Svijanská aréna viděla remízu s mistrem

Date of publication Author Jan Mráček

Bílí Tygři sahali po premiérovém vítězství nad Zlínem v této sezóně. V 56. minutě jim naděje sebral nejlepší střelec extraligy Jaroslav Balaštík. Přitom měli v utkání domácí už dvoubrankový náskok poté, co využil přesilovku gólem kapitán <b>Václav Novák</b> a zvýšil na 3:1. Tři využité přesilovky hostí ale zmařily domácím radost ze tří bodů.

39. kolo, neděle 09. ledna 2005
3:3p
(2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)

Branky: 4. Vaic (Fischer, Procházka) 14. Podkonický, 24. Novák (Čermák) - 20. Balaštík (Leška), 34. Hamrlík M. (Erat), 56. Balaštík (Galvas, Leška) Rozhodčí: Husička - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 8:8, navíc M. Erat a R. Hamrlík (oba Zlín) 10 min. Využití 1:3 Diváci 5080 - vyprodáno.

Hnilička - L. Šmíd, Jiruš, J. Moravec, Modrý, M. Duben, Fischer, Jareš - Čermák, Rataj, V. Novák - R. Vrbata, V. Nedorost, P. Rozsíval - Vaic, Podkonický, S. Procházka - Klimenta, Plodek, Víšek. Trenéři: Paleček, Dvořák, Kapoun.

PSG Berani Zlín

Murín - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, R. Hamrlík, Galvas, Vosátko, D. Nosek - Balaštík, Leška, Barinka - M. Erat, Čajánek, Okál - Ambruz, Kristek, Mokrejš - Záhorovský, M. Čech, Kováčik - Jenáček. Trenéři: Bokroš, Stuchlík.

Ve skvělé atmosféře vyprodané Svijanské arény se hrál od prvních sekund vynikající hokej. Již po třinácti vteřinách hry mohl otevřít skóre kanonýr Balaštík, který se ocitl zcela sám před Hniličkou po ideální přihrávce Lešky. Jeho chvíle ale teprve měly přijít. Domácí se poté odhodlali k obrovskému náporu. Jako první to zkoušel Vrbata, jeho střelu vyrazil Murín pravým betonem do ochranné sítě. Následně mohl dostat Tygry do vedení Fischer, ani jeho střela však cíl nenašla. Zaslouženého vedení se ale domácí přeci jen dočkali. Ve 4. minutě našel Jiří Fischer Lubomíra Vaice, který bekhendem po ledě prostřelil Murína. Vzápětí mohl přidat druhý gól Modrý, jeho střela ale skončila v lapačce hostujícího gólmana. V 7. minutě se poprvé vylučovalo. Dvouminutový trest si za podražení šel odpykat Miroslav Okál. V přesilové hře se do velké šance dostal po přihrávce Modrého Václav Nedorost, rozvlnit síť se mu však nepodařilo. V 9. minutě byl za držení vyloučen Igor Rataj. Po patnácti sekundách přesilové hry našel Leška zpoza branky před bránou volného Balaštíka, který ale dal vyniknout Hniličkovi. V síti neskončila ani dorážka Kováčika, domácí brankář akrobaticky podržel svůj tým. Ve 14. minutě bylo v Liberci opět veselo. Andrej Podkonický obral za brankou o puk hostujícího zadáka, vyjel před bránu a po ledě překonal Murína podruhé. Zkorigovat výsledek se pokusil Petr Čajánek, jeho střelu ale Hnilička pravým betonem vyrazil. O gól do šatny se pak poprvé v utkání postaral nejlepší střelec Tipsport extraligy Jaroslav Balaštík. Poté co seděl na trestné lavici Stanislav Procházka za nedovolené bránění, rozesmutnil svým 26. gólem v sezóně po přihrávce Petra Lešky všechny domácí fanoušky.

Rychlý hokej s velkým nasazením a šancemi na obou stranách se hrál i ve druhé části hry. Ve 23. minutě využili domácí přesilovou hru. Za "katr" putoval za faul loktem Lubomír Vosátko a kapitán Bílých Tygrů Václav Novák, střelou po ledě, která byla před Murínem ještě lehce tečována, poslal Liberec do dvoubrankového vedení. S výsledkem se nechtěl spokojit David Nosek, jeho bombu od modré ale Hnilička vyrážečkou do klece nepustil. Ve 27. minutě mohl jet sám na zlínského brankáře Igor Rataj, v poslední chvíli ho ale připravil o puk výborným obranným zákrokem Miroslav Blaťák. O dvě minuty později se pokusil z úhlu překvapit Murína Vaic, ale neúspěšně. Ve 32. minutě se Hamé naskytla výhoda dvojnásobné přesilovky, poté co byl hlavním rozhodčím Husičkou vyloučen nejprve Vaic, kterého pak po minutě doprovodil za nedovolené bránění Leoš Čermák. Střela Tesaříka od modré čáry sice ještě cíl nenašla, tvrdá střela Martina Hamrlíka, kterému asistoval Erat, však už ano. Kontaktním gólem se Zlín dostal opět do hry.

Z kraje třetí třetiny dostali Liberečtí možnost přesilové hry. Do velkých šancí se dostali Vrbata s Modrým. Murín ale neuvěřitelně zachránil svůj tým od pohromy. Ve 44. minutě skončila střela Blaťáka těsně vedle levé šibenice Hniličkovy svatyně. O minutu poději si velký potlesk domacích fanoušků vysloužil Valdemar Jiruš za perfektně provedený bodyček na Jaroslava Balaštíka. Ve 49. minutě mohlo být vyrovnáno. Hosté hráli opět v početní převaze. Leškovu střelu tečoval Balaštík, ale Hnilička skvěle zachránil. V 51. minutě tečoval střelu Fischera málem za záda vlastního gólmana Radim Tesařík. O dvě minuty později uviděl Modrý na útočné modré čáře najetého Václava Nedorosta, jeho střela však skončila v Murínově lapačce. Hned na to se Stanislav Procházka prosmýkl až před zlínskou branku, ani v tomto případě se skóre neměnilo. Udeřilo ale na druhé straně. Zlín využil v zápase i svoji třetí přesilovou hru. K nevoli domácích fandů putoval na trestnou lavici v 55. minutě za hákování Jiruš. Lukáš Galvas místo střely zvolil chytrou přihrávku na u tyče číhajícího Jaroslava Balaštíka, který vyrovnal na 3:3. Strhnout vítězství na stranu Bílých Tygrů mohl po přihrávce Podkonického Lubomír Vaic, Murín však byl skvělý.

V prodloužení se obě mužstva soustředila hlavně na obranu, přesto mohl dva body domácím přinést dvě sekundy před koncem Podkonický. Jeho střelu si však Murín pohlídal a na dorážku už nebyl čas.