Svijanská aréna se dočkala, Tygři opět střílí branky

Date of publication Author Matěj Bléry

Bílí Tygři Liberec okusili po dlouhých jedenácti kolech opět, jak chutná vítězství. V první třetině se diváci ve Svijanské aréně sice branky nedočkali, ve druhé části však dal radostným emocím poprvé propuknout slovenský útočník Rataj - nový hráč v liberecké sestavě. Ten zažehl plamínek tygří ofenzivy naplno, neboť po něm přidal další branku Hašek (viz. foto), další posila, jenž přišla na hostování právě z Třince. Kapitán Král sice dokázal snížit, Bílí Tygři si ale vítězství již nenechali vzít a dvěma brankami definitivně zlomili svého soupeře.

24. kolo, úterý 18. listopadu 2003
4:1
(0:0, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 37. Rataj (Čakajík, J. Moravec), 42. Hašek (Rataj), 48. V. Novák (J. Moravec, Kašpařík), 56. Korhoň (Vampola, Ťupa) - 44. R. Král (Janků). Rozhodčí: Turčan - Čížek, Padevět. Vyloučení: 11:9. Využití: 1:1. Diváci: 2051.

O. Svoboda - Čakajík, J. Moravec, L. Šmíd, Jiruš, J. Nedvěd, Ťupa - V. Novák, Kašpařík, S. Procházka - Čermák, Rataj, J. Hašek - Korhoň, Vampola, Rozsíval. Trenéři: Paleček, Dvořák, Nedvěd st.

HC Oceláři Třinec

Lakosil - Žabka, Jančařík, Houdek, Malinský, Jan Kudrna, F. Štefanka - Janků, Skořepa, Pavelek - Melenovský, R. Král, Pletka - Bordowski, Polanský, Martynek. Trenéři: Marek, Mach.

Utkáni nezačalo ve velkém tempu, přesto se ale domácí dostali do mírného tlaku už ve druhé minutě a Třinečtí ho raději ukončili za cenu zakázaného uvolnění. První trest padl na vrub libereckému obránci Šmídovi, když byl ke konci čtvrté minuty vyloučen za hákování. Hosté ale v přesilovce nic nevymysleli, naopak dovolili Moravcovi prověřit svého brankáře a síly na ledě se vyrovnaly po faulu Žabky. V následné zkrácené přesilovce domácích se nic nestalo a zanedlouho se hrálo opět ve čtyřech. Těsně před návratem obou hráčů byl v dobré pozici Novák, jeho zpětná přihrávka však ovoce nepřinesla. Domácí hokejisté si poté vytvořili velký tlak umocněný výborně sehranou přesilovkou, ve které se však gólově neprosadili. Liberečtí Tygři ohrozili soupeře i ve vlastním oslabení. Zpoza brány se uvolnil Rataj a hledal skulinku mezi betony jejího strážce. Lakosil si tak mohl oddechnout až se zvukem první sirény, před kterou mu dělala asi největší problémy útočná trojice Rozsíval – Vampola – Korhoň.

Do prostřední části zápasu se oba týmy vrhly po hlavě, doslova tak učinil Rozsíval, když se pokusil v pádu ohrozit Lakosila. O pěknou protiakci se postaral na druhém konci kluziště Skořepa, svého postavení využít ale nedokázal. Na začátku se za hru vysokou holí nechal vyloučit Melenovský a odstartoval tím dlouhou šňůru vyloučení. Při přesilové hře pálil od modré Čakajík, poskakující puk ale za brankovou čáru usměrnit nikdo nedokázal. Během dalších dvanácti minut se počet hráčů na ledě desetkrát změnil a až do času 36:59 zůstávaly přesilovky nevyužité. Igor Rataj si v početní výhodě najel do útočného pásma, zpracoval přesnou kolmou přihrávku od obránce a tvrdou střelou otevřel skóre utkání – 1:0. Před druhou přestávkou byl ještě ve velké šanci Rozsíval, přihrávku od zadního mantinelu nedokázal zužitkovat v gól.

Třetí třetina začala pro domácí výborně. Hned po minutě a sedmnácti vteřinách našel Ťupa před brankou hostí Jiřího Haška a ten pozvedl diváky z lavic gólem na 2:0. Asistent druhé branky fauloval a když si za ním přišel na trestnou lavici sednout i Čermák, nabídli svěřenci trenéra Palečka Třinci výhodnou šanci ke snížení. Stoprocentně ji využil po třiceti sekundách kapitán Richard Král, když přihrávku zpoza brány proměnil v gól – 2:1. Tato úprava výsledku hru výrazně zrychlila a obě mužstva začala být aktivnější. Liberečtí vzali závěr utkání za správný konec a po přihrávce Kašpaříka zvýšil na rozdíl dvou branek Václav Novák – 3:1. Ve výborném tempu pokračovali domácí, jejich další šance ale úspěšně likvidoval Lakosil. Hra se přelévala ze strany na stranu a hokej se hrál v tuto chvíli opravdu pohledný. Tygři si zahráli i dvojnásobnou přesilovku, která se jim ale nepovedla a k další změně výsledku nevedla. Jednu z rychlých kombinací zakončil Lubomír Korhoň a dal tak zápasu definitivní výsledek 4:1. Snahu o snížení měl ještě Král, který byl ale před brankářem Svobodou faulován a v následné přesilovce pět na tři už třinečtí hokejisté nic nevymysleli a zápas tak skončil s tříbodovým ziskem pro domácí tým.