Report ze zápasu

Starší dorostenci si připsali další skalp. Tentokrát ve vyhecovaném zápase přemohli Spartu

07.01.2017Jonáš Majtyka

Liberec - Po páteční výhře nad Plzní se starší dorost postavil na domácím ledě pražské Spartě. Ve vyhecovaném utkání plném osobních soubojů si nakonec připsali tři body Severočeši, kteří se na začátku třetí třetiny ujali vedení a v závěru je podržel skvěle chytající Novák.

VI.kolo v So 7.1. 16:00
(0:0, 1:1, 2:0)
Bílí Tygři Liberec
HC Sparta Praha

Komentář k utkání

Utkání začalo v trochu poklidnějším tempu a dlouhou dobu se toho na ledě moc nedělo. První výraznější šance přišla až v polovině první třetiny, kdy Flídr nebezpečně tečoval nabídku Tůmy od modré a Novák jen tak tak stihl vykopnout beton! Následně si liberecký maskovaný muž poradil i se samostatným únikem Gnusina. Na druhé straně si oproti tomu s kotoučem odraženým od Šípovy hokejky poradil Škorpík. Ke konci první dvacetiminutovky mohli jít Tygři do vedení, ale jeden z jejich útočníků nedokázal zakončit do odkryté klece. Po úvodní části se šlo do kabin za stavu 0:0.

Ve druhé třetině to začínalo mezi oběma týmy jiskřit. Ani jedno mužstvo nechtělo tomu druhému dát nic zadarmo a na ledě přibývalo jak hitů, tak malých šarvátek. Po tvrdém ataku na jednoho z libereckých beků byl na trestnou lavici poslán Pšenička a Severočechy čekala přesilovka. Tu nakonec po obrovském tlaku doázali využít. Škorpík nejdříve zlikvidoval bekhendový pokus Dospěla, jenže ten se poté dostal k puku zpět a zkusil to znova. I na podruhé ho sparťanský gólman vychytal, jenže na dorážku Jana Jeníka už nedosáhl – 1:0

Trenér Jiří Kudrna v vyhecování zápasu:

"Zápasy nadstavby jsou hrány ve vysokém tempu, hraje se hodně do těla. Je to dáno kvalitou soupeřů a samozřejmě si kluci obou týmů nedají nic zadarmo."

V polovině utkání ujížděli liberečtí dva na jednoho, Šíp se nakonec rozhodl pro střelu, kterou Škorpík s velkými problémy vyrazil pouze před sebe. Do odkryté svatyně mohl dorážet Jeník, ale netrefil puk. Následně šelmy dostaly k dispozici další přesilovou hru, jenže ta jim nevyšla úplně podle představ. Jeden z obránců Liberce upadl na modré, čehož využil Jegor Gnusin a puk mu odebral. V následné situaci dva na jednoho předložil kotouč Ondřeji Pšeničkovi, který střelou k tyči překonal Nováka – 1:1.

Spartě se nepovedl nástup do závěrečné periody, čehož svěřenci trenéra Jířho Kudrny využili a dostali svého soupeře pod tlak. Ten nakonec dokázali proměnit v gól, když se v předbrankovém prostoru nejlépe zorientoval Matěj Hájek, jenž dotlačil puk až za brankovou čáru a poslal Tygry do vedení – 2:1.

Pražané se poté vzpamatovali a byli to oni, kdo měl po zbytek zápasu více ze hry. V 51. minutě Pšenička svou střelou orazítkoval tyč Novákovy brány. Následně se hned několik hráčů Sparty snažilo puk dorazit za ležícího brankře, který ovšem situaci zázračně ustál.

Trenér Jiří Kudrna o výkonu Kristiána Nováka:

"Kristián odchytal výborné utkání výkon a kluci se mu snažili vypomáhat. Musím říct, že předvedl perfektní výkon."

Vzápětí mohl při hře čtyři na čtyři srovnat Vízner, když měl před sebou úplně odkrytou bránu, gólovou radost mu ale opět překazil svým skvělým přesunem Novák. Libereckého mága nakonec dokázal překonat Kropáček, který ho sice prostřelil mezi rukou a tělem, jenže puk se nakonec odkutálel mimo tři tyče. Necelé dvě minuty před koncem přišel rozhodující okamžik. Hosté nejdříve nevyužili velkou příležitost, načež se do samostatného úniku dostal Miroslav Litera, který kličkou do bekhendu nedal Škorpíkovi šanci – 3:1. Pražský celek i tak poté zkusil hru v šesti, ždáná branka už ale napadla.

Jiří Kudrna

Bílí Tygři Liberec

"Má hodnocení začínají pořád stejně. V té nadstavbové skupině se sešly kvalitní týmy a byl to hodně moc těžký zápas. Kluci si dneska sáhli opravdu na dno. Dřeli a podali výborný týmový výkon. Jsme strašně rádi, že jsme to zvládli."

Richard Žemlička

HC Sparta Praha

"Byl to velice kvalitní zápas a myslím si, že jsme ho odehráli velice dobře. Bohužel, vlastníma chybama ve třetí třetině, kdy chybou myslím neproměňování vyložených šancí, jsme si prohráli zápas, jelikož jsme jich v závěrečném dějství měli více než soupeř."

Branky a nahrávky
Branky a nahrávky: 26. Jeník (Dospěl, Bouřil), 42. Hájek (Mocek, Litera), 59. Litera (Mocek) – 37. Pšenička (Gnusin). Rozhodčí: Luczków – Košťálová, Lichtenberk. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 67. Střely na branku: 35:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Statistiky hráčů
Šír Jan0000
Žůrek Jakub0000

Zápas mdo přesunut!
Čtvrteční domácí zápas mladších dorostenců byl odložen na další týden. Svěřenci trenéra Milana Plodka tak sehrají jeden z důležitých zápasu v boji o play off v úterý 28. února od 17:00.
včera
Vaněček hvězdou utkání!
Brankář Vítek Vaněček, který prošel libereckou juniorkou a nyní působí v týmu Hershey Bears v AHL, udržel počtvrté v sezóně čisté konto. V utkání svého celku proti Providence Bruins nepustil za svá záda ani jednu z třiatřiceti střel soupeře a přispěl tak k výhře 4-0. Zároveň byl vyhlášen první hvězdou zápasu.
před 2 dny
SDO jde na Třinec!
Play-off NOEN Extraligy staršího dorostu bylo rozlosováno! Tygři se střetnou s třineckými Oceláři a začnou na jejich stadionu (24., 25. února). Na domácím ledě se naše mužstvo představí 28. 2. a 1.3.! Časy budou upřesněny. Rozpis naleznete zde.
před 3 dny