Ševci odjížjí s nepořízenou, přímý duel o páté místo zvládli lépe Tygři

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - V rámci 46. kola hokejové Tipsport extraligy zavítali na liberecký led hráči PSG Zlín. A souboj to byl veledůležitý, jednalo se o přímí duel o šestou příčku. Lépe ho nakonec zvládli domácí, kteří zvítězili 4:1 a odskočili svým pronásledovatelům. Třemi body se pod výhru podepsal navrátilec Tomáš Klimenta, který byl po zásluze vyhlášen nejlepším domácím hráčem zápasu.

46. kolo, pátek 03. února 2012
4:1
(2:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Kudrna (Trončinský, Klimenta), 8. Nedvěd (Klimenta, Roth), 22. T. Urban (Vantuch, Bulíř), 32. Klimenta (Nedvěd, Roth) – 31. Köhler (Holík). Rozhodčí: Kalivoda, Polák – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 9:15, navíc Čajánek (ZLN) 10 minut. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 080. Střely na branku: 44:27. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1. Hráči utkání: Tomáš Klimenta – Petr Holík.

Pinc – Čakajík, Výtisk, Moravec, Trončinský, Roth, Derner, Ulrych, Holub – Klimenta, Nedvěd, Kudrna – Vantuch, T. Urban, Bulíř – Špaček, Vak, Kica – Víšek, Bortňák, Bárta.

PSG Berani Zlín

Sedláček – Tesařík, Řezníček, Matějíček, Galvas, Linhart, Zámorský, Hamrlík, Míka – Köhler, Leška, Holík – Veselý, Čajánek, Důras – Ondráček, Vlach, Melenovský – Šlahař, Honejsek, Finsterle.

Na hráčích se mrazivé počasí panující v posledních dnech na severu Čech očividně nepodepsalo a zápas začal velmi svižně. První šance zápasu šla na vrub domácího Bulíře, jenž ale z mezikruží zamířil pouze do lapačky hostujícího gólmana Sedláčka. Za chvíli se domácí už dočkali. Přesilovkovou kombinaci zakončil Jaroslav Kudrna, jenž před brankovištěm umístil Trončinského pas do branky. Netrvalo dlouho a Severočeši slavili podruhé. To když Roth přistrčil Petru Nedvědovi, který z vrcholku kruhu rozvlnil síť, taktéž v přesilové hře.

Poté se ke slovu dostali i hosté ze Zlína. V přesilové hře pěti proti třem se z úhlu pokoušel prosadit Leška, jehož pokus nadělal Pincovi potíže, nakonec je zažehnal. V další přesilovce se do šance prodral znovu Leška, který tentokrát přestřelil. To už ale bylo z první třetiny vše a do té prostřední se šlo za příznivějšího stavu pro domácí.

A ani v té se na gólovou střelu nečekalo dlouho. Postarali se o to znovu Bílí Tygři, Klimenta sice nejprve neuspěl, o pár vteřin později už jeho spoluhráč Tomáš Urban ano. Ten těžil z nepříliš povedeného zákroku Sedláčka, jenž neudržel Vantuchovo nahození. Liberecký dlouhán mohl za pár minut náskok domácích ještě navýšit, tentokrát si ho ale zlínský brankář pohlídal.

Jak se druhá perioda přelomila do své druhé poloviny, další šance přibývaly. A to rovnou ty, po kterých za brankou svítilo červené světlo. Poprvé ho spustil Bedřich Köhler, který měl mezi kruhy až příliš času a bekhendem zacílil mezi betony. Krátce na to už byl gólový rozdíl znovu tříbrankový. Postaral se o to navrátilec Tomáš Klimenta, který, jak jinak než z mezikruží, propálil Sedláčka. Druhou periodu zakončil ještě rozruch před Pincem. Ten měl na svědomí Holík, po jehož pokusu poskakoval kotouč před brankovou čárou. Do bezpečí ho v poslední chvíli odklidil Vantuch.

Třetí dvacetiminutovka se odehrála v o poznání klidnějším tempu, čemuž se vymykaly udělované trestné minuty, které se stále kupily. Klidné vody rozčeřil až v její polovině hostující Holík, k němuž se dostala Hamrlíkova sražená rána, do poloprázdné branky ji však uklidit nedokázal.

Ani zbytek závěrečné periody nebyl přehlídkou velkých šancí. Z této situace vybočovala snad jen šance Klimenty, který z levé strany brankoviště zacílit nedokázal. A tak se zápas dostal k závěrečné siréně, po níž svítil na kostce nad ledem stav 4:1 pro domácí.