Souboj nepřekonatelných. Bílým Tygrům vystřelil fotbalovou výhru Urban

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c – Osmatřicáté kolo zavedlo do Liberce hokejisty Karlových Varů a s Bílými Tygry sehráli od pátečních 18 hodin velmi vyrovnanou partii. Souboji jednoznačně vládli gólmani a o rozdělení bodového zisku rozhodl jediný střelec. Tím byl domácí Tomáš Urban a Bílí Tygři na domácím ledě bodovali už poosmé v řadě.

38. kolo, pátek 16. ledna 2015

Branky a nahrávky: 46. Urban (Bulíř). Rozhodčí: Šindler, Wagner – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 4438. Střely na branku: 35:33. Průběh utkání: 1:0.

Lašák – Výtisk, Šimek, Derner, Gřegořek, Kajínek, Vitásek – Balaštík, Vampola, Radivojevič – Bakoš, Filippi, Bulík – Bartek, Jelínek, Vlach – Bulíř, Urban, Víšek.

HC Energie Karlovy Vary

Závorka Habal – Harant, Sičák, Tomeček J., Redlihs, Šmach, Bičánek, Deyl – Tomeček V., Hruška, Duda – Hruška, Skuhravý, Vachovec – Koblasa, Heizer, Micka – Gorčík, Flek, Pšurný.

Páteční zápas mezi Bílými Tygry a karlovarskou Energií nezačal nijak zběsile a fanoušci si na momenty, které by rozpumpovaly krev nějaký čas počkat. Bohužel pro většinu z nich, se takové situace odehrávaly v první třetině prakticky jen před brankou Jána Lašáka.

Ten musel nejprve řešit nebezpečně vyhlížející křižný pas na Micku, zvládl se včas přesunout a následnou střelu zlikvidoval. Již s blížícím se koncem úvodní dvacetiminutovky domácí obraně nadělal starosti Koblasa, jenž se s trochou štěstí ocitl v těsné blízkosti liberecké branky. Lašák však ani tentokrát nezaváhal a do kabin se šlo za stále bezbrankového stavu.

Ten přetrval i druhou třetinu a to i přes fakt, že se oba celky střelecky vcelku činily. Liberečtí měli po 40 minutách hry na svém kontě 25 pokusů, Karlovarští jen o tři méně. Takovouto bilanci není nezvyklé vidět po závěrečné siréně.

Severočeši se do první vážnější šance dostali ve 38. minutě a postaral se o to Tomáš Filippi. Nejproduktivnější Tygr aktuálního ročníku se obtočil kolem branky a zkusil překvapit Závorku. Kotouč však nedokázal nasměrovat dostatečně přesně a zasáhl tyč.

I třetí dějství tak sudí zahájili za nerozhodného stavu 0:0, na prodloužení však nedošlo. Bílí Tygři vlétli do třetiny s velkou chutí a tři minuty po jejím zahájení nebyl daleko od otevření skóre Jelínek. Chvíli po něm se před Závorkou znovu ocitl Filippi. Strážce karlovarské svatyně ale statečně odolával libereckým nájezdníkům a držel šance svého týmu.

Naděje západočeského celku však neudržel na svých ramenou věčně. V šestačtyřicáté minutě se po levém křídle dostal do pásma Tomáš Urban, potáhl si kotouč až na kruh a rychlou střelou zacílil do mezery mezi Závorkovými betony.

Jediná střela tak nakonec rozhodla. Energii ve zbývajícím čase nepomohlo zaváhání liberecké obrany ani závěrečná hra bez gólmana.

38. kolo, pátek 16. ledna 2015

HC Energie Karlovy Vary