Straka vyrovnal, Kábrt otočil, Kropáč pojistil

Date of publication Author Stanislav Havel

Útok Michala Straky s Pavlem Kábrtem a Radoslavem Kropáčem na křídlech vystřílel Liberci další vítězství. Skóre zápasu však otevřeli v 8. minutě hosté. V polovině utkání srovnal po spolupráci se svými křídly Straka, před odchodem do šaten ale hostující Balázs opět poslal hosty do vedení. Vyrovnat se Tygrům podařilo pět minut před koncem brankou <b>Pavla Kábrta</b> (na snímku). Tentýž hráč dokonal o tři minuty později obrat a v poslední minutě pečetil v oslabení Radoslav Kropáč. Bílí Tygři si tak připsali další tři body za vítězství a jejich druhý útok celkem 9 bodů do kanadského bodování.

5. kolo, úterý 24. září 2002
4:2
(0:1, 1:1, 3:0)

Branky: 28. Straka (Kábrt, Kropáč), 55. Kábrt (Straka), 58. Kábrt (Kropáč, Straka), 60. Kropáč (Straka) - 8. Němčický (Tvrdek, Kverka), 39. Balázs (Punčochář). Rozhodčí: Vokurka - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 5:11. Využití: 1:0. V oslabení:0:1. Střely: 44:22. Diváci: 5246.

Šmíd - Krstev, R. Pospíšil, Jan Kudrna, Kočí, Čakajík, Holub, J. Moravec, M. Beránek - Rozsíval, Musil, Jankových - Kábrt, M. Straka, Kropáč - S. Procházka, Plodek, V. Novák - Jiří Kudrna, Moskal, Hájek.

HC Energie Karlovy Vary

Franěk - Kučera, Punčochář, Mádl, Hlavačka, Krajíček, Bauer, Rodin, Topoli - L. Svoboda , Skuhravý, Kraus - V. Polák, Bacul, Balázs - Opatovský, Pavliš, Koštál - Tvrdek, Kverka, Nemcický - Šinágl.

Extraligovou premiéru v libereckém dresu si odbyl Faltův náhradník Zdeněk Šmíd. Pro mladého gólmana mělo utkání zvláštní příchuť také v tom, že nastoupil proti týmu, ze kterého před sezónou přišel na roční hostování.

Do utkání vstoupili domácí aktivněji, ale dopouštěli se chyb v rozehrávce. Ve čtvrté minutě fauloval Moravec a věnoval tak hostím možnost první přesilové hry. Tu sice nevyužili, ale začali Bílým Tygrům pomalu ale jistě šlapat na paty. V osmé minutě Energie otevřela skóre, odraženou střelu dorážel do odkryté branky Němčický. Domácí se snažili o rychlé vyrovnání skóre, ale akce jim kazily především nepřesné přihrávky. Následná série přesilových her obou týmů žádnou další branku nepřinesla.

Ve druhé třetině mohli hosté zužitkovat další nabídnutou přesilovku, ale obrana domácích odolávala. Potom ale při jedné povedené akci přihrál Kropáč Kábrtovi, ten přenechal najíždějícímu Strakovi a ten z prostoru mezi kruhy srovnal na 1:1. Poměrně často se na obou stranách vylučovalo, nikdo ale nebyl schopen přesilovou hru využít. V předposlední minutě druhé třetiny ale udělali Bílí Tygři velkou chybu, kterou hosté dokázali potrestat. Liberečtí obránci při přesilovce zaváhali, Balász ujel do rychlého brejku a poslal znovu svůj tým do vedení.

Závěrečná třetina přinesla vynikající hokej. Jak liberecký Šmíd, tak i karlovarský Franěk si připsali mnoho bezchybných zákroků. Liberec však stále prohrával o jednu branku a byl tedy nucen ještě více otevřít svou hru. Začali razantněji útočit, přesněji přihrávat a kombinovat. V 55. minutě se domácí dočkali, když na 2:2 srovnal Pavel Kábrt. Ten dostal přesnou přihrávku od Michala Straky a obstřelil ležícího obránce hostí. Bílí Tygři ale toužili po vítězství, a tak útočili dál. Po sérii povedených akcí znovu Kábrt šťastně tečoval střelu a zařídil tak vítěznou branku domácích. V poslední minutě pak ještě skóroval Kropáč, kterého poslal do brejku dlouhým pasem šikovný Straka.

Bílí Tygři si tak připsali již třetí výhru v pěti zápasech, usadili ve středu extraligové tabulky a Straka s Kropáčem se posunuli na čelní místa kanadského bodování celé extraligy. Nyní Bílé Tygry čekají dvě utkání venku a ve Svijanské aréně se znovu představí v pátek 4. října v utkání se Znojemskými Orly.