Skvěle! Osmnáctka porazila Olomouc i podruhé a je krok od postupu

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Liberec - Druhý zápas proti Kohoutům, druhá výhra. A tentokráte ještě jednoznačnější než v předchozím případě. Liberečtí mladíci přejeli svého soupeře pěti brankami a vedou v sérii 2:0 na zápasy. O svém postupu mohou rozhodnout již v příštím utkání.

OF2, neděle 18. března 2018
5:0
(1:0, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Rychlovský (Šafařovský), 22. Charvát (Hájek), 28. Bitman (Křepelka), 40. Aubrecht (Maťátko, Šeliga), 58. Hájek (Šeliga, Aubrecht). Rozhodčí: Battěk – Bosák, Kettner. Vyloučení: 10:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 34:25. Průběh utkání: 5:0.

Pařík (Zajíček) – Aubrecht, Adamec, Šuráň, Hampl, Charvát (A), Bieniek, Žůrek, Had – Rychlovský, Maťátko, Liška Adam, Drábek, Křepelka, Vomáčka, Bitman, Hájek (C), Kotyza, Žemba, Šafařovský (A), Šeliga

HC Olomouc

Hasala (Běhal) – Rutar, Mader (C), Klesla, Harabiš, Hlaváč, Vosátko (A) – Kalač, Štefka, Rosecký, Paťava, Štědrý, Indrák, Liška Dominik, Krátký, Kořenek (A), Kret, Dvořák

Již od začátku se hrálo ve velkém tempu a oba týmy podnikaly ofenzivní výpady. Zanedlouho se také měnilo skóre. Šeliga si vyměnil puk s Jakubem Rychlovským, který jej následně zavezl do útočného pásma, protáhl se před brankáře a zasunul puk do branky - 1:0!

Kohouti měli možnost k vyrovnání v polovině třetiny, kdy hráli přesilovou hru. Podařilo se jim zamknout libereckou čtyřku v obranném pásmu, Tygři ale i díky několika obětavým zákrokům oslabení ustáli. Vzápětí mohl liberecké vedení zvýšit Maťátko, ale v rozhodující chvíli mu puk přeskočil hokejku.

Těsně před koncem první periody se k dorážce dostal pohotový Křepelka, jeho rána ale orazítkovala pouze horní tyčku olomoucké branky. Do kabin se tak šlo za jednobrankového vedení Liberce.

Druhou dvacetiminutovku začali domácí nejlépe jak mohli. Po minutě si na Hájkovu přihrávku počíhal Adam Charvát a rozvlnil síť za Hasalou - 2:0. Netrvalo ale dlouho a hosté mohli snížit, když se jim po faulu Libereckých dostalo trestného střílení. Pařík svůj tým podržel a Štefkův blafák vychytal.

Lukáš Pařík základní postoj junka

Na ledě se přiostřilo a k vidění byly přesilovky na obou stranách. Liberec se prosadil právě těsně po skončení jedné z nich. Petr Bitman se po vhazování zorientoval nejrychleji a poslal puk do horního rohu olomoucké branky - 3:0.

A ani to nebylo vše. Gólový účet třetiny uzavřel minutu před jejím skončením David Aubrecht, který přetavil Maťátkovu asistenci v nechytatelnou střelu. Po čtyřiceti minutách tak platil stav 4:0.

Úvod třetí třetiny poznamela dvě vyloučení na straně Liberce. I díky nim si Olomouc vytvořila územní převahu, ale ve snížení ji přeměnit nedokázala. Nadále byla k vidění aktivní hra obou celků, ale kralovali brankáři. Ještě jeden gólový úspěch ale přeci jen přišel. Matěj Hájek zpracoval přihrávku v mezikruží a bekhendem poslal puk pod horní tyčku. - 5:0

Stejně jako ve druhé třetině se na ledě jiskřilo. Kromě tvrdých zákroků byla v samém závěru k vidění i rvačka, do které se zapojilo několik dvojiček, které si důrazně vyměňovali názory. Skóre 5:0 se ukázalo i jako konečné.

Bílí Tygři si tak připsali důležitou výhru a ujali se vedení v sérii 2:0. Další utkání, které se bude hrát na ledě olomouckých Kohoutů, tak pro ně již může mít postupovou tečku.

Milan Plodek
„Za oběma našimi domácími vítězství stojí hodně práce a úsilí. Dnes jsme v úvodu hráli trochu laxněji, takže po první třetině jsme si k tomu něco řekli. Kluci se zvedli a myslím že jsme zaslouženě vyhráli. Jsme rádi, že jsme zvládli oba domácí zápasy a pokusíme se sérii ukončit co nejrychleji.“