Severočeské derby plné obratů vyznělo lépe pro soupeře. Junioři nezvládli poslední třetinu

Date of publication Author Martin Pacák

Litvínov/Liberec - Utkání regionálních rivalů dopadlo lépe pro domácí Vervu. Přestože Liberečtí v průběhu prostřední periody zvrátili skóre na svou stranu a po druhé siréně vedli dvougólovým rozdílem, soupeř ve třetí třetině vsítil čtyři branky a dokonal druhý obrat utkání. Šelmy v úplném závěru snížily, dorovnat se jim už ale nepodařilo a všechny tři body zůstaly domácím.

34. kolo, sobota 12. září 2020
5:4
(1:0, 0:3, 4:1 )

Branky a nahrávky: 10. Slavík (Kysela, Berka), 42. Skuhrovec (Stehlík), 43. Bartoš (Kysela), 47. Stehlík (Miškovič), 52. Kysela (Bartoš) – 25. Böhm (Strnad), 38. Damašek, 39. Jansa (Drábek, Nezbeda), 60. Křepelka. Rozhodčí: Micka – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 95. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 5:3, 5:4.

HC VERVA Litvínov

Čermák (Zelenka) – Hocelík, Martínek, Kadár, Kroupa, Jonák, Miškovič – Skuhrovec, Berka, Kysela, Stehlík, Limanovský, Bartoš, Slavík, Jouza, Dej, Fišer, Čech, Brouček.

Král (Vopravil) – Damašek, Kollert, Adamec, Hladík, Starý, Patzelt, Böhm – Hujer, Křepelka, Jansa, Strnad, Drábek, Nezbeda, Jenčovský, Zajíček, Putz.

Úvodní dvacetiminutovka vyšla lépe hráčům Litvínova, kteří hned v první minutě dostali možnost v podobě přesilové hry. Tu sice nevyužili, avšak mrzet je to nemuselo, neboť gól vsítili jen o několik minut později. Postaral se o něj Marek Slavík a do kabin se šlo za stavu 1:0.

V úplném závěru prvního dějství ještě stihl jeden z Tygrů faulovat a většina trestu se přenesla do prostřední části hry, Daniel Král ale litvínovské střelce udržel na uzdě. Zbytek třetiny se nesl jednoznačně v režii Liberce. Ve 25. minutě vyrovnal bek Martin Böhm - 1:1! V závěru periody dokonal obrat Filip Damašek - 1:2! Když vzápětí zvyšoval na 1:3 Filip Jansa, vypadalo to na rozhodnutý zápas.

Po snové části zápasu však přišla noční můra a další obrat ve třetí třetině. Litvínovu v ní na vyrovnání stačily pouhé tři minuty a po gólech Davida Skuhrovce a Dana Bartoše bylo srovnáno - 3:3. Následně se domácí prosadili ještě ve vlastním oslabení, o což se postaral Lukáš Stehlík. Gólovou sprchu zakončil Vojtěch Kysela, to již Verva vedla poměrem 5:3.

Na konečných 5:4 z pohledu domácích snížil 34 sekund před koncem Jan Křepelka, bohužel už bylo příliš pozdě a Tygrům se dalším gólem navázat nepodařilo.

„Velmi svižné utkání plné šancí na obou stranách. Bohužel jsme nezvládli vstup do třetí třetiny, což nás stálo body. Chtěl bych vyzdvihnout výkon Vojtěcha Strnada, který hrál s velkým nasazením, vytvářel šance a šel příkladem mladším spoluhráčům!“