Report ze zápasu

Stíhačka pokračuje i v lednu! Junioři vyloupili Litvínov a mažou manko na play-off

07.01.2017Jan Kousal

Litvínov/Liberec - Liberecká juniorka si z dvoudenního výletu odvezla zpět na sever Čech cenné čtyři body. Po bodu s Chomutova svěřenci Valdemara Jiruše výrazně zabrali v Litvínově, kde domácí tým jasně přestříleli a po zásluze zvítězili 5:2. Vyřazovacím bojům se mladí Tygři přiblížili na jedenáct bodů.

31.kolo v So 7.1. 16:00
(1:1, 0:2, 1:2)
HC VERVA Litvínov
Bílí Tygři Liberec

Komentář k utkání

Jirušova družina vlétla do utkání ve velkém stylu a soupeře v úvodním dějství zasypala neskutečnými dvaadvaceti pokusy. Ujal se ale jen jediný, po přihrávkách Wienceka a Nezbedy otevřel gólové účty v osmé minutě Filip Chlum.

Vedení však Tygrům nevydrželo dlouho. Krátce po úvodní brance duelu putoval na trestnou lavici Hrabík, který mezi juniory naskočil po odehraném extraligovém utkání proti Vítkovicím, a domácí trestali. Zdeněk Vébr po přihrávce od Jíchy srovnal na 1:1.

V prostřední části však Tygři nepolevovali a na brankáře Havlíka vyslali jen o jednu střelu méně než v první periodě. Krátce před polovinou utkání znovu zafungovala souhra Petra Wienceka se zakončujícím Tomášem Nezbedou a nejproduktivnější liberecký hráč vrátil svému týmu vedení. To ještě navýšil kapitán Michael Klinger, jenž se postaral o branku, která se později ukázala jako vítězná.

Ačkoliv v závěrečné třetině ubrali hokejisté z Podještědí ze střeleckého tempa a na bránu Litvínova vypálili „jen“ patnáctkrát, dočkali se dalších dvou branek. Obě dvě zařídil nahrávající Kryštof Hrabík. V prvním případě nabil Jiřímu Průžkovi a na závěr utkání připravil také první trefu v juniorské extralize pro Vítka Turského, kapitána staršího dorostu. Domácím se podařilo zaznamenat už jen drobnou korekci skóre, v závěrečných okamžicích se prosadil Martin Franc. I tak ale tři body putovaly do Liberce!

Branky a nahrávky
Branky a nahrávky: 10. Vébr (Jícha, Březák), 58. Franc (Havlík) – 8. Chlum (Wiencek, Nezbeda), 28. Nezbeda (Wiencek, Benák), 37. Klinger (Krabík, Burda), 44. Průžek (Hrabík, Kunst), 56. Turský (Hrabík, Burda). Rozhodčí: Hlinka – Rozlílek, Coubal. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 88. Střely na branku: 26:58. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5.
Statistiky hráčů
Turský Vítek1010
Wiencek Petr0210

Havlín zůstává Tygrem
Obránce Tomáš Havlín, jenž v Liberci prošel všemi mládežnickými kategoriemi, podepsal s klubem novou dvouletou smlouvu a zůstane i nadále Bílým Tygrem. Minulý ročník působil převážně v prvoligových Benátkách, stihl ovšem odehrát i pět utkání v tygřím „áčku“. Více se dočtete zde.
středa 21.6.2017
Bruslení s Tygry!
Nezaznamenali jste ještě akci Bruslení s Tygry, která se koná 10. června v 13 hodin? Přečtěte si článek, kde naleznete bližší informace, naleznete ho tady.
středa 7.6.2017
Tygři v reprezentaci!
Mezi vybranými hráči na dva kempy kategorie U16 jsou hned čtyři Tygři, Filip Kovář navíc působí mezi náhradníky. Kdo dostal od nového trenérského štábu pozvánku? Více se dočtete zde.
pondělí 5.6.2017