Situace je vážná, i druhý zápas Tygři prohráli

Date of publication Author Ondřej Flanderka

Vítkovice/Liberec - Ani druhý zápas předkola play-off se libereckým hokejistům ve Vítkovicích nevyvedl. Tygři nevstřelili ani jeden gól a prohráli celkem jasně 3:0. V sérii hrané na tři vítězná utkání by tak museli vyhrát další tři zápasy a především zlepšit produktivitu, ve dvou zápasech totiž Štěpánka překonali pouze jednou. Ani dobrý výkon brankáře Leinonena tak na vítězství nestačil.

PD, pondělí 23. února 2009
3:0
(1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Ujčík (Svačina, Hruška), 34. Svačina (Ujčík), 43. Stehlík (Bruger, Hubáček). Rozhodčí: Mikula, Šindler – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:4, bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 4431. Střely na branku: 32:35. Průběh utkání: 3:0. Stav série: 2:0.

HC Vítkovice Ridera

Štěpánek - M. Barinka, Jurečka, Kuboš, Stehlík, Krstev, Trnka - Klimek, J. Štefanka, Krenželok - Ondřej, Burger, Hubáček - Strapáč, Šimíček, Kvapil - Ujčík, R. Hruška, Svačina.

Leinonen - Modrý, Kolmann, Hunkes, Žabka, Derner, Jareš, Kajínek - Podkonický, Nedorost, Vrbata R. - Pletka, Kašpařík, Vantuch - Šachl, Nedvěd, Bartovič - Blatný, Pabiška, Víšek.

Druhý zápas předkola začal poměrně opatrně, mírně více ze hry měli v prvních minutách Severočeši, kteří zahrozili v závěru sedmé minuty, když bekhendový pokus Modrého dorážel před Štěpánkem Kašpařík, domácí brankář ale odolal. Tygři si následně zahráli přesilovku, ta se jim ale vůbec nepovedla a do útočného pásma se prakticky nedostali.

Šance domácích přišly ve dvanácté minutě, nejprve šikovně přes obránce střílel Krenželok, pak byl sám před Leinonenem Ujčík, liberecký brankář si podobně jako před tím Štěpánek připsal úspěšné zákroky. Viktor Ujčík ale příliš dlouho smutnit nemusel, hned při dalším střídání ho totiž od zadního mantinelu přesnou zadovkou našel Svačina a vítkovický útočník trefil přesně – 1:0. Domácím branka hodně pomohla a následné minuty byly plně v jejich režii. Nedvěd a spol. se k ohrožení domácí branky dostali až v samém závěru první dvacetiminutovky, když na trestnou lavici usedl Ondřej, který byl vyloučen po střetu s Dernerem u hrazení, po kterém se liberecký bek jen těžce zvedal z ledu.

Prostřední část byla té první hodně podobná. Hrál se vyrovnaný hokej a jediná branka padla po spolupráci Ujčíka se Svačinou. Ještě před tím ale měli šance i Bílí Tygři. Hned ve dvaadvacáté minutě pálil Hunkes a Vantuchova dorážka prošla jen kousek vedle tyčky. Další šanci Severočechů měl Blatný, který po pasu Pabišky dotíral před Štěpánkem, domácí brankář ale Liberecké trápil i nadále.

Vítkovice šance hostů přestály a odpověděly ve čtyřiatřicáté minutě již zmiňovanou spoluprácí Ujčík – Svačina. Tentokrát našel první jmenovaný volného Marka Svačinu a jeho střela znamenala vedení 2:0. Sám autor druhé branky Steelu mohl přidat na konci druhé třetiny pojistku, Leinonen ale jeho dorážku zblízka pokryl.

Kdo čekal, že do třetí třetiny vlétnou hosté se snahou vyrovnat, tak se mýlil. Byli to naopak Vítkovičtí, kteří aktivní hrou neponechali nic náhodě a v čase 42:11 navíc získali rozhodující pojistku. Ačkoliv hráli Tygři přesilovku, dokázali jejich špatnou rozehru domácí potrestat, když Burger našel Richarda Stehlíka, který si najel až před libereckou branku a přesnou střelou zvýšil na 3:0.

Trápení Tygrů pak jen podtrhl Vrbata, který se dostal do samostatného úniku, jeho blafák do bekhendu mu ale tentokrát vůbec nevyšel. Tygři poté již zcela rezignovali a zbytek utkání se dohrával před jejich brankou. Leinonen si připsal dva skvělé zákroky proti šancím Ujčíka. Nejprve skokem zlikvidoval jeho dorážku, pak efektně vyčapal i jeho nájezd. Oba hráči patřili k nejlepším mužům svých týmů, z vítězství a vedení 2:0 v sérii se ale na konci radoval vítkovický forvard spolu s Jakubem Štěpánkem, který dobrý výkon korunoval čistým kontem. Třetí zápas se hraje ve středu v Liberci.