Souboj Tygrů s Pantery překvapivě bez vítěze

Date of publication Author Lukáš Bláha, Radek Vokál

Po čtyřech zápasech ztratili Bílí Tygři doma body. Nečekaně k tomu došlo v zápase s posledním Havířovem, který až do neděle všechny zápasy kromě jednoho prohrál. Zápas se přitom vyvíjel podle plánu - v polovině utkání Liberec vedl 2:0. Obě dvě branky padly při přesilových hrách a tu druhou vstřelil krásnou dělovkou berounský obránce <b>Pavel Maleček</b> (na snímku). Havířov ale stačil do konce třetiny srovnat. Ve třetí třetině očekávané gólové rozhodnutí ze strany domácího týmu nepřišlo, místo toho hokejisté předvedli velmi nezáživnou podívanou. Nerozhodlo ani prodloužení a tak doma Tygři poprvé po čtyřech zápasech nezvítězili a Panteři se naopak radovali z prvního bodu z cizího kluziště.

, neděle 13. října 2002
2:2p
(1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 15. S. Procházka (V. Novák), 28. Maleček (M. Straka) - 32. Staněk (Sršeň), 38. Folta (Sršeň). Rozhodčí: Minář - Čížek, Padevět. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. Diváci: 5000.

Falta - Maleček, Čakajík, Holub, J. Moravec, R. Pospíšil, Kočí, Jan Kudrna, Krstev - Kropáč, M. Straka, Rozsíval - V. Novák, Plodek, S. Procházka - Kábrt, Hájek, Jiří Kudrna - Jankových, Víšek, Kubinčák.

AZ Heimstaden Havířov

J. Čech - V. Čech, Štefanka, Divíšek, Holý, Harant, Dobrovolný, J. Kučera, Ďurčo - Sršeň, Staněk, Folta - Křestan, M. Filip, Bednařík - Míka, J. Kopecký, Studený - Vymazal, M. Čech.

V první třetině se prosazovali především domácí Bílí Tygři. Již v první minutě odvážně pronikl podél levého mantinelu Pavel Kábrt, k zakončení se ale nedostal. O několik minut později předvedl pěknou spolupráci první útok. Radoslav Kropáč vybojoval za brankou puk pro obránce Pavla Malečka, který z kruhu poprvé vážně ohrozil Čechovu branku. Ve 14. minutě fauloval Tomáš Harant, Bílým Tygrům byla ponechána výhoda a při hře se šesti hráči v poli si útok vedený Janem Víškem vytvořil gólovou šanci, puk ale skončil na jen tyči. Domácí však dokázali využít následnou přesilovku. Kotouč do útočného pásma zavezl Václav Novák, jeho střelu Jakub Čech pouze vyrazil, ale dorážku Stanislava Procházky již zastavit nedokázal. Do konce úvodní části to ale bylo z obou stran vše a tak první třetina skončila jen 1:0.

Druhá část opět ukázala, že Bílí Tygři umějí proměňovat přesilové hry. Ve 28. minutě byl za hákování potrestán hostující Václav Studený a přesně po třiceti vteřinách přesilovky se Bílí Tygři radovali podruhé. Krásnou střelou od modré čáry do růžku se blýskl Pavel Maleček, který dostal příležitost v první obranné dvojici s Martinem Čakajíkem. Maleček je hráčem Berouna a v Liberci již odehrál na střídavý start dva extraligové zápasy. Havířov kontroval o tři minuty později. Tomáš Sršeň za brankou vybojoval kotouč pro Aleše Staňka, který z bezprostřední blízkosti snížil. Vyrovnávací gól Panterů zařídil zanednouho kapitán Petr Folta, když zužitkoval křížnou přihrávku Tomáše Sršně z pravého křídla. Branka padla krátce po skončení dvojnásobné přesilovky, když se z trestné lavice vracel Michal Straka, zatímco jeho spoluhráč Jan Plodek trest ještě odpykával.

Třetí třetina nabídla velmi slabý a nezáživný hokej. Oba celky si mnoho gólových šancí nepřipravily. Hned z kraje zahrozili pěknou kombinací Straka, Kropáč a Kábrt, toho ale nakonec jeden z havířovských beků odstavil od puku a nedovolil mu zakončit. To byl také poslední zajímavý moment celého zápasu. Ve třetí třetině se již hokejisté trápili a diváci včetně předsedy ČSLH Karla Guta nudili. Závěrečná třetina tak skončila bez branek a muselo se prodlužovat. Ani během pětiminutového nastavení se ale žádné drama nekonalo, na hráčích se podepsala únava a diváci na rozhodující gól čekali marně.

Bílí Tygři tak po čtyřech domácích výhrách ztratili ve Svijanské aréně body, naopak Havířovští se mohli radovat teprve ze svého třetího bodu, a prvního venku.