Teplý vystřelil dvacítce v oslabení cenný bod navíc proti Olomouci

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Další vyrovnanou bitvu svedl liberecký výběr do dvaceti let, který tentokrát prověřila Olomouc. Utkání, v němž zářili především gólmani, dospělo až do prodloužení. V něm ujel do brejku Michal Teplý, jenž stylově v oslabení rozhodl zápas ve prospěch šelem.

21.kolo, sobota 02. prosince 2017
2:1p
(0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 33. Turský (Šír), 63. Teplý – 45. Smutný (Říčka). Rozhodčí: Battěk – Podrazil, Špůr. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 35. Střely na branku: 32:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Žajdlík – Aubrecht, Krejsa, Turský, Benák, Had, Korecký, Starosta – Rychlovský, Holenda, Šír, Průžek (C), Vlach, Juščák, Piroutek Burda, Kotyza, Teplý, Bouřil

HC Olomouc

Ovčaři – Szturc, Rutar, Kuchař, Spálovký, Holiš, Smutný, Jelínek – Janků, Husták, Říčka, Hajšman, Podlaha, Beier, Macuh, Marek (C), Tomaník, Pěcha, Machálek, Kuba

Tempo utkání bylo na začátku poněkud ospalé, nicméně zápas s přibývajícím časem gradoval. Jako první mohla skórovat Olomouc. Kapitán Marek však v přesilové hře zahodil stoprocentní příležitost, když minul poloprázdnou bránu Liberce.

Početní výhoda v první třetině sedla i Liberci. Nejprve zblízka zakončoval Juščák, který byl jednou z hlavních postav i v následující šanci Bílých Tygrů. V obrovském závaru před hostující klecí však ani on ani Burda nedokázali dorazit do rány puk, který poskakoval na brankové čáře.

V prostřední části překvapil olomouckou obranu gólman Žajdlík, jenž riskantní rozehrávkou našel na červené čáře rozjetého Rychlovského, jenž v souboji tváři v tvář Ovčařimu neuspěl. Síť rozvlnil až Vítek Turský, jehož nechytatelná rána mířila do horního růžku olomoucké svatyně.

Čisté konto však v dramatickém zápase nevychytal ani Matěj Žajdlík, libereckého gólmana totiž krátce po začátku závěrečné dvacetiminutovky překonal Michal Smutný. Ten byl obzvláště při chuti. Hned při svém dalším střídání pálil znovu a tentokrát trefil horní tyč.

V závěru základní hrací doby měli blíže k vítězství hráči Mory. Žajdlík ale vychytal velkou šanci osamoceného Říčky i Macuhovu individuální akci, a výrazně se tak postaral o to, že po třetí siréně stále nebyl znám vítěz.

Kohouti v prodloužení puk Tygrům skoro nepůjčovali, a dokonce je přinutili k faulu. Přesilovka čtyři na tři pro ně však byla svazující a bod navíc v ní doslova darovali domácím. Michal Teplý ukořistil puk a samostatný únik zakončil nekompromisně pod víko. Severočeši tak získali velmi cenný zisk, který jim výrazně pomohl v boji o první dvanáctku.

Valdemar Jiruš
„My jsme odehráli dobré utkání. Nasadili jsme šest mladých hráčů, zatímco Olomouc přijela s nabitějším a starším kádrem. Kluci to ale odehráli perfektně. Trochu mě mrzí vyrovnávací gól, který padl po naší chybě, kdy jsme díky icingu darovali soupeři buly v útočném pásmu. Věřili jsme, že si zasloužíme vyhrát a jsme rádi za dva body. Je důležité, že mladí kluci taková utkání hrají, protože je to velká škola.“

21.kolo, sobota 02. prosince 2017
2:1p