali a snažili se aspoň o čestnou trefu, jenže Kometa už si svůj náskok pohlídala. Liberecká U16 tak v prvním kole body nezískala.

Pavel Pazourek
„Myslím si, že to mělo slušnou úroveň na první zápas. Vítězství jsme si zasloužili. Byli tam lepší chvíle, ale samozřejmě jsme dělali i chyby. Celé mužstvo dnes hrálo dobře, gólman předvedl dobrý výkon. Trápili jsme se v přesilových hrách, ale jsme rádi za první výhru z prvního utkání a hlavně za tři body.“

Richard Lobo
„ Z naší strany to nebylo ideální utkání. Byli jsme všude pozdě, soupeř hrál daleko lépe, vyhrával osobní souboje. Nám se nepodařilo vstřelit kontaktní gól, který by nás vrátil do hry. Naopak jsme tři minuty před koncem dostali gól na 3:0 ze zpackané situace, který definitivně rozhodl utkání.“

1. kolo, sobota 09. září 2017

HC Kometa Brno