Třetí výhra v řadě, Liberečtí porazili České Budějovice

Date of publication Author Ondřej Flanderka

L i b e r e c - V šestadvacátém kole Tipsport extraligy porazili Bílí Tygři na domácím ledě českobudějovický Mountfield 3:1. Na třetí výhře v řadě se gólově podíleli útočník Klimenta a obránce Štich, který se trefil vůbec poprvé v extralize. Gólman Vošvrda se navíc blýskl dalším výtečným výkonem a rekordem v neprůstřelnosti v libereckém dresu.

26. kolo, úterý 30. listopadu 2010
3:1
(1:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Štich (Nedvěd), 29. Klimenta (Hořava), 53. Klimenta (Vak, Špaček) – 50. Ptáček (Šimánek). Rozhodčí: Turčan, Šindler – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. Diváci: 3819. Střely na branku: 39:26. Průběh utkání: 2:0,2:1,3:1.

Vošvrda – Hunkes, Čakajík, Derner, Trončinský, Moravec, Pavlů, Štich – Kudrna, Nedvěd, Dušek – Klimenta, Vak, Hořava – Vantuch, Podkonický, Víšek – Bárta, Ondřej, Špaček.

Banes Motor Č. Budějovice

Kovář – Snopek, Kotaška, Ptáček, Kolarz, Novák, Šulc – Šimánek, Mikeska, Pšurný – Gulaš, Mertl, Květoň – Martynek, Kašpařík, Pletka – Kuchejda, Langhammer, Podlešák – Červený.

Utkání nabídlo hned od první vteřin zajímavou podívanou, i díky tomu, že hosté nepřijeli s vyloženě defenzivní taktikou. Liberečtí se v prvních vteřinách předvedli pěknou kombinací Nedvěda s Kudrnou, Jihočeši zase kontrovali střelou Romana Pšurného, kterou Vošvrda i s trochou štěstí vyrazil. Skóre se změnilo po mnohem méně nápadném nahození Davida Šticha od modré čáry, které proklouzlo mezi nohama Kotašky a zastavilo se až v Kovářově síti. Pro libereckého beka to byla vůbec první trefa v extralize.

Náskok mohli Tygři navýšit ve dvou přesilových hrách, které poté měli k dispozici, početní výhody domácím ale moc nešly a hosté se poměrně v pohodě bránili, ba co víc, sami několikrát zahrozili. Nejvíce potrápil Vošvrdu asi Mikeska, jehož střelu musel vyrazit povedeným zásahem. V poslední minutě měl po akci Klimenty tutovku Vak, puk ale před poloprázdnou brankou netrefil ideálně a branku minul. Po první části tak byl stav 1:0 pro domácí.

Prostřední třetinu načaly dvě početní výhody Liberce, o výhody v pravém slova smyslu se ale v podstatě nejednalo, hráči Mountfieldu se totiž bez problémů bránili. Nicméně směrem do útoku toho svěřenci trenéra Výborného tolik jako v první dvacetiminutovce nepředvedli a další změny stavu se diváci v Tipsport areně dočkali až v devětadvacáté minutě. To Hořavovu střelu doslova dotlačil mezi betony Kováře Tomáš Klimenta a zvýšil na 2:0 pro Tygry. Chvíli na to mohli domácí udeřit potřetí, když přečíslení tří na jednoho chtěl zakončit po příhře Víška Ondřej, Kovář ale přihrávku přes brankoviště dokázal srazit mimo nebezpečí.

Hosté pak přišli na několik minut o Mikesku, který po střetu s Hunkesem u hrazení opustil ledovou plochu a do hry zasáhl opět až ve třetí části. Trochu hluchou pasáž hry tak přerušilo až v závěru druhé třetiny vyloučení Kašpaříka a v něm střely Hunkese a Trončinského, stav už se ale před sirénou nezměnil.

Definitivní pojistku Tygrů mohl přidat hned po několika sekundách třetí třetiny Dušek, který ale sám před Kovářem nezužitkoval výtečný pas Nedvěda. Stejně se pak vedlo i Víškovi, který to zkoušel mezi betony. Hosté pak i nadále naráželi na výtečného Vošvrdu, který v průběhu třetí části překonal Hniličkův rekord v neprůstřelnosti ze sezóny 2006/2007, když nepustil gól více jako 147 minut.

Mladík v libereckém brankovišti pak odolal i velkému tlaku Langhammerovi formace při vyloučení Klimenty. Když se vedle něj na trestné objevil ještě Ondřej, dokázali již hosté korigovat. Šimánek našel na modré Františka Ptáčka a jeho bombu na vyrážečku zastavila až síť za Vošvrdou. Hosté rázem ožili a po další bombě Šimánka moc k vyrovnání nechybělo.

Nicméně to byli nakonec Tygři, kteří si získali rozhodující náskok. Ve třiapadesáté minutě našel Vak přesným pasem volného Tomáše Klimentu, a ten měl při své druhé trefě večera poměrně snadnou úlohu – 3:1. Závěrečný tlak hostům znemožnilo vyloučení kapitána Ptáčka, a ze zisku tří bodů se tak radovali domácí.