Skvěle! U16 porazila po nájezdech první Kometu, dvakrát se trefil Vodlan

Liberec - Výborný den pro tygří kategorie! Devatenáctka předčila v nesmírně náročném duelu Hradce Králové a šestnáctka si poradila v neméně litém boji s brněnskou Kometou. O tři body naše mužstvo připravilo vyrovnaní třicet vteřin před závěrečnou sirénou, ale atraktivní závěr utkání šelmy nakonec zvládly. V nájezdech rozhodl Mikuláš Jenčovský.

15. kolo, čtvrtek 15. listopadu 2018
5:6sn
(2:1, 1:2, 2:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Kos (Sedláček), 6. Běhůnek (Vyroubal), 37. Šalé (Mišiak), 56. Šalé (Fajmon), 60. Svozil (Kos) – 5. Měchura (Hladík), 30. Vodlan (Šedivý), 35. Rossmy (TS), 45. Trunda (Damašek, Šedivý), 58. Vodlan (Masař, Böhm), rozh. náj. Jenčovský. Rozhodčí: Slavka - Komínek, Smetková. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 30:44. Diváci: 50.

HC Kometa Brno

Bizoň – Řehák, Vacek, Běhůnek, Fajmon, Němec, Svozil – Nesvadba, Brabenec (C), Kos, Otava, Šalé, Sever, Sedláček, Harmim, Mišiak, Vyroubal

Franc – Damašek, Böhm, Duschka, Hladík, Šedivý (C), Dvořák – Putz, Měchura, Vodlan, Trunda, Jenčovský, Plos, Masař, Polák, Rossmy

Do utkání Tygři vstoupili špatnou nohou. Vyhráli sice úvodní buly, ale už po 25 vteřinách poprvé inkasovali. Sedláček poslal kotouč přesně na hokejku JAKUBA KOSE a ten se nemýlil. Záhy mohl vyrovnat Damašek, který se dostal do brejku, ale domácího brankáře nepřekonal. Kometa úvodní varování nevyslechla a po faulu Severa potrestal brněnskou obranu ADAM MĚCHURA.

Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Po 28 sekundách obdržel parádní přihrávku VIKTOR BĚHŮNEK a tváří v tvář Francovi se nemýlil. Zběsilý začátek duelu vykompenzovala dlouhá pasáž bez branky. Vyrovnání našeho mužstvo přišlo až těsně před uběhnutím poloviny hrací doby. LUKA VODLAN tečoval již tečovanou střelu Jakuba Šedivého od modré čáry a Bizoň se natahoval marně. Liberečtí šli do vedení v 35. minutě. Po podrážení Vacka jel trestné střílení BENNET ROSSMY. Zvolil rychlejší rozjezd, udělal kličku do bekhendu a zakončil fikaně mezi nohy gólmana Komety.

Soupeř opět rychle reagoval. Ještě do konce periody byl stav znovu srovnaný. Po neproměněném brejku 2 na 1 se do zteče dostali domácí a byli úspěšní, když EDUARD ŠALÉ zamířil přesně do levého horního rohu branky. Ofenzivní přestřelka pokračovala i v závěrečném dějství. TOMÁŠ TRUNDA tečoval ránu Damaška a stav byl 4:3 z pohledu našeho mužstva. Nicméně v 56. minutě soupeř vyrovnal. Sílící tlak zužitkoval EDUARD ŠALÉ a vstřelil svou druhou branku v duelu.

Nicméně v 58. minutě Tygři využili chyby ve střídání Komety. Masař ujížděl s LUKOU VODLANEM na samotného gólmana. Liberecká dvojice vyšachovala Bizoně a tři body byly blízko. Nicméně půl minuty před koncem, při hře bez brankáře, se domácí prosadili popáté. STANISLAV SVOZIL vyslal dělovku, která cinknutím o tyč překonala France. V prodloužení branka nepadla, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy.

V těch postupně neuspěl Rossmy, Polák a Vodlan. Pak si vzal ale kotouč MIKULÁŠ JENČOVSKÝ a povedenou kličkou do bekhendu vystřelil svému celku bonusový bod. Franc zneškodnil všech pět pokusů soupeře. Tygři stále okupují druhé místo tabulky právě za Kometou. Do konce základní části zbývají jen tři kola.

„Byl to těžký zápas, ale parádní. S Kometou jsou to super zápasy, u nás to taky bylo dobré, tenkrát si odvezli body oni, tentokrát my, tak jsme si to podělili. Bylo to těžké utkání, jak pro ně, tak pro nás. Divákům se muselo líbit, bylo to drama až do konce, viděli jsme opravdu parádní mládežnický hokej.“

Marek Moskal
„Z naší strany bylo dobrých prvních deset minut, pak jsme vypadli z role, což se hlavně týká druhé třetiny. Nejsme příliš spokojení s výkonem. Pozitivum bylo, že jsme srovnali těsně před závěrem utkání, ale jinak náš výkon dnes nebyl dobrý. Liberec lépe bruslil a byl agresivnější. Musíme toto utkání hodit za hlavu. V sobotu to snad bude z naší strany lepší.“