Tipsport arena viděla první výhru v play-off

Date of publication Author Jan Mráček

L i b e r e c - Bílí Tygři udělali první krok za postupem do dalších vyřazovacích bojů. První vydřenou výhru nad letoším soupeřem z Třince si užila i zaplněná Tipsport arena. O vítězi duelu muselo rozhodnout až prodloužení, ve kterém střelou ze střední vzdálenosti rozhodl zápas ve prospěch Liberce <b>Lukáš Zíb</b>, který asistoval už i u první branky domácích v podání Lubomíra Vaice. Bílé Tygry čeká již zítra další zápas. Po dnešním utkání vedou v sérii 1:0.

ČF1, pondělí 05. března 2007
2:1p
(0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 24. Vaic (Zíb), 69. Zíb (Krstev) - 57. Martynek (Peterek). Rozhodčí: Rejthar, Smeták - Gebauer, Lederer . Vyloučení: 7:8, navíc Novák (LIB) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7067.

Hnilička (Šindelář) - Jiruš, Moravec, Krstev, Zíb, Žabka, Derner, Kočí - Tomajko, Podkonický, Pletka - Klimenta, Plodek, Víšek - Vaic, Šachl, Novák - Procházka, Pabiška, Hruška - Dušek.

HC Oceláři Třinec

Čechmánek (Vojtek) - Tesařík, Výtisk, Kroupa, Frolo, Pácal, Seman, Frühauf, Kundrátek - Kolusz, Štefanka, Skořepa - Korhoň, Polanský, Tomas - Martynek, Peterek, Hlouch - Steber, Říha, Pavelek.

První třetina

Liberečtí zahájili zápas přímým útokem na třineckou branku. První příležitost dostal Petr Šachl, jeho úmysl však byl zmařen Čechmánkovou holí. Domácí se pustili do boje s vervou a uzamkli hosty v jejich obranném pásmu. Pletka ve velmi výhodné šanci střílel od modré, Čechmánkovu bystrost však neoblomil. Oceláři po prvních čtyřech minutách hráli v oslabení, čímž dali Tygrům šanci na využití, která ale nebyla naplněna. Zíb a Krstev poslali dvě přesné střely na ocelářské hnízdo, avšak na Čechmánkovu lapačku si nepřišli. Tygři se před třineckou brankou doslova usadili. Oceláři však nechtěli zůstat nic dlužni a pokoušeli se také zlomit Hniličkovu pozornost.

V desáté minutě dostal Roman Čechmánek dvouminutový trest za hrubost. Následovala krásná gólová příležitost, kterou dostal v jedenácté minutě Vaic, puk však k vytouženému cíli nedorazil. Liberečtí snipeři Romana Čechmánka nenechali ani na chvilku vydechnout. Třinecká obrana se ale zhostila svého úkolu bojovně a to i za cenu zahřívání trestné lavice. Poslední minuty se nesli v nezměněném duchu, Tygři si pohrávali s třineckou obranou, Oceláři jim ale nechtěli dát nic zadarmo, přesto skončila první třetina bez branky.

Druhá třetina

V úvodu se opakovala střelecká příležitost Petr Šachla, podobná té v první třetině, závěr měla také skoro shodný a to Čechmánkovu všudypřítomnou lapačku. Hostující Frolo střílel od modré, puk mířil přímo mezi Hniličkovy betony, liberecký brankář však včas zakročil. Ve čtyřiadvacáté minutě se liberečtí fanoušci dočkali pvního gólu, který do třinecké branky poslal Lubomír Vaic, když tečoval střelu Lukáše Zíba nad Čechmánkovo rameno. Oceláři poté hru přitvrdili. Zíb ničeho nedbal a opětovně výborně přihrával, tentokrát Novákovi, jehož střela však našla cíl mezi betony třineckého gólmana. Domácí hráli v oslabení po vyloučení Lubomíra Vaice, čehož se Oceláři snažili naplno využít avšak na Hniličkovu pozornost recept nenašli.

Střelecké šance střídali jedna druhou a to co se obou týmu týkalo. Diváci byli svědky dynamické a strhující hry. Hosté usilovně pracovali na změně skóre a na nějakou dobu se usadili v obranném pásmu Bílých Tygrů. Jejich snaha však ani v závěru této třetiny nepřinesla naplnění jejich snu v podobě puku usazeného v liberecké síti.

Třetí třetina

Václav Pletka uvedl závěrečnou třetinu nadějnou střeleckou příležitostí, puk ale mířil příliš vysoko nad ocelářskou branku. Hostující útok v čele s Jiřím Polanským se snažil prolomit Hniličkovu neprůstřelnost. Jejich snaha se ale nesetkala s úspěchem. Smůla byla ale na obou stranách, Václav Novák se pokusil zdolat Čechmánkovu obezřetnost, ani jemu se ovšem nedařilo podle jeho představ. V osmačtyřicáté minutě hráli domácí v oslabení, když byl Petr Šachl vyslán rozhodčím na otestování trestné lavice za hru vysokou holí. Vzápětí ho vystřídal Jan Tomajko za pád pod nohy. Tygři přečkali obě vyloučení bez újmy, ale s nasazením všech bojovných sil.

V pětapadesáté minutě poslal třinecký Kroupa prudkou ranou puk k liberecké brance. Cílem jeho rány však byla Hniličkova lapačka. V sedmapadesáté minutě přihrával Jan Peterek před libereckou branku, a jeho nabídku využil Rostislav Martynek, který puk protlačil do sítě. Branka byla zprvu nejasná a vyžadovala si názor videorozhodčího. Tygři se nechtěli s výsledkem smířit. Výhodu přesilové hry získal domácí tým v osmapadesáté minutě, když byl vyloučen Jiří Polanský. Tygrům se ale nepodařilo jedinečnou šanci využít a skóre zvrátit.

Prodloužení

Tygři se snažili zabydlet v třineckém obranném pásmu, což se vyznačovalo několika střeleckými příležitostmi. Svůj cíl nenašla střela Jana Víška, následovaná Pabiškovým bojem s třineckými obránci, ale i jeho rána šla mimo branku. V sedmašedesáté minutě byl vyloučen Novák a Frolo za hrubost. Václav Novák navíc dostal osobní desetiminutový trest za nesportovní chování. V devětašedesáté minutě liberečtí využili přesilovku, kterou jim hosté nabídli chybným střídaním. Výhodnou situaci už si nenechali domácí ujít a fanoušci se dočkali rozhodující branky z hole Lukáše Zíba.

ČF1, pondělí 05. března 2007
2:1p