Report ze zápasu

Stíhačka pokračuje i v lednu! Junioři vyloupili Litvínov a mažou manko na play-off

07.01.2017Jan Kousal

Litvínov/Liberec - Liberecká juniorka si z dvoudenního výletu odvezla zpět na sever Čech cenné čtyři body. Po bodu s Chomutova svěřenci Valdemara Jiruše výrazně zabrali v Litvínově, kde domácí tým jasně přestříleli a po zásluze zvítězili 5:2. Vyřazovacím bojům se mladí Tygři přiblížili na jedenáct bodů.

31.kolo v So 7.1. 16:00
(1:1, 0:2, 1:2)
HC VERVA Litvínov
Bílí Tygři Liberec

Komentář k utkání

Jirušova družina vlétla do utkání ve velkém stylu a soupeře v úvodním dějství zasypala neskutečnými dvaadvaceti pokusy. Ujal se ale jen jediný, po přihrávkách Wienceka a Nezbedy otevřel gólové účty v osmé minutě Filip Chlum.

Vedení však Tygrům nevydrželo dlouho. Krátce po úvodní brance duelu putoval na trestnou lavici Hrabík, který mezi juniory naskočil po odehraném extraligovém utkání proti Vítkovicím, a domácí trestali. Zdeněk Vébr po přihrávce od Jíchy srovnal na 1:1.

V prostřední části však Tygři nepolevovali a na brankáře Havlíka vyslali jen o jednu střelu méně než v první periodě. Krátce před polovinou utkání znovu zafungovala souhra Petra Wienceka se zakončujícím Tomášem Nezbedou a nejproduktivnější liberecký hráč vrátil svému týmu vedení. To ještě navýšil kapitán Michael Klinger, jenž se postaral o branku, která se později ukázala jako vítězná.

Ačkoliv v závěrečné třetině ubrali hokejisté z Podještědí ze střeleckého tempa a na bránu Litvínova vypálili „jen“ patnáctkrát, dočkali se dalších dvou branek. Obě dvě zařídil nahrávající Kryštof Hrabík. V prvním případě nabil Jiřímu Průžkovi a na závěr utkání připravil také první trefu v juniorské extralize pro Vítka Turského, kapitána staršího dorostu. Domácím se podařilo zaznamenat už jen drobnou korekci skóre, v závěrečných okamžicích se prosadil Martin Franc. I tak ale tři body putovaly do Liberce!

Branky a nahrávky
Branky a nahrávky: 10. Vébr (Jícha, Březák), 58. Franc (Havlík) – 8. Chlum (Wiencek, Nezbeda), 28. Nezbeda (Wiencek, Benák), 37. Klinger (Krabík, Burda), 44. Průžek (Hrabík, Kunst), 56. Turský (Hrabík, Burda). Rozhodčí: Hlinka – Rozlílek, Coubal. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 88. Střely na branku: 26:58. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5.
Statistiky hráčů
Turský Vítek1010
Wiencek Petr0210

Výchova tygří mládeže
Viděli jste, jak funguje tygří mládežnická organizace. Pokud ne, připravili jsme pro vás video s ohlasy šéftrenéra základny Libora Daňka, které si můžete pustit zde. Chcete - li se dozvědět další informace, článek naleznete tady.
neděle 7.5.2017
Hrabík skóroval!
Hned ve svém prvním vystoupení na mistrovství světa do osmnácti let zaznamenal útočník Bílých Tygrů Kryštof Hrabík svou premiérovou trefu na šampionátu. Ve třetí minutě úvodního zápasu národního týmu proti Bělorusku otevřel skóre v přesilové hře a položil základní stavební kámen k výhře 7:4.
pátek 14.4.2017
Sparta mistrem MDO
Pražská Sparta, která vyřadila v play-off tygří mladší dorostence, se stala mistrem. Ovládla závěrečný turnaj a celou sezónu s celkovou bilancí 41 výher ze 45 zápasů.
úterý 28.3.2017