Slavia domácí tvrz uhájila, Bílí Tygři na domácí obranu recept nenašli

Date of publication Author Radek Vokál

Ani ve druhém zápase čtvrtfinále nedokázali Bílí Tygři zdolat Slavii a do čtvrteční bitvy ve Svijanské aréně tak budou vstupovat s dvouzápasovým mankem. Zatímco první zápas rozhodla Slavia ve druhé třetině, dnešní nasměrovala k vítězství hned v úvodu. Nejprve Hruška a poté Pálffy dokázali individuálně přejít přes Fischera, resp. Kloučka, a oba útočníci překonali Hniličku střelou mezi betony. Jeden z nejlépe hrajících Bílých Tygrů <b>Leoš Čermák</b> dostal v přesilovce Liberec do zápasu, dalších čtyřicet minut se pak hrál spíše urputný hokej, kde se útočníci moc neprosazovali. Dvě minuty před koncem Pálffy šťastně o brusli smolaře Fischera překonal Hniličku potřetí a odsoudil tak Bílé Tygry ke druhé porážce.

ČF2, pondělí 07. března 2005
3:1
(2:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Hruška, 16. Pálffy (Stümpel, Kadlec), 58. Pálffy (Sup) - 17. Čermák (Jiruš). Rozhodčí: Bolina, Smeták - Čížek, Padevět. Vyloučení: 5:4, navíc Klouček (Liberec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 7256. Stav série: 2:0.

HC Slavia Praha

Franěk - Kadlec, Kolařík, J. Novák, Špaček, Žabka, Žižka, Graňák - Pálffy, Stümpel, Tomica - Vlasák, Vašíček, Antoš - L. Havel, Beránek, Sup - Hruška, M. Kopecký, R. Dlouhý. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.

Hnilička - Klouček, Fischer, L. Šmíd, Jiruš, Jiří Hanzlík, Modrý, M. Duben - R. Vrbata, Kotalík, V. Nedorost - Vaic, Podkonický, P. Rozsíval - Čermák, Rataj, Tomajko - V. Novák, Plodek, S. Procházka. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.

Zatímco v prvním čtvrtfinále čekali diváci na gól až do druhé třetiny, tentokrát se dočkali prvního gólu již na začátku 4. minuty. Dlouhý namazal do jízdy Davidu Hruškovi a ten našel skulinku mezi betony Milana Hniličky. Liberečtí se osmělili až v 6. minutě, kdy prověřil Fraňkovu pozornost obránce Šmíd. Oba týmy pak nevyužily své přesilovky a další nebezpečnou situaci přinesla až 12. minuta, kdy Hniličku donutil zasahovat Havel. Na druhé straně pak vystrašil Fraňka střelou do masky Podkonický. V 16. minutě se skóre měnilo podruhé. Žigmund Pálffy si udělal z Kloučka v útočném pásmu slalomovou branku a poradil si i s povyjetým Hniličkou. Dvougólové vedení Slavie však nevydrželo ani dvě minuty. V čase 16:45 vystřelil přes obránce Leoš Čermák a Franěk nestačil zareagovat. Po dvaceti minutách tedy svěřenci Vladimíra Růžičky vedli tím nejtěsnějším rozdílem.

V druhé části padla hra obou týmů do šedého podprůměru, který charakterizoval první třetinu předchozího utkání. Ve 21. minutě pocuchal nervy příznivců domácích Petr Franěk, když nedokázal zkrotit Modrého střelu od modré, naštěstí pro Pražany v blízkosti nebyl žádný dorážející Tygr. Na druhé straně si pak vypracovala slibnou příležitost dvojice Kopecký - Dlouhý, jenže přihrávka prvního jmenovaného byla příliš prudká. Ve 26. minutě zamířil na trestnou lavici za napadení Stanislav Procházka, příliš nervózní však za katrem být nemusel, protože domácím se přesilovka nedařila, navíc po Žabkově faulu skončila předčasně. Slávisté zahrozili až při hře čtyři na čtyři, kdy Havla vybídl ke skórování Vašíček, Hnilička byl však proti. Liberecký brankář se pak opět zapotil při nájezdu Vašíčka. Chvíli poté se vylučovalo opět na straně Slavie. Ani liberecká početní převaha ovšem nepatřila mezi výstavní a Franěk příliš práce neměl. Větší potíže mu nadělal pouze Hanzlík, v té době se již však vracel vyloučený Antoš na led. Ve 36. minutě musel gólman domácích řešit nájezd Čermáka, který se, ač tísněný, dostal do nebezpečného zakončení. Derniérou za prostředním dějstvím pak bylo vyloučení Kloučka, kterého hlavní rozhodčí Smeták za vražení Tomici na hrazení, pro něhož utkání skončilo zraněním, poslal pod sprchy.

Dlouhou přesilovku Slavie sice přerušila druhá přestávka, ale v závěrečné dvacetiminutovce z ní stále zbývalo více než čyři minuty. Jenže domácí ani v těchto čtyřech minutách Hniličku nezaměstnávali. Až na sklonku vypršení pětiminutového oslabení měl brankář hostí důvod ke starostem. Ve 44. minutě ho po střele Vlasáka zachránila tyč. Liberci pak zbývalo na případné vyrovnání ještě relativně dost času. Hosté sice měli puk častěji na hokejkách, ale do vyložených šancí je pozorná domácí obrana nepouštěla. Tygři se neprosadili ani v přesilovce v 53. minutě, kdy na lavici hříšníků odpykával dvouminutový trest Sup. Definitivní naděje svěřenců trenéra Palečka zhasly na konci 58. minuty. Pálffyho přihrávka v přečíslení dva na jednoho sice nenašla svého adresáta, ale od bruslí Fischera se odrazila na Hniličku a ten na změnu směru kotouče nestihl reagovat. Slavia se tak radovala z výhry a v prvních dvou čtvrtfinálových zápasech stoprocentně využila výhodu domácího prostředí.