Šlágr pro Kometu. Mladší dorost srazila branka tři minuty před koncem

Date of publication Author Jan Kousal

Brno/Liberec - Trochu smolně skončilo pro svěřence Milana Plodka střetnutí dvou doposud tabulkově nejúspěšnějších týmů - Liberce a Brna. Ačkoliv Tygři smazali dvoubrankové manko, inkasovaný gól necelé tři minuty před koncem rozsoudil utkání ve prospěch Komety.

XVI.kolo, neděle 19. února 2017

Branky a nahrávky: 6. Sedláček J. (Hubáček, Rašovský), 17. Kučeřík (Meluzín), 58. Studený (Meluzín, Konečný) – 28. Adamec (Rychlovský), 35. Žůrek. Rozhodčí: Děděk – Vašíček, Čelechovský. Vyloučení: 3:4, navíc Popelka (KOM) 5 min. a OT do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 112. Střely na branku: 25:28. Průběh utkání: 2:0, 0:2, 1:0.

HC Kometa Brno

Kašpar – Holemý, Sedláček T. "A", Kučeřík "A", Mlčák, Furch, Sedláček J., Studený – Popelka, Konečný, Hubáček, Meluzín, Jedlička, Malý, Kavický, Rašovský, Vašíček "C", Bartes

Zajíček – Kovář, Adamec, Hampl, Žůrek, Moc, Starý – Pray, Rychlovský "C", Dospěl "A", Janse, Nikolič "A", Liška, Drábek, Cikhart, Jiruš, Vomáčka, Strnad, Virág

Duel prvních dvou celků nadstavbové skupiny D začal lépe pro brněnskou Kometu. Jihomoravané vyrazili do rychlého přečíslení dva na jednoho, a přestože se Hubáčkovi nepovedla přihrávka, puk se mu odrazil zpět. Domácí útočník nezpanikařil, naservíroval puk na modrou čáru Janu Sedláčkovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě.

Brno bylo nadále aktivnější a liberecký gólman Zajíček musel brzy lovit puk ze své sítě podruhé. Mrzet ho to však nemuselo, střela domácího forvarda byla tečována nad úrovní horní tyčky, a tak branka nemohla být uznána. Radek Kučeřík se už ale radovat, když jeho opakovaná rána skončila v tygří kleci. Na druhé straně mohl gólem do šatny přiblížit Severočechy na dostřel Dospěl, jenže trefil jen tyč.

V prostředním dějství se Tygři dostali zpět do zápasu. Pomohla jim k tomu dlouhá pětiminutová přesilovka zapříčiněná vyloučením domácího Popelky, který se s utkáním rozloučil nezvyklým proviněním – bodnutím hokejkou. V přesilové hře Rychlovský oslovil křižným pasem Miloslava Adamce, jenž propálil Kašpara.

Ve 35. minutě se pak šelmy dočkaly vyrovnání. Obránce Jakub Žůrek se ujal kotouče na vrcholu levého kruhu, střelou přes domácího zadáka překvapil zkoprnělého Kašpara a první trefou v sezóně smazal náskok Brna.

Ve třetí části se oba týmy hodně soustředily na obranu, z čehož plynul nižší počet brankových příležitostí. Nebezpečně pálil domácí Mlčák, ale Zajíček jeho ránu dokázal zneškodnit. Stejně tak si však na druhé straně poradil brankář Kašpar s dobrou šancí Lišky.

Možná až příliš krutě si Brňané schovávali rozhodující trefu do samotného závěru. Konečný čistě vyhrál buly na Meluzína, ten přistrčil kotouč na modrou čáru Adamu Studenému, jehož bomba pod horní tyčku přiřkla tři body Kometě. Nic už na tom nezměnila ani závěrečná powerplay Liberce.

Milan Plodek
„Opět to byl parádní zápas, reklama na mládežnický hokej. S Kometou jsou takové zápasy vždy, těším se na takové zápasy jako byl ten dnešní. Kometa byla šťastnější, ale musím kluky pochválit, makali, stálo to strašně sil a hrálo se o hodně. Ještě máme pár zápasů, takže se může stát cokoliv, buď postoupíme my, nebo Kometa.“

Marek Moskal
„Důležitý zápas pro nás i pro Liberec. Musím poděkovat hráčům za předvedený výkon, nechali na ledě všechno. Měli jsme v týdnu tři těžké zápasy, takže to bylo na fyzičce znát. Všichni kluci šli za vítězstvím. Makali od gólmana po posledního útočníka. Myslím si, že body zůstaly doma zaslouženě. Zápas to byl dnes výborný, musím souhlasit s trenérem hostí, byla to reklama na mládežnický hokej.“

XVI.kolo, neděle 19. února 2017

HC Kometa Brno