Švýcarské turné zahájili Tygři výhrou

Date of publication Author Jan Rachota, Ondřej Flanderka

V prvním utkání v zemi helvétského kříže čekal na Bílé Tygry v Bellinzoně celek Metalurgu Novokuzněck. Tygři se tak setkali během přípravy již se druhým celkem z KHL, a po vítězství nad Spartakem Moskva se i v úterý večer radovali z vítězství.

přát., úterý 17. srpna 2010
1:4
(1:2, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Nedorost - 12. Bárta, 17. Plodek (Výtisk, Vak), 30. Vak (Moravec, Kudrna), 56. Víšek. Rozhodčí: Popovic - Kohler, Stähli. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 26:29. Průběh utkání: 1:0,1:4.

Metallurg Novokuzněck

Štajger - Krivčenkov, Višňakov, Popov, Koledajev, Jerofejev, Švecov – Nedorost, Kosourov, Jesipov – Dudajev, Chasanšin, Golubin – Ulmer, Bomersback,Kapotov - Trusov, Smirnov, Golubcov - Korsunov.

Pinc - Výtisk, Hunkes, Čakajík, Trončinský, Derner, Moravec, Holub, Štich - Podkonický, Dušek, Klimenta - Hořava, Vak, Kudrna - Bárta, Plodek, Víšek - Špaček, Ondřej, Tomíček.

V prvním zápase na švýcarském turné se Tygři utkali v Bellinzoně s týmem KHL Metallurg Novokuzněck. Za ten nastoupili ještě vloni extraligoví Mark Bomersback a Václav Nedorost.

Liberec byl v úvodu utkání aktivnější a brankář ruského celku se měl co ohánět, aby ochránil svou svatyni. Ta však liberecký nástup přestála bez úhony a naopak udeřilo na druhé straně. Novokuzněck v 5. minutě svou první střelou v zápase využil přesilovku při vyloučení Výtiska. Tygři i nadále pokračovali v útocích na ruskou pevnost a za svou aktivitu byli odměněni vyrovnáním. Ve 12. minutě se po výborné individuální akci prosadil mladíček Michal Bárta, který tak ještě vylepšil svou dosavadní výbornou letní bilanci dvou branek a dvou asistencí.

A to nebylo vše, Liberečtí ještě před přestávkou otočili skóre. V 17. minutě hráli přesilovku pět na čtyři a po střele Výtiska se tečí prosadil Jan Plodek. Do kabin se tak šlo za stavu 2:1 pro Liberec.

I druhá třetina přinesla radost do tábora Bílých Tygrů. Svou první branku v libereckém dresu vsítil ve 30. minutě Tomáš Vak a poslal tak Tygry do vedení 3:1. Vývoj skóre se promítl i do herního stylu Metallurgu - Rusové začali hrát dle agresivnějších not. Zvýšila se i jejich střelecká aktivita, občas došlo na tradiční "ruský kolotoč", ale Pinc v liberecké brance byl bezchybný. Jeho spoluhráči v té době ohrožovali brankáře Novokuzněcku zejména z rychlých a nebezpečných kontrů a soustředili se na poctivou obranu. Obětavá hra a aktivní přístup k ruským hráčům slavil ve druhé třetině úspěch a po 40 minutách byl tak stav 3:1 po Liberec.

Třetí třetina začala tam, kde předcházející skončila. Novokuzněck se tlačil před Pince, liberecká obrana však působila konsolidovaně. Šanci rozhodnout měli svěřenci trenéra Kalouse kolem 50. minuty, když si zahráli přesilovku pět na tři. Skóre však i po ní zůstalo stejné a chvilku na to dostali možnost stejné výhody i Rusové.

Sami se však o výhodu dvou mužů v poli připravili, když po půlminutě fauloval jeden z hráčů Novokuzněcku. Oslabení o jednoho muže pak i přes tlak protivníka Tygři ubránili. V 56. minutě pak dal po samostatné akci definitivní podobu výsledku Jan Víšek.

Liberec tak v rámci letní přípravy porazil po kvalitním výkonu i druhého protivníka z KHL.