Spolehlivý Will a produktivní obránci. Tygři v Jihlavě opět neinkasovali a vítězí!

Date of publication Author Ondřej Belák

Jihlava - Již podruhé v sezóně se tygří smečka vydala do Jihlavy. Vyrovnanou bitvu naklonily na libereckou stranu branky ojedinělých střelců a skvělý výkon Romana Willa. Stejně jako při předchozí návštěvě Horáckého zimního stadionu se urodilo vítězství v poměru 2:0 a důležité tři body tak míří do města pod Ještědem!

37.kolo, pátek 05. ledna 2018
0:2
(0:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Pyrochta (Lakatoš, P. Jelínek), 36. Derner (Bakoš) Rozhodčí: Hodek, Sýkora – Lhotský, Svoboda Vyloučení: 6:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 29:25. Diváci: 4 293.

HC Dukla Jihlava

Vejmelka – Suchánek, de la Rose, J. Zdráhal, Stříteský, Kajínek, Šidlík, Bryhnisveen – Hamill, Skořepa, T. Kubalík – Jiránek, Zeman, Čachotský – Anděl, M. Hlinka, Žálčík – Diviš, R. Hubáček, Rabbit.

Will – Ševc, Pyrochta, Šmíd, Kolmann, Derner, Jánošík, Maier – M. Kvapil, P. Jelínek, Lakatoš – L. Krenželok, Redenbach, Bakoš – J. Vlach, Bližňák, Ordoš – J. Mikyska, Vantuch, Jašek.

Na led Horáckého zimního stadionu vstoupili liberečtí hokejisté ve velice podobné sestavě, jako v minulém kole v Brně. Na první pohled byl vidět pouze posun Tylera Redenbacha na pozici centra druhého útoku.

Lepší start utkání si Tygři mohli těžko přát. Hned z první akce se totiž dostali do vedení! Po 25 sekundách hry se do Lakatošovy pobídky opřel Filip Pyrochta a z mezikruží zakončil nekompromisně - 0:1. V první minutě se Liberečtí prosadili již potřetí v sezóně. A o chvíli později mohlo být ještě veseleji! Kvapil obdržel přihrávku do lukrativní pozice a domácí gólman Vejmelka si poradil posunutím své branky. Situaci rozhodčí shledali v souladu s pravidly.

Filip Pyrochta o své brance

"My jako obránci máme zelenou, chodit do těchto situací. Laky mi to dobře hodil, já jsem si tam sjel a spadlo to tam. Pokud dáte gól v prvním střídání, rozhodně se hraje lépe. Dnes rozhodla týmová práce."

Jihlava se pomalu rozkoukávala a měla exkluzivní šanci na vyrovnání. Při čtyřminutovém trestu Ševce modrobílí naskočili na led v příliš vysokém počtu a po boku kapitána se tak na lavici hanby objevil ještě Lakatoš. Šelmy se tak musely bránit plných 120 sekund ve třech! Navzdory nelichotivé úspěšnosti v oslabení si tentokráte počínaly skvěle a soupeře prakticky nepustily k vážnějším zakončením. Ve zbytku první části byly mírně aktivnějším týmem, žádná gólová situace už však do odchodu do kabin na pořadu dne nebyla.

Do druhé periody vstoupila o něco nebezpečněji Dukla. A velice rychle mohlo být vyrovnáno! Andělovi však doslova ukradl úspěšnou trefu skvělý Roman Will. Liberecká opora byla v zápřahu i nadále. Domácí hráči jej zaměstnali další várkou střel a všechny skončily právě u maskovaného muže. Tygři za svým sokem nechtěli zůstat pozadu a opět začali hrozit. Ordošovu šanci ale Vejmelka zlikvidoval.

Osvědčení střelci mlčeli, a tak nezbývalo, než aby to na sebe vzal další bek. Premiérové branky v aktuálním ročníku se dočkal Lukáš Derner, jemuž elegantně prostrčil touš do jízdy Martin Bakoš. Na levém kruhu si už Derner počínal jako zkušený zakončovatel, nikoliv sváteční střelec, a přišpendlil svůj pokus pod horní tyčku - 0:2. Jihlava nehrála špatně, i přes svůj tlak v závěru třetiny však hledala recept na výborného Will stále marně.

Závěrečná třetina započala šancí domácího Žálčíka a Tygři měli štěstí, že rychlý brejk zakončil nepřesně. Celkově se v těchto minutách hrálo v poměrně divokém tempu. Po dobré práci s chutí hrajícího Dernera si Vejmelka poradil se všemi dorážkami Vlacha a dokonce také s následnou ranou Pyrochty, jenž se opět zjevil v prostoru mezi kruhy. A za dalších pár okamžiků tribuny Horáckého zimního stadionu slavily kontaktní gól! Ten ovšem k jejich velkému zklamání nebyl uznán, arbitři totiž viděli postavení Hamilla v brankovišti.

Lukáš Derner o zápase

"Ze začátku jsme byli trošku nedisciplinovaní, ale pak jsme se zklidnili a začali jsme hrát to, co si furt dokola říkáme. Vyšlo to a máme tři body. Myslím si, že góly obránců vyplynuly ze hry, máme na to postavený systém."

Po tomto incidentu ofenzivní nebezpečnost obou mužstev viditelně opadla, což vzhledem ke stavu zápasu trápilo samozřejmě především Duklu. Utkání v bojovném duchu spělo ke svému konci a domácí ještě pochopitelně zkusili hru bez brankáře, přičemž Vejmelka chvátal na střídačku více než dvě minuty před závěrečnou sirénou. Ani v šesti už ale Jihlava nedokázala šelmy pořádně zatlačit.

Bílí Tygři tedy porazili nováčka i podruhé v sezóně, a opět 2:0.

Petr Vlk
„Utkání se nehodnotí dobře. Celá první třetina byla poznamenána rychlou brankou, kterou jsme dostali. Během pětadvaceti vteřin jsme nasekali asi pět chyb. Ve druhé třetině jsme si začali vytvářet příležitosti, paradoxně jsme dostali špatný, laciný gól... I přes to, že jsme se snažili, tak soupeř v další části hrál to, co potřeboval. Když to nešlo, hodil puk vidlemi do středního pásma, když to bylo malinko otevřené, tak zkusili zaútočit a pak se zase zatáhli. Už si výsledek pohlídali. Nenašli jsme sílu, abychom je překonali. Od začátku nám chyběla síla v klinčích a větší zarputilost. Dnešní utkání nebylo z naší strany dobré.“

Karel Mlejnek
„Přijeli jsme do Jihlavy s obrovským respektem k soupeři. Víme, jak Dukla dokáže doma hrát a kolik bodů na domácím stadionu udělala. Na to jsme se snažili připravit. Mužstvo odevzdalo poctivý výkon podpořený výborným gólmanem Willem. Klíčový moment utkání vidím v tom, že se nám podařilo ubránit přesilovku tři na pět.“