Starší dorost dal Mladé Boleslavi šest gólů a slaví cenné vítězství.

Date of publication Author Jonáš Jech

Sobotní podvečer byl ve znamení derby starších dorostenců. Zápas mezi domácími Bílými Tygry a Mladou Boleslaví měl, z tabulkového hlediska, jasného favorita. Liberečtí ale předvedli jeden z nejlepších výkonů v sezóně a dokonale překvapili bruslaře. Skvělým výkonem se bleskli Václav Burda, Samuel Solenský a Tomáš Nezbeda, když každý z nich vsítil po dvou gólech. S konečným výsledkem 6:2 a s předvedenou hrou mohou být tedy domácí více než spokojeni.

14.kolo, sobota 17. října 2015
6:2
(1:1, 3:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Solenský (Charvát), 24. Nezbeda, 31. Burda (Solenský, Bednář), 39. Solenský, 48. Nezbeda (Solenský), 55. Burda (Žajdlík) – 20. Straka (Musliu, Outrata), 46. Musliu (Straka). Rozhodčí: Veselý – Bosák, Zavřel . Vyloučení:12:12. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 84. Střely na branku: 45:30. Průběh utkání:1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 6:2 .

Žajdlík – Charvát, Bednář, Krejsa, Turský, Had, Kunst, Korecký, Velechovký, Starosta – Branský, Jeník,Průžek, Mocek, Burda, Čermák, Wiencek, Solenský, Nezbeda, Jursa

BK Mladá Boleslav

Marek – Obrtlík, Uřidil, Jirásek, Kalus, Chládek, Mlčoch – Kerda, Flynn, Musliu, Straka, Havelka, Zahradník, Kalaš, Outrata, Jindra, Hrachovec, Dančišin, Dvořák

První minuty zápasu byly v duchu “oťukávání“ soupeře. Ale i přesto se dostali liberečtí do vedení, když se z předbrankového prostoru prosadil Samuel Solenský.

V další čtvrthodince hry byla na hře hostí vidět touha po srovnání skóre, ale šance nepřicházeli. Až deset sekund před koncem po prakticky stejné situaci dokázali bruslaři vstřelit gól. Po první třetině byl tedy stav vyrovnaný - 1:1.

Druhá třetina už byla úplně o něčem jiném. Opět stačili pouze tři minuty, aby se domácí dostali do vedení. Postaral se o to jeden z nejlepších Tygrů v dnešním zápase Tomáš Nezbeda.

O sedm minut později už bylo skóre o dvě branky. Díky chytrému otočení před brankou při přesilovce se prosadil Václav Burda.

Jeho gól byl opravdu pozoruhodný, ale na to co přišlo o dalších osm minut později žádný z diváků jen tak nezapomene. Samuel Soleský projel s pukem přes půl hřiště, obehrál při tom dva protihráče a backhandovým blafákem překonal hostujícího gólmana.

Nic zajímavého už se v prostředním dějství nestalo a tak mohli jít domácí do kabin s pohodlným náskokem.

V tom závěrečném sice po pěti minutách inkasovali gól na 4:2, ale nenechali se tím vůbec rozhodit. Dvě minuty na to skóroval opět Samuel Solenský a dal tak Tygrům už prakticky nedostižný náskok.

A aby toho nebylo málo, pět minut před koncem přišlo zvýšení na konečných 6:2. Podruhé v zápase se prosadil i Václav Burda. Tentokrát sice s velkým štěstím, když jeho střela vypadla Markovi z výstroje až za brankovou čáru.

Domácí žádnou další nebezpečnou akci proti Žajdlíkovi nepřipustili a tak mohou slavit cenné vítězství.