To byl panečku zápas! Junioři v ofenzivní smršti přestříleli Vítkovice

Liberec - V ofenzivním duelu plném zvratů nakonec slavili výhru Tygři. Ještě v 53. minutě sice prohrávali o gól, zásluhou Koreckého, Turského a Wienceka zvrátili nepříznivý stav a mohli tak oslavovat výhru!

40.kolo, pátek 17. února 2017
8:6
(4:2, 1:1, 3:3)

Branky a nahrávky: 4. Průžek (TS), 9. Jursa, 16. Burda (Průžek, Jeník), 20. Wiencek (Nezbeda, Turský), 25. Burda (Jeník, Průžek), 54. Korecký (Beran), 55. Turský (Burda, Klinger), 59. Wiecek (Chlum, Nezbeda) – 15. Raška (Spratek, Gabrhelík), 17. Malina (Hartmann), 26. Raška (Maxner, Ficek), 41. Spratek (Hartmann, Raška), 44. Baláž (Žiak), 47. Baláž (Žiak). Rozhodčí: Smitka – Bosák, Svoboda. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 46:44. Diváci: 97.

Žajdlík – Klinger, Turský, Benák, Kunst, Korecký, Starosta – Šír, Průžek, Vlach, Beran, Wiencek, Jeník, Nezbeda, Jursa, Kačírek, Burda, Chlum, Kadlec

HC Vítkovice Ridera

Daňa – Šendera, Veřmiřovský, Ficek, Weintritt, Mrowiec, Štěpánek, Gabrhelík – Hartmann, Spratek, Blaško, Raška, Maxner, Malina, Toman, Žiak, Baláž, Kmošek

Už první třetina prozradila, že utkání rozhodně nenabídne defenzivní podívanou. Jako první skórovali Tygři. Gólové účty otevřel po nařízeném trestném střílení JIŘÍ PRŮŽEK. Ten zkušeně rozhodil gólmana hostí a poté zavěsil do pravého horního rohu. V deváté minutě šelmy ujely do přečíslení. MARTIN JURSA se snažil naservírovat kotouč Starostovi, ale od obránce se mu odrazil zpět na hůl, a tak vypálil. Přesouvající se brankář neměl šanci.

Poté se strhla divoká přestřelka. Nejprve snížil DOMINIK RAŠKA, jenž tečoval neúmyslně nahození od mantinelu nohou. Odpověděl VÁCLAV BURDA. Ten dokončil brejk Průžka, kterému sjel kotouč z hole. O minutu později dokázal nasměrovat kotouč mimo dosah Žajdlíka z předbrankového prostoru VLASTIMIL MALINA. Nicméně pětadvacet vteřin před první přestávkou propálil ranou z úhlu Daňa PETR WIENCEK a Tygři vedli znovu o dvě branky.

Trenér Valdemar Jiruš o obratech ve skóre i složení týmu

" Time-out jsme si vybrali po jednom z delších střídaní, takže jsme všechno museli řešit bez timu. Klukům jsme nějaké věci řekli, nechali si říct a ukázali sílu. Do utkání jsme nastoupili s naprosto mladým kádrem, měli jsme pouze dva hráče ročníku 97, jinak to byla juniorka, která tu bude hrát až v příštím roce. Mladý tým ukázal charakter a sílu, ale k mladému týmu patří také chyby a nevyzrálost. Tak to prostě. Každopádně zvládli jsme to a klukům patří gratulace a díky za závěr."

Po přestávce bylo vedení našeho mužstva ještě vyšší. Jeník sice bekhendovým pokusem a následnou střelou z otočky k bližší tyči neuspěl, ale dorážející VÁCLAV BURDA poslal neomylně kotouč na druhou stranu branky. Na další gól diváci čekali přesně 73 vteřin. Mezi tři tyče si našla cestu dorážka DOMINIKA RAŠKY po zblokované střele od modré čáry. V následujících okamžicích se hra trochu uklidnila, tedy se vstřelených branek týče.

Jinak oba celky pokračovaly v ofenzivní hře, šanci měl Toman nebo Kadlec. Oba ji však proměnit nedokázali. Na druhé straně neskóroval Lukáš Žiak jen díky výbornému zákroku maskovaného muže Tygrů, který zneškodnil bekhendovou kličku šikovného forvarda. Do třetí periody vstupovaly obě mužstva za stavu 5:3.

Petr Jelínek získal puk pro svůj tým

Jenže to zřejmě nikdo netušil, co přijde. Závěrečná část přinesla tuhý boj a atraktivní podívanou. Vše odstartovali hosté, vynikajícím vstupem do třetiny. DANIEL SPRATEK využil zmatků před brankovištěm a snížil. Vzápětí bylo vyrovnáno, JOZEF BALÁŽ si sjel do dobré palebné pozice, obdržel přesný pas a překonal Žajdlíka. Za pouhé další tři minuty už Vítkovice vedly, JOZEF BALÁŽ svižnou ranou otočil vývoj duelu a s Tygry to vypadalo bledě.

Jenže naše mužstvo se nevzdávalo. V 54. minutě se prosadil IVAN KORECKÝ a na světelné tabuli svítilo skóre 6:6. Netrvalo dlouho a od mantinelu napřáhl VÍTEK TURSKÝ. Střela k udivení všech skončila přesně u vzdálenější tyče, Daňa pouze nevěřícně kroužil hlavou. V samotném závěru navíc po Chlumově výborné práci skóroval PETR WIENCEK. Tygři tak slavili vítězství v ofenzivní přestřelce, hned v sobotu je ale čeká Třinec.

Valdemar Jiruš
„Pro diváky to musel být hodně atraktivní zápas, padlo hodně branek, ale pro nás pro trenéry příliš ne. Vstoupili jsme dobře do utkání, měli jsme výbornou první třetinu a ve druhé části jsme udržovali dvoubrankový rozdíl. Nepovedl se nám nástup do třetí třetiny, soupeř měl přesilovku a naši klíčoví hráči selhali. Pustili hned po buly soupeře do přečíslení, které Vítkovice potrestaly. Mrzelo nás to, dostali jsme je do utkání. Hosté brzy srovnali a poté otočili skóre. Něco jsme si k tomu řekli a kluci ukázali velkou sílu v ofenzivě. Výborně jsme zahráli do útoku, ale špatně do obrany. Z šesti branek jsme přesvědčeni s kolegou, že jsme jim čtyři darovali po našich hrubých chybách. Budu opakovat to, co jsem říkal po pátém kole: jsou to mladí kluci a hokej se učí, pro nás je důležité vítězství na psychiku. Za závěr týmu patří velká gratulace a díky, v sobotu pokračujeme dál.“