Starší dorostenci vsítili v utkání s Letci z Letňan devět branek

Praha/Liberec - Starší dorostenci Bílých Tygrů přehráli jednoznačným poměrem Letce z Letňan, a připisují si tak již třetí výhru v řadě. Na devítibrankové demolici se podílel hned čtyřmi trefami Tomáš Nezbeda, čtyři body si připsal také Jan Jeník, nicméně ten se naopak zhostil role nahrávače.

13.kolo, pátek 16. října 2015
2:9
(1:3, 1:2, 0:4)

Branky a nahrávky: 15. Pařík (Řepík), 31. Kučera (Danov) – 12. Wiencek (Jeník), 12. Nezbeda (Charvát, Starosta), 14. Turský (Jeník), 26. Turský (Starosta, Jeník), 27. Nezbeda, 43. Starosta, 49. Nezbeda (Jeník), 49. Wiencek, 60. Nezbeda (Jursa). Rozhodčí: Battěk - Hribik, Blumel. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 22:46. Diváci: 63.

HC Letci Letňany

Vacula (12. Vlas) - Pařík, Hanuš, Gebell, Brabec, Grauer, Kolenatý, Gonos, Antoš - Sklenář, Satran, Nedorost, Fabiánek, Lauko, Danov, Řepík, Rousek, Kučera, Mařík

Žajdlík (49. Hrstka) - Charvát, Bednář, Krejsa, Turský, Had, Kunst, Korecký, Velechovský, Starosta - Branský, Jursa, Šíp, Mocek, Burda, Čermák, Wiencek, Jeník, Nezbeda

Šelmy navíc udeřily hned ve všech herních kategoriích: Přesilovce, oslabení i při normálním počtu hráčů na ledové ploše, ale vezměme to od začátku. První gól vstřelil po velkém úvodním tlaku Tygrů Petr Wiencek - 0:1. O dalších čtyřicet vteřin se skóre měnilo znovu, Tomáš Nezbeda přesnou ranou nedal Vaculovi šanci - 0:2. Trenér domácího mužstva na nepříznivý brzký stav zareagoval střídáním brankářů, nicméně rozjeté šelmy to nezastavilo.

Běžela čtrnáctá minuta, když již na tříbrankový rozdíl zvyšoval Vítek Turský - 0:3. Hosté sice ještě před přestávkou dokázali odpovědět, konkrétně Michal Pařík, který ranou z vhazování vyzrál na Žajdlíka - 1:3, avšak stejně mohli mnohem šťastnější odcházet do kabin hokejisté z města pod Ještědem.

Na začátku prostředního dějství bylo na liberecké střídačce ještě veseleji, jelikož přesilovou hru využil tvrdou ranou od modré čáry Vítek Turský - 1:4. O další minutu později byl náskok hostí ještě o něco větší, Tomáš Nezbeda s neuvěřitelnou lehkostí doslova protančil útočným pásem a pohlednou akci zakončil i překonáním Vlase - 1:5.

Těsně po odbití poloviny duelu korigovali domácí skóre. Lukáš Kučera totiž dokázal za Žajdlíka dorazit vyraženou Danovovu střelu - 2:5. V samotném závěru třetiny mohl snížit skóre na rozdíl dvou branek Rousek, ale tváří v tvář strážci liberecké svatyně neuspěl, jelikož maskovaný muž stihl včas zaklapnout betony.

Poslední dějství bylo z pohledu Tygrů to vůbec nejvydařenější. Nejprve se dokázal prosadit Martin Starosta - 2:6. A následně v rozmezí sedmatřiceti minut i duo Tomáš Nezbeda - 2:7 - Petr Wiencek, ten úspěšně proměnil nařízené trestné střílení po faulu Lukáše Rouska - 2:8. Konečnou devastaci Letců dokončil dvaatřicet vteřin před závěrečnou sirénou svým desátým gólem v sezóně a čtvrtým v střetnutí Tomáš Nezbeda - 2:9. Naše mužstvo tak dokázalo vyhrát již potřetí v řadě, což ho posunulo na průběžné čtvrté místo tabulky.