To byla jízda! Osmnáctka rozstřílela Hradec 7:0!

Liberec - Jednoznačný průběh. Tygří osmnáctka válí dál, poradila si i s Hradcem Králové a v posledních dvou utkáních nastřílela soupeřům šestnáct gólů! Lukáš Pařík navíc udržel čisté konto a naše mužstvo tak slaví další tři body do tabulky!

X. kolo, středa 31. ledna 2018
7:0
(3:0, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 11. Hájek (Drábek, Adamec), 18. Cikhart, 19. Charvát (Bitman, Křepelka), 25. Žemba (Rychlovský), 42. Rychlovský, 47. Charvát (Rychlovský), 59. Hájek (Žůrek, Charvát). Rozhodčí: Demuth – Svoboda, Svobodová. Střely na branku: 54:22 (17:10, 18:5, 19:7). Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 82.

Pařík – Adamec, Šuráň, Hampl, Charvát, Bieniek, Žůrek, Ira – Rychlovský, Liška, Drábek, Cikhart, Jiruš, Křepelka, Vomáčka, Bitman, Hájek, Žemba, Šafařovský, Šeliga

Mountfield HK

Vacek (47. Sajdl) – Kukla, Janoušek, Perička, Kynčl – Šedivý, Sklenář, Jakubec, Síla, Pinkas, Hrabčák, Šánek, Jušta, Lang, Komma

Znovu na prvním místě! Tygří osmnáctka byla v souboji s Hradcem jednoznačně aktivnější a počet střel se odrazil i celkovém skóre. Z 54 celkových pokusů propadlo za záda brankářské dvojice Denis Vacek - Tomáš Sajdl hned sedm. O první branku utkání se postaral z přesilovky Matěj Hájek. Hosté mohli odpovědět v početní výhodě, kterou měli k dispozici po faulu Bitmana, místo toho však po jejím vypršení zvýšil vedení Severočechů Jan Cikhart.

Jak je známo, vedení 2:0 po první části bývá zrádné, ještě před přestávkou ale stihl vylepšit ukazatel libereckých branek Adam Charvát. A toto jméno si bylo dobré zapamatovat, s velkou formou v zádech se totiž bek Tygrů prosadil celkově dvakrát a na další branku nahrál. Ve druhém zápase v řadě tak Charvát nasbíral tři body.

Po pěti minutách hry v prostřední dvacetiminutovce skóroval Jan Žemba, svěřenci trenérů Milana Plodka a Jiřího Peřiny vedli už o čtyři branky a směřovali za vítězstvím. Následovala řada trestů na obou stranách, další gól ale už diváci do druhé sirény neviděli. Příznivě vypadají výsledek pro modrobílé nakonec byl ještě navýšen.

Nejprve Jakub Rychlovský svou první brankou v nadstavbě skóroval během oslabení, pak se prosadil již zmiňovaný Adam Charvát. Výsledek kosmeticky doupravil jednaosmdesát vteřin před koncem utkání svou druhou brankou v utkání Matěj Hájek. Tygři se díky třem bodům posunuli zpět na samotný vrchol tabulky. Během tohoto týdne je čekají ještě dva zápasy proti Kladnu a Slavii, v pondělí navíc nastoupí ke střetnutí se Salcburkem.

„První třetina byla velmi bohatá na počet šancí, soupeř nás několikrát přečíslil, naštěstí však ani jeden brejk neproměnil. Naopak nám se povedlo tři branky vstřelit a tím nás nasměrovat k vítězství. V dalších dvou třetinách jsme již soupeře do šancí tolik nepouštěli a přidali další branky.“