Snová třetina! U19 vedla po dvaceti minutách 5:1 a utkání dotáhla do vítězného konce

Liberec - Tygří devatenáctka si produktivitu v předchozích zápasech schovávala na duel se Spartou. Naše mužstvo v prvním dějství předvedlo gólovou smršť, když Pražanům vsítilo v rozmezí třinácti minut hned pět gólů. Šelmy nakonec zápas dotáhly do úspěšného konce.

6. kolo, sobota 22. září 2018
4:6
(1:5, 1:0, 2:1 - N 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Rubeš (Slavíček, Gluzman), 36. Schwamberger (Pšenička O., Prymula), 42. Schwaberger (Prymula, Pšenička O.), 52. Vitouch (Čech, K|ropáček), 62. Prymula (Pšenička, Prchal) – 4. Rychlovský (Hampl, Šfařovský), 7. Cikhart (Charvát, Dospěl), 8. Žemba (Adamec, Rychlovský), 12. Hájek (Klapka, Drábek), 17. Charvát (Klapka, Drábek), 44. Šafařovský (Rychlovský). Rozhodčí: Svoboda - Jelínek, Malý. Střely na branku: 33:46. Vyloučení: 3:2 navíc Vitouch (SPA) 10 minut vražení na hrazení. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 56.

Cichoň (12. Škorpík) – Bláha, Pika, Havlín, Prchal, Tomek, Gajdoš – Kuracina, Prymula, Schwamberegr, Kropáček, Slavíček, Obadal, Rubeš, O. Pšenička, Kasanda, Gluzman, Čech, Vitouch

Pařík – Kovář, Aubrecht, Adamec, Hampl, Charvát, Žůrek, Had – Rychlovský, Dospěl, Šafařovský, Hájek, Strnad, Klapka, Drábek, Cikhart, Křepelka, Žemba

Zatímco v ostatních duelech trápila Tygry produktivita, tentokrát tomu bylo jinak. Už po necelých čtyřech minutách se prosadil Jakub Rychlovský parádní střelou na bližší tyč. Mezi sedmou a osmou minutou navíc naše mužstvo přidalo další dva góly.

Nejprve skóroval Jan Cikhart a o minutu a jednačtyřicet vteřin také Jan Žemba, jenž využil zmatků v předbrankovém prostoru. Domácím nepomohla ani výměna brankářů. Těsně po vypršení poloviny úvodní periody skóroval kapitán šelem Matěj Hájek. Pražané korigovali brankou Václava Rubeše, ale pak Liberečtí využili přesilovku po faulu Kasandy. Na Škorpíka vyzrál ranou těsně nad ledem Adam Charvát.

První třetina udala ráz celému zápasu. Po opětovném naskočení obou celků na led Pařík odolal rychlému brejku Pražanů po sérii šancí na obou stranách se však domácí přece jen prosadili. Pšenička nahrál Tomáši Schwambergerovi do ideální pozice v mezikruží a ostřílený forvard se nemýlil.

Sparťané se dostali na dostřel ve 42. minutě, kdy si vzal podruhé během střetnutí slovo opět Tomáš Schwamberger. Tentokrát zakončoval krásnou kombinaci po ose Prymula - Pšenička. Šelmy dokázaly reagovat. Petr Šafařovský využil clonícího spoluhráče a z levé strany trefil přesně k bližší tyči. Domácí ještě zkorigovali skóre zásluhou Davida Vitoucha, jehož bránící hráči nedokázali uhlídat v předbrankovém prostoru.

V bonusovém prodloužení byli úspěšnější domácí. Po faulu Matěje Hájka vystřelil Spartě bod útěchy Patrik Prymula. Kategorie U19 je ve své skupině poslední, ale má pouze pětibodovou ztrátu na první Mladou Boleslav.

„Zápas rozhodla první třetina, kdy jsme se konečně střelecky prosadili a to hned pětkrát. Dále jsme se poučili ze zbytečných vyloučení v předchozích zápasech a faulovali jsme jen jednou. Za to bych chtěl kluky pochválit. V prodloužení však přišel zmiňovaný trest za ten jediný faul a Sparta ho dokázala potrestat. I přesto můžeme být s předvedenou hrou a herní disciplínou spokojeni.“