Starší dorostenci na Chomutov nestačili, podlehli mu 0:2

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Liberec - Patnácté utkání nadstavbové skupiny A staršího dorostu, hrané neobvykle na ledě Home Credit areny, přineslo souboj Bílých Tygrů s Piráty z Chomutova. První třetina přinesla atraktivní podívanou, od druhé části už ale diktovali tempo hry hosté, kteří vstřelili dvě branky a z Liberce si odvážejí všechny body.

XV.kolo, středa 08. února 2017
0:2
(0:0, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 29. Ouřada (Navrátil, Studený), 38. Bajer (Mežnar, Černý). Rozhodčí: Vyštejn – Beneš, Kurtin. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 81. Střely na branku: 26:31.

Novák (Hrstka) – Aubrecht, Krejsa, Adamec, Charvát, Had, Ira, Bálik, Žůrek – Rychlovský, Dospěl, Šír, Mocek, Maťátko, Damašek, Bitman, Hájek, Kotyza, Piroutek, Šafařovský, Bouřil

Piráti Chomutov

Běhula (Skokan) – Štochl, Zeman, Procházka, Kleiner, Studený, Jarý – Veselý, Černý, Bajer, Baier, Jaroš, Navrátil, Mežnar, Hradecký, Šafránek, Brandner, Ouřada

Utkání začalo velmi aktivně a šance byly k vidění na obou stranách kluziště. První příležitost k otevření skóre měl liberecký Hájek, který šikovně tečoval nahození Charváta od modré čáry. Chomutovský brankář Běhula byl ale pozorný. I hosté se mohli dostat do vedení. Jaroš našel dobře postaveného Ouřadu, ten ale z hranice brankoviště nedokázal puk poslat do sítě.

Soustředěný Jakub Žůrek

Druhá část první periody patřila Tygrům, alespoň co se vytvořených šancí týče. Střely Damaška ani Kotyzy však brankou neskončili, stejně tak jako spolupráce Šíra s Piroutkem, po které druhého jmenovaného v dobré pozici vychytal brankář Chomutova. Na druhé straně podržel Bílé Tygry Novák, když zlikvidoval samostatný únik jednoho z hostů.

Druhá třetina vyšla lépe hostům, kteří pokračovali v tempu nastoleném v první třetině. Liberečtí tak aktivní nebyli a otěží utkání se proto chopili Piráti. Ve dvacáté osmé minutě, při přesilovce Tygrů, ujel obraně chomutovský Kryštof Ouřada a v souboji s Novákem byl úspěšný a otevřel skóre - 0:1.

Trenér Jiří Kudrna o férovém činu obránce Žůrka, který se přiznal, že nebyl faulován

"Jsem velice rád, že pro kluky fair play hodně znamená. Takové případy jsou vidět čím dál častěji ve všech soutěžích, což je jen dobře. Kuba je skvělý kluk, a musím říct, že tohle gesto mě z dnešního utkání těší asi nejvíc."

Ve druhé dvacetiminutovce se hra na obou stranách znatelně přitvrdila. Už se zdálo, že do třetí části se půjde pouze s jednobrankovým náskokem Chomutova, ale hosté v závěru třetiny dokázali udeřit ještě jednou. Zmatku před brankou domácích a nedůrazu obrany Tygrů využil Josef Bajer, který se prosmýkl brankovištěm a zasunul puk do branky pod padajícím Novákem - 0:2.

V třetí třetině se hráči z města pod Ještědem snažili vývoj utkání zdramatizovat, ale obrana hostů byla pozorná. Když už ale přeci jen k ohrožení branky Pirátů došlo, byl brankář Běhula na svém místě, nebo měl alespoň dobře postavenou branku jako v padesáté šesté minutě, kdy byla proti snížení skóre tyčka. Za zmínku jistě stojí také férové gesto obránce Žůrka, který v závěru utkání přiznal, že nebyl faulován a ušetřil tak rozhodčím nesprávné rozhodnutí.

Jiří Kudrna
„První třetina byla z naší strany poměrně slušná, ale od druhé třetiny jsme hráli špatně. Dneska jsme si nezasloužili vyhrát. Dělali jsme spoustu chyb, v naší hře bylo spoustu nepřesností, chyběl tlak do brány a předvedený výkon zkrátka nebyl dobrý. Teď máme 14 dnů na to, aby jsme se vrátili do pohody a připravili se na play off. “