Starší dorostenci si poradili s Letňany a připsali si druhou výhru v sezoně

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Po docela dobrém začátku se starší dorostenci Bílých Tygrů začali trápit a v tabulce klesli až téměř na dno. V zápase s posledními Letňany si Liberečtí spravili chuť a vítězstvím 4:1 se vrátili zpět do středu tabulky.

6.kolo, sobota 19. září 2015

Branky a nahrávky: 15. Starosta (Eichler, Wiencek), 18. Burda (Wiencek), 33. Nezbeda (Eichler), 50. Jeník – 35. Zídek (Šimon). Rozhodčí: Hrubý – Kettner, Podrazil. Vyloučení: 6:8, navíc Velechovský (LIB) trest ve hře. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 78. Střely na branku: 28:30. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Žajdlík – Krejsa, Eichler, Šuráň, Brabec, Had, Kunst, Korecký(C), Velechovský, Starosta – Branský, Šíp, Mocek, Burda, Wiencek, Jeník, Nezbeda, Jursa, Verbický, Chrtek

HC Letci Letňany

Vacula – Pařík, Gebell, Brabec, Grauer, Kolenatý, Gonos, Antoš – Zídek, Satran, Nedorost, Fabiánek, Lauko, Danov, Šimon, Rousek, Kučera, Mařík

Liberec, který v prvních dvou kolech nasbíral 4 body, se v posledních zápasech zasekl a od posledních Letňan ho dělil už jen bod. Na začátku zápasu se do tempa dostal rychleji pražský celek. Před bránou Žajdlíka totiž už po třech minutách museli domácí zadáci řešit nepříjemnou situaci, při níž liberecký gólman nevěděl, kde má puk. Za asistence obránců se mu však podařilo přežít tento závar bez úhony.

První šanci Tygrů měl Nezbeda, jemuž se ale nepodařilo uklidit kotouč do poloprázdné brány. Jenže pak přišla dvě vyloučení hostujících hokejistů, která dostala Liberec do sedla. Domácí sice ani jednu z přesilovek nevyužili, krátce po skončení druhého trestu se ale prosadil Martin Starosta, jenž za Vaculova záda usměrnil nádhernou přihrávku od Eichlera – 1:0. Za moment už to bylo 2:0. Wiencek prokličkoval letňanskou defenzivou, naservíroval puk před prázdnou bránu Václavu Burdovi a ten už měl práci jednoduchou.

"Odehráli jsme velmi dobrou první periodu," pochvaloval si trenér staršího dorostu Jiří Kudrna.

Po přestávce příležitostí ubylo, což se naopak nedá říci o trestech. Až po polovině hry si Letci nachystali svou dosud největší šanci, když po dalekonosném pasu z obranného pásma ujížděl Rousek sám na bránu. Rozhodl se pro svižnou střelou zápěstím, ta ale v síti neskončila, za Žajdlíkem totiž zvonila jen horní tyč.

A po chvíli se znovu potvrdilo jedno otřepané pravidlo – nedáš, dostaneš. Po pár vteřinách se do rychlého brejku dostal Tomáš Nezbeda, ten ale na rozdíl od Rouska trefil neomylně horní růžek – 3:0. Ještě ve druhé třetině se ale prosadily i Letňany. Do rychlého protiútoku se tentokrát dostal Václav Zídek, který před Žajdlíkem zamíchal s kotoučem a poté ho zasunul mezi betony maskovaného Tygra.

Ve třetí třetině Liberec nikam zběsile nespěchal, na druhou stranu nemusel ani likvidovat příliš šancí hostí. Letci si nevěděli rady ani v přesilovkách a v jedné z nich dokonce hosté inkasovali. Jan Jeník obral Letňanské o kotouč, nikomu ho nepůjčil a nakonec se mu i povedlo překonat Vaculu – 4:1.

Tygři si svůj náskok hlídali suverénně, třiapadesát vteřin před koncem však přišel brutální faul Adama Velechovského na Václava Maříka, který byl jedinou kaňkou na takřka bezchybném výkonu domácího celku. Liberecký bek inkasoval za tvrdý zákrok u mantinelu trest ve hře. Na třech bodech pro severočeský klub to už nic nezměnilo.

6.kolo, sobota 19. září 2015

HC Letci Letňany