Stíhačka pokračuje i v lednu! Junioři vyloupili Litvínov a mažou manko na play-off

Date of publication Author Jan Kousal

Litvínov/Liberec - Liberecká juniorka si z dvoudenního výletu odvezla zpět na sever Čech cenné čtyři body. Po bodu s Chomutova svěřenci Valdemara Jiruše výrazně zabrali v Litvínově, kde domácí tým jasně přestříleli a po zásluze zvítězili 5:2. Vyřazovacím bojům se mladí Tygři přiblížili na jedenáct bodů.

31.kolo, sobota 07. ledna 2017

Branky a nahrávky: 10. Vébr (Jícha, Březák), 58. Franc (Havlík) – 8. Chlum (Wiencek, Nezbeda), 28. Nezbeda (Wiencek, Benák), 37. Klinger (Krabík, Burda), 44. Průžek (Hrabík, Kunst), 56. Turský (Hrabík, Burda). Rozhodčí: Hlinka – Rozlílek, Coubal. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 88. Střely na branku: 26:58. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5.

HC VERVA Litvínov

Havlík – Urbánek, Macháč, Franc, Havlík, Březák, Brzek, Brejžek, Dvořák – Kučera, Schmidmayer, Vébr, Bárdoš, Fencl, Pecka, Horák, Jícha

Polášek – Turek, Klinger, Turský, Benák, Kunst, Kiss, Starosta – Průžek, Beran, Wiencek, Nezbeda, Jursa, Kačírek, Burda, Hrabík, Chlum, Kadlec, Bělohorský

Jirušova družina vlétla do utkání ve velkém stylu a soupeře v úvodním dějství zasypala neskutečnými dvaadvaceti pokusy. Ujal se ale jen jediný, po přihrávkách Wienceka a Nezbedy otevřel gólové účty v osmé minutě Filip Chlum.

Vedení však Tygrům nevydrželo dlouho. Krátce po úvodní brance duelu putoval na trestnou lavici Hrabík, který mezi juniory naskočil po odehraném extraligovém utkání proti Vítkovicím, a domácí trestali. Zdeněk Vébr po přihrávce od Jíchy srovnal na 1:1.

V prostřední části však Tygři nepolevovali a na brankáře Havlíka vyslali jen o jednu střelu méně než v první periodě. Krátce před polovinou utkání znovu zafungovala souhra Petra Wienceka se zakončujícím Tomášem Nezbedou a nejproduktivnější liberecký hráč vrátil svému týmu vedení. To ještě navýšil kapitán Michael Klinger, jenž se postaral o branku, která se později ukázala jako vítězná.

Ačkoliv v závěrečné třetině ubrali hokejisté z Podještědí ze střeleckého tempa a na bránu Litvínova vypálili „jen“ patnáctkrát, dočkali se dalších dvou branek. Obě dvě zařídil nahrávající Kryštof Hrabík. V prvním případě nabil Jiřímu Průžkovi a na závěr utkání připravil také první trefu v juniorské extralize pro Vítka Turského, kapitána staršího dorostu. Domácím se podařilo zaznamenat už jen drobnou korekci skóre, v závěrečných okamžicích se prosadil Martin Franc. I tak ale tři body putovaly do Liberce!

31.kolo, sobota 07. ledna 2017

HC VERVA Litvínov