Starší dorost mocně dotahoval, s Kometou nakonec těsně prohrál

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Starší dorost se po jasné prohře s Jihlavou pokusil získat tři body v utkání proti Brnu. Jenže svěřenci Jiřího Kudrny nezachytili ideálně první polovinu zápasu, a tak, i přes docela dobrý finiš, Kometě podlehli.

X.kolo, sobota 21. ledna 2017

Branky a nahrávky: 14. Dospěl (Charvát), 30. Šíp (Krejsa), 33. Šíp, 44. Litera (Had, Maťátko) – 10. Süss (Matula), 17. Kučera (Süss, Matula), 21. Süss (Frydrych), 24. Kunc, 40. Süss (Kučera, Matula). Rozhodčí: Orlický – Košťálová, Grundler. Vyloučení: 9:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 76. Střely na branku: 22:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 3:4, 3:5, 4:5.

Hrstka – Aubrecht, Krejsa, Charvát, Habermann, Had, Ira, Bálik – Dospěl, Šír, Šíp, Maťátko, Čermák, Litera, Bitman, Hájek, Kotyza, Piroutek, Šafařovský, Bouřil

HC Kometa Brno

Holík – Vežník, Jurnečka, Kučera, Mlčák, Vašíček, Jeřábek – Popelka, Süss, Minárik, Krejčí, Matula, Novák, Frydrych, R. Zajíček, Kunc, Kadlic

V úvodu utkání byli Jihomoravané mnohem aktivnější, za což také byli odměněni první brankou. Jan Süss si to mezi dvěma obránci namířil až před Hrstku, kterému prostrčil kotouč mezi nohama, čímž otevřel skóre.

Tygři poměrně rychle srovnali krok, když Luboš Dospěl zužitkoval přihrávku zpoza brány od Charváta, a zaznamenal tak první branku ve starším dorostu. Ještě do přestávky ale vrátil vedení na stranu Brna přesnou přesilovkovou ranou od modré čáry Štěpán Kučera.

Druhá třetina – to byla pěkná divočina. Jen dvanáct sekund po úvodním buly zvýšil vedení Komety druhou trefou v utkání Jan Süss. Vzápětí Kadlic oslovil stříleným pasem před bránou dobře postaveného Michala Kunce, který bekhendem zavěsil pod víko liberecké svatyně.

Od poloviny utkání se ale Severočeši začali mnohem více prosazovat a dočkali se i kýžených branek. Na 2:4 nejprve snížil Patrik Šíp poté, co si vybral slabou chvíli brankář Holík. Chvíli nato Tygři vyvinuli velký tlak na hostující klec, a dokonce se jim podařilo dostal puk za brankovou čáru. Tím, kdo se v brankovišti zorientoval nejlépe, byl opět Patrik Šíp.

Velkou ránu zasadila Kometa Liberci pouhou vteřinu před koncem druhé části. Prakticky se sirénou dopravil kotouč do sítě Jan Süss, podle hlavního arbitra však branky docílil ještě v řádném hracím čase, a tak nebyl důvod branku neuznat. Jednalo se nejspíš o rozhodující okamžik zápasu.

Ve třetí části totiž Tygři dokázali jen upravit skóre na konečných 4:5. Hadovo nahození se odrazilo na hůl Miroslava Litery, který puk zametl do brány. Ze strany Liberce už to ale bylo vše, přestože v závěrečných vteřinách přišla hra bez brankáře. Brno především zásluhou skvělé první poloviny získalo tři body za těsnou výhru 5:4.

Jiří Kudrna
„Chtěli jsme napravit včerejší výpadek s Jihlavou a musím říct, že to bylo hodně bojovné utkání. Naši kluci makali, ale bohužel rozhodly hloupé góly. Soupeř odskočil na 4:1 a nám se pak, i přes náš charakter, nepodařilo vyrovnat. Hráči zaslouží pochvalu za to, že nesložili zbraně a rvali se o body až do konce. Musíme se z toho ale poučit.“

Jan Zachrla
„Z mého pohledu jsme, co se týká hokejovosti, dominovali. Soupeř měl navrch v agresivitě, což nám moc nesedí, ale je fakt, že tam z naší strany byly lehkovážné momenty, které Liberec dostaly do hry. Tím pádem to bylo o jednom gólu, ale soupeře jsme opticky i hokejově přehráli.“

X.kolo, sobota 21. ledna 2017

HC Kometa Brno