Skvělý brankář Kopřiva obral Bílé Tygry o dva body

Date of publication Author Tomáš Pavlíček

Kladno/Liberec - Bílí Tygři velmi dobře si vědomi důležitosti utkání proti v tabulce blízkému Kladnu podali na soupeřově ledě výborný výkon, když Středočechy po většinu utkání svými ataky doslova mučili. Jenomže zákroky brankáře Kopřivy zmařily liberecké šance a v nájezdech pak zajistily buldokům dva body. Dvě velké příležitosti dnes měl, a jednu z nich proměnil, útočník <b>Antonín Dušek</b>.

40. kolo, neděle 11. ledna 2009
3:2sn
(1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Frolík (Gudas), 43. Stieler (Frolík), rozhodující nájezd Horna - 20. Dušek (Pabiška, Podkonický), 48. Bartovič (Blatný, Šachl). Rozhodčí: Polák - Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 5:4, navíc Blatný (LIB) 10 min. Bez využití. Diváci: 2704. Střely na branku: 28:56. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2.

Rytíři Kladno

Kopřiva - Nádašdi, Novotný, Pavlas, Trončinský, Kameš, Gudas - Bělohlav, Patera, Procházka - Novák, Mrázek, Kuchler - Horna, Čurilla, Frolík - Valský, Stieler, Diviš.

Fikrt - Žabka, Moravec, Zíb, Derner, Modrý, Holub - Podkonický, Kašpařík, Pletka - Šimánek, Nedvěd, Nedorost - Bartovič, Blatný, Šachl - Klimenta, Dušek, Pabiška.

Bílí Tygři si letošní sezonu pořádně zavařili, a v nastávající poslední čtvrtině základní části tak potřebují složit co nejvíce protivníku a zvláště pak ty, kteří jim jsou přímými protivníky v boji o play-off! S vědomím této akutní potřeby se tedy pustili do střetnutí se soupeřem, se kterým prozatím neúspěšný ročník celý začal.

A do nepříjemných buldoků se pustili srdnatě. I přes venkovní prostředí tlačili většinu prvního dějství domácí hokejisty do vlastní třetiny a vypracovali si několik střeleckých příležitostí. Dvougólovému střelci z posledního duelu Blatnému ale zakončení v přečíslení nevyšlo a svého postavení před modrým půlkruhem nezužitkoval ani Petr Nedvěd.

Středočeši navíc z poměrně ojedinělého ataku započali gólový úhrn zápasu, když na uzdraveného Fikrta vyzráli dva kladenští mladíci. Účastník nedávného světového šampionátu juniorů Radko Gudas našel Martina Frolíka, a tomu se ranou k tyči povedlo trošku překvapivě vyzkoušet kvalitu sítě v liberecké brance – 1:0.

Trenér Pešán si v úvodní třetině musel rvát svůj skromný vlasový porost především kvůli nevyužitým početním výhodám, které dohromady složily hned šest minut čistého herního času. Liberečtí si v nich sice vytvořili nápor, avšak Kopřiva po celou dobu odolával, a Bílí Tygři se tak zasloužené branky dočkali až minutu před první sirénou.

Čtvrtá řada se již pomalu chystala střídat, když ale Pabiška vybojoval za brankou kotouč, tak Antonín Dušek se svým z benátské farmy vytrénovaným střeleckým instiktem zavětřil příležitost a sjel si před branku, kde po příhře od zadního mantinelu prostřelil domácího gólmana – 1:1.

Stejný hráč se mohl stát oslavovaným rekem i po druhé části. Stačilo k tomu jediné, a to proměnit tutovku z poslední minuty. Jenomže liberecký útočník zakončil svůj samostatný únik deset sekund před koncem třetiny do včas k sobě přiražených Kopřivových betonů, a stav 1:1 se tak uchoval i do třetího dějství.

V předešlém průběhu prostřední dvacetiminutovky se totiž hokejisté potýkali se stejnými nešvary jako v periodě předchozí. Všechny přesilovky zůstaly bez využití a mírně aktivnější domácí pak ve zbytku hry ztroskotali na Fikrtovi. Ten odolal na bankovišti postavenému Paterovi, tak i za pár minut v obdobné pozici číhajícímu Kuchlerovi.

Jak Liberečtí odpočívali mezi druhou a třetí třetinou, chytila se jim v šatně na jejich hole pořádná smůla. Hned po vhazování se totiž probil do šance Kašpařík, ovšem místo toho, aby zametl vyražený kotouč do sítě, byl nucen sledovat, jak mu ho obránci odpalují pryč. Za dvě minuty se pak Kladno dostalo do vedení. David Stieler se dočkal svého prvního extraligového gólu, když mezi Fikrtovými betony došťouchl puk za brankovou čáru – 2:1.

Smůlu nesklepl ani Nedvěd, který tvrdou ranou trefil pouze horní tyč. Prokletí zlomil až v osmačtyřicáté minutě Milan Bartovič, jenž na půjčenou hokejkou vyzbrojeného Kopřivu vyzrál střelou z levého kruhu – 2:2. Bílí Tygři začali po vstřelené brance absolutně ovládat hru, a to dokonce tak, že se domácí zmohli pouze na odpalování puků.

Stredočechy držely ve hře už jen výborné zákroky brankáře Kopřivy, ten vychytal Pletku i v přečíslení zakončujícího Podkonického. Velmi útočně laděný závěr normální hrací doby rozhodnutí překvapivě nepřinesl, vykopaný hrob pro kladenské naděje zůstal prázdný, a pokračovat se tak muselo v prodloužení.

To se nešlo v opatrnějším rázu a na ten nejpodstatnější gól se tedy muselo čekat až do samostatných nájezdů. V nich se Bílým Tygrům již tradičně nedařilo, Liberečtí letos nevyhráli ani jedna trestná střílení a svou „formu“ potvrdili i proti Kladnu. Nikdo z hráčů v bílém neuspěl, a rozhodnutí tak přinesla trefa kladenského Tomáše Horny.