Slavia se na domácím ledě dostává zpět do vedení v sérii

Date of publication Author Radoslav Vavřina, Václav Baumann

L i b e r e c - Třetí utkání čtvrtfinálové série mezi Slavií a Libercem přineslo střetnutí poprvé do hlavního města, kde Tygři chtěli vzít Slavii zpět porážku z prvního klání. První třetina se Tygrům moc nepovedla, když ji zpečetil gólem do kabiny na 2:0 Svoboda, ve druhé části ale nastartoval liberecký celek Lukáš Vantuch náhodnou trefou při nepozornosti brankáře Kopřivy. Tygři stačili vyrovnat, když se trefil Trončinský, do třetí periody ale vstoupili za stavu 3:2 pro domácí. Těm se podařilo skórovat ještě dvakrát a tak zní konečné skóre 5:2. Zahrál si i liberecký kapitán Petr Nedvěd, jehož start nebyl kvůli zranění ve druhém zápase do poslední chvíle jasný.

ČF3, středa 09. března 2011

Branky a nahrávky: 5. Krenželok (Žižka, Vondrka), 20. Svoboda (Pospíšil, Tomica), 39. Pospíšil (Vašíček, Jelínek), 55. Krenželok (Žižka), 58. Čermák (Svoboda) - 29. Vantuch, 34. Trončinský (Nedvěd). Rozhodčí: Baluška, Ország - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 8:9, navíc Micka (SLA) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 8 795. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2. Stav série: 2:1.

HC Slavia Praha

Kopřiva - Žižka, Kadlec, Kuboš, Roth, Vašíček, Kolařík, Krejčík - Tomica, Svoboda, Vondrka, Jelínek, Jaškin, Pospíšil, Krenželok, Micka, Doležal T., Endál, Čermák, Sklenář, Poletín.

Pinc - Čakajík, Hunkes, Moravec, Trončinský, Derner, Ulrych, Holub - Dušek, Víšek, Špaček, Klimenta, Kudrna, Hořava, Ondřej, Podkonický, Urban, Bartovič, Vantuch, Vak, Nedvěd.

Do třetího čtvrtfinále vstoupili lépe sešívaní, při Urbanově trestu se prosadil z mezikruží Lukáš Krenželok, jenž dorazil do odkryté brány nahození Žižky od modré čáry. Tygři se pokoušeli o rychlou odpověď, ale nájezd od pravého mantinelu v podání Víška brankou neskončil.

V polovině úvodního dějství měli slávisté výhodu necelých devadesáti vteřin dvojnásobné přesilovky, k pořádné střele se ale nedostali a Liberečtí se tak v klidu ubránili. Hosté mohli vyrovnat zásluhou Hořavy, jenž se natlačil až před Kopřivu, jehož ale bekhendovou střelou. A tak gól přidali červenobílí. Při signalizovaném faulu na Pospíšila si před brankoviště najel Tomáš Svoboda a bekhendem zavěsil 4 vteřiny před sirénou.

Druhá třetina začala vlažně, oba týmy se sice snažily dostat před soupeřova brankáře, ale pozorná defenzíva obou družstev je povětšinou na dostřel nepustila. Až se v oslabení prosadil Lukáš Vantuch, jenž se dostal k odraženému puku a jedinou skulinkou dokázal puk nadvakrát protlačit přes Kopřivu. Brankář domácích měl na tomto gólu doslova tygří podíl.

Ale nadále šancí bylo stále pomálu, diváky tak probrala alespoň potyčka mezi hráči, když Micka „osprchoval“ Pince a vysloužil si desetiminutový osobní trest. Následně se hrálo ve čtyřech na obou stranách a Tygři z ničeho nic vyrovnali. To když se ihned po buly v útočném pásmu trefil ranou od modré čáry Marek Trončinský.

Slávisté se ale rychle vrátili do vedení, když využili hrubé chyby při střídání Liberce. Hosté hráli chvíli jen ve dvou lidech a sešívaní tuto dvojici elegantně vykombinovali, takže Tomáš Pospíšil zakončoval z levého kruhu do prázdné brány.

Do třetího dějství vstoupili aktivněji Bílí Tygři, kteří občas dokázali zamknout domácí v jejich pásmu, vždy je však podržel pozorný Kopřiva. 8795 diváků tak zvedl ze sedadel až zákrok Miroslava Kopřivy, jenž se dokázal hodně rychle přesunout ke své druhé tyči, aby zlikvidoval otočku Duška.

Ale opět to byli sešívaní, kdo vstřelili branku. Konkrétně Lukáš Krenželok, jenž si nabruslil na dlouhý pas Žižky, se štěstím si obhodil Pince a bekhendem poslal puk do opuštěné klece. A nedlouho poté přišla další radost domácích. Miloslav Čermák si najel na mezikruží, kam mířila přihrávka Svobody, a odtud zakončil přesně pod víko, čímž uzavřel účet dnešního zápasu.

ČF3, středa 09. března 2011

HC Slavia Praha