Slušný výkon nestačil. Tygří dorost prohrál na ledě Sparty 5:3

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Praha/Liberec - Po porážce s Energií si liberečtí mladíci chtěli spravit chuť na ledě Sparty, ale zápas třetího kola nadstavby už v úvodu nestačili dostat pod kontrolu. Po první části totiž prohrávali o tři branky a i přes velkou aktivitu se nedařilo zakončovat. Vývoj utkání Severočeši zvládli bojovností dvakrát snížit pouze o jeden gól, ale Sparta si ke konci své tři body pojistila.

nadst. - 3. kolo, čtvrtek 05. prosince 2019
5:3
(3:0, 0:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 15. Theimer (Adamec), 16. Theimer (Ducháč, Adamec), 20. Theimer (Zembol), 50. Adamec (Horáček, Tomov), 59. Straka – 29. Böhm (Kříž), 36. Kříž (Trunda, Plos), 50. Hujer (TS). Rozhodčí: Glanc – Karda, Juránek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Střely na branku: 27:37. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3.

Krbeček (Dlouhý) – Tomov (A), Chvátal, Ludvík, Ducháč (A), Tůma J., Adamec (C), Horáček – Křišťan, Mácha, Krupička, Straka, Stepanchuk, Červenka, Zembol, Pražák, Theimer, Vašíček, Senčák.

Krátký (Petříček) – Böhm, Hladík, Šedivý, Meisel, Dvořák, Patzelt, Tůma T. – Hujer (A), Hois, Trunda (C), Jenčovský, Kříž, Leden, Plos, Jobek.

Hned po úvodním vhazování se puku častěji držel pražský celek, ale na obou stranách docházelo spíše k oťukávání. Na gólmana Sparty mířil Mikuláš Jenčovský a posléze Martin Böhm, nicméně Jakub Krbeček byl správně koncentrovaný. Ve dvanácté minutě museli Tygři čelit prvnímu oslabení, které sice bez problému ubránili, ale jen krátce po jejím skončení Sparta otevřela skóre utkání. Ihned po vhazování se prosadil Oto Theimer a poslal Prahu do vedení 1:0.

Za pár chvil byl však jeden ze Severočechů opět poslán na trestnou lavici, což hrálo domácím do karet. A tuto výhodu využili, pokus Filipa Ducháče byl odražen od mantinelu přímo k pravé tyči, kde si se zakončením poradil Oto Theimer - 2:0. Bílí Tygři se poté aktivně tlačili před pražského gólmana, ale obrana domácích byla stále stoprocentní. V poslední minutě první periody však Sparta předvedla bleskurychlou akci, kdy potřetí zakončoval Oto Theimer, jenž se pyšnil hattrickem - 3:0.

Ve druhé dvacetiminutovce si připsal cenný zákrok Čeněk Krátký, když vychytal nebezpečnou střelu Jana Krupičky. Následně byli Liberečtí o mnoho aktivnějším celkem, ale chybělo jim zakončení. Ve 29. minutě se však trpělivost hostům vyplatila, když se jim podařilo těžit z přesilovky! Po usazení v útočném pásmu se od modré čáry se přesně trefil Martin Böhm, který snížil na 3:1!

Čeněk Krátký se ale zanedlouho opět nenudil a znovu zazářil v situaci, kdy vyrazil šikovný pokus Jakuba Zembola po rychlé přihrávce zpoza branky. Za pět minut Liberec opět udeřil, chybu v obraně nejlépe využil Filip Kříž a šelmám tak chyběla jen jediná trefa do vyrovnání - 3:2!

Ve třetí třetině se Sparta dostala do úniku, který však pro domácí nekončil gólem, jelikož sprintující Jakub Červenka nakonec ani nevystřelil. Posléze se Tygři dostali do potíží, když museli na led pouze ve čtyřech, nicméně oslabení bylo s klidnou hlavou ubráněno. Poté ale následoval další únik Pražanů. Andrej Adamec na druhý pokus poslal kotouč za libereckého gólmana a Sparta tak znovu odskočila - 4:2.

V té stejné minutě se za sevření puku rukou jednoho z domácích udělilo trestné střílení, čímž se otevřela vysoká šance pro Tygry! Příležitosti se výborně ujal Jakub Hujer, jenž se prudce prosadil a snížil na 4:3! Severočechům zbývalo ještě poměrně dost času, ale vždy jim překřížila cestu sparťanská obrana.

Před koncem se ale libereckým hokejistům čas na vyrovnávající gól celkem zkrátil, když si utkání zkomplikovali faulem. V něm sice branka nepadla, ale po chvíli dostal prostor David Straka, který z pravého kruhu přesně zakončil a rozhodnul tak zápas pro domácí celek - 5:3.

„Rozhodla první třetina, kterou jsme prohráli 0:3. Zaspali jsme, hráli jsme hrozně a to nás stálo zápas. Od druhé třetiny jsme předváděli už velice dobrý výkon, Spartu jsme zatlačili, ale bohužel už jsme nedohnali to manko, které jsme v první třetině nabrali.“

Darek Stránský
„V první třetině jsme hráli výborně a podařilo se nám odskočit do tříbrankového náskoku, byť ten průběh nebyl úplně jednoznačný. Soupeře jsme do žádné větší šance ale nepustili. Ve druhé třetině už to bylo horší, tam Liberečtí nejprve využili přesilovku a potom z naší nešťastné rozehrávky dali druhý gól, ožili a začali tlačit. My jsme ve třetí třetině sice zase odskočili, opět jsme si ale nechal dát branku. V závěru jsme si to obětavým výkonem a blokováním střel vybojovali. Byli jsme dnes šťastnější a jsme rádi za výhru.“