Report ze zápasu

Šestnáctka v úvodním kole nevstřelila ani jednu branku a z Brna se vrací bez bodu

09.09.2017Jonáš Majtyka

Šestnáctka v úvodním kole nevstřelila ani  jednu branku a z Brna se vrací bez bodu

Brno/Liberec - Své úvodní kolo sehrála v sobotu také liberecká U16. Utkání na brněnském ledě rozhodla druhá třetina, ve které Kometa vsítila dva góly. Tygři oproti tomu trefili pouze dvě tyče a i přes obrovskou snahu se neprosadili ani v závěrečném dějství.

1. kolo v So 9.9. 12:30
(0:0, 2:0, 1:0)
HC Kometa Brno
Bílí Tygři Liberec

Komentář k utkání

Zápas začali mnohem aktivněji Bílí Tygři, kteří dlouho nepustili Kometu ke kotouči. Do větší šance se ovšem paradoxně dostali ve vlastním oslabení. Vojtěch Jiruš při hře tří proti pěti ujel všem svým pronásledovatelům a zkusil zakončit bekhendovým blafákem. Brankář Vystavěl se ale nachytat nenechal!

Vzápětí si početní výhodu vyzkoušeli i Severočeši, ani oni se však neprosadili. Žádnou větší příležitost už úvodní dějství nepřineslo, obě mužstva totiž výborně bránila a brankáři tudíž neměli moc práce. Vzrušující moment nepřinesly ani přesilové hry, přestože jich bylo na obou stranách několik. Do kabin se šlo tedy za bezbrankového stavu.

Hned po sedmnácti vteřinách prostřední periody už se ale skóre měnilo. Erik Meluzín vyslal puk směrem na bránu a ten se se štěstím dostal k Jakubu Malému, který trefil odkrytou stranu Čajanovy svatyně – 1:0. Hosté mohli vzápětí v přesilové hře vyrovnat. Jeden z obránců si všiml dobře postaveného Vojtěcha Jiruše, jenž střelou z voleje trefil tyč poloprázdné brány!

V polovině zápasu si na pravý kruh výborně najel Strnad a zkusil střelu zápěstím. Vystavěla sice překonal, jenže mířil možná až moc přesně a opět rozezněl brankovou konstrukci domácích. O několik okamžiků měl Pavel Čajan velkou smůlu, když nepokryl nahození Furcha. Kotouče se následně zmocnil Václav Rašovský, který už měl snadnou práci a zvýšil náskok Brna – 2:0.

V závěrečné dvacetiminutovce se naše šestnáctka stále snažila utkání zdramatizovat, jenže se jí nedařilo překonat pevnou brněnskou obranu. Šanci na snížení měl v padesáté minutě Jan Cikhart, ani na dvakrát ale Vystavěla nepropálil.

Ke konci zápasu přišlo definitivní rozhodnutí. Pavel Čajan chtěl svým obráncům pomoc při rozehrávce, k velké smůle však trefil hokejku Patrika Žáka, který poslal kotouč do zcela opuštěné liberecké klece – 3:0. Tygři se i přesto nevzdali a snažili se aspoň o čestnou trefu, jenže Kometa už si svůj náskok pohlídala. Liberecká U16 tak v prvním kole body nezískala.

Pavel Pazourek

HC Kometa Brno

"Myslím si, že to mělo slušnou úroveň na první zápas. Vítězství jsme si zasloužili. Byli tam lepší chvíle, ale samozřejmě jsme dělali i chyby. Celé mužstvo dnes hrálo dobře, gólman předvedl dobrý výkon. Trápili jsme se v přesilových hrách, ale jsme rádi za první výhru z prvního utkání a hlavně za tři body."

Richard Lobo

Bílí Tygři Liberec

" Z naší strany to nebylo ideální utkání. Byli jsme všude pozdě, soupeř hrál daleko lépe, vyhrával osobní souboje. Nám se nepodařilo vstřelit kontaktní gól, který by nás vrátil do hry. Naopak jsme tři minuty před koncem dostali gól na 3:0 ze zpackané situace, který definitivně rozhodl utkání."

Branky a nahrávky
Branky a nahrávky: 21. Malý (Meluzín), 34. Rašovský (Furch), 57. Žák. Rozhodčí: Vrba – Martin Musil, Šustr. Vyloučení: 9:10. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 125. Střely na branku: 23:26. Průběh utkání: 3:0.
Statistiky hráčů
HráčGA+/-TM
Böhm Martin0002
Cikhart Jan00-22
Gajda Petr0000
Hampl Jan00-12
Jakubec Tomáš00-10
Jansa Filip00-10
Jiruš Vojtěch00-20
Kollert Tomáš00-20
Kovář Filip00-14
Nezbeda Lukáš00-10
Pray Willam0002
Rossmy Benet0000
Starý Adam00-20
Strnad Vojtěch00-16
Šedivý Jakub0000

Adrien Bartovič oceněn
Hráč šesté třídy Adrien Bartovič byl jako první hráč sportovních tříd oceněn za výkony a vzornou reprezentaci klubu. Odměnou mu bylo to, že před zápasem A týmu nastoupil společně s hráči na ledovou plochu, navíc po boku svého otce Milana Bartoviče. Více si můžete přečíst zde.
pátek 17.11.2017
Pešán o MS juniorů
Liberecký trenér Filip Pešán zhodnotil přípravy na nadcházející mistrovství světa juniorů, na kterém povede českou dvacítku jako hlavní kouč. V nominaci figuruje na pozici náhradníka také Tygr Kryštof Hrabík. Rozhovor si můžete přečíst zde.
čtvrtek 2.11.2017
NHL: Chlapík má 1. bod!
Útočník Filip Chlapík, který si prošel mládežnickými výběry Bílých Tygrů, zaznamenal v NHL první bod při svém premiérovém startu. Stalo se tak v utkání jeho Ottawy proti Philadelphii. Senators nakonec vyhráli 5:4.
pátek 27.10.2017