Tři góly přinesly tři body

Date of publication Author Jiří Beníšek

Nasazení a bojovnost celého týmu a skvělé individuální výkony Milana Hniličky v brance a <b>Jaroslava Modrého</b> "kousek před ním" dovedly Bílé Tygry k vítězství ve druhém severočeském derby letošní sezóny. Tříbodový zisk znamená posun v tabulce směrem nahoru, střelecky se o něj přičinil v 11. minutě Stanislav Procházka, ve 20. minutě nádhernou ranou Leoš Čermák a svůj skvělý výkon korunoval třetí brankou ve 48. minutě Jaroslav Modrý. Zodpovědný kolektivní výkon v obraně pak pomohl Milanu Hniličkovi ke druhé letošní nule.

23. kolo, pátek 19. listopadu 2004
3:0
(2:0, 0:0, 1:0)

Branky: 11. Procházka (Modrý), 20. Čermák (Tomajko, Šmíd), 48. Modrý (Rozsíval, Vaic). Rozhodčí: Nečas - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 4:6 . Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4452.

Hnilička - Šmíd, Jiruš, Duben, Modrý, Moravec, Hanzlík, Krstev, Holub - Čermák, Rataj, Tomajko - Novák, Nedorost, Procházka - Vrbata, Vaic, Rozsíval, Vampola, Plodek, Víšek.

HC VERVA Litvínov

Jarina - Šlégr, Škoula, Kroupa, Skuhrovec, Hranáč, Ťupa, Poživil, Klobouček - Balász, Reichel, Ručínský - Trávníček, Hübl, Kubinčák - Zálešák, Branda, Gombár - Havel, Dunlop, Sklenička.

První střelu utkání si připsal hostující kapitán Reichel, ale Hniličku neohrozil. Pak už převzali otěže zápasu domácí a dostali hosty pod tlak. Ve třetí minutě ale nabídl hostům příležitost Vaic, za podražení byl vyloučen. Domácí sehráli oslabení výborně, do velké šance se dostal Nedorost, ale netrefil skákající puk. Po litvínovské přesilovce se hra odbývala ve středním pásmu, až v 7. minutě se před Jarinou usadila Ratajova formace, ale strážce litvínovské branky odolával, navíc Čermák ve slibné situaci dobře netrefil. V 9. minutě hráli přesilovku domácí, Jarinu zasypalo množství střel, ale žádná se neujala. Co se nepovedlo při přesilovce, vyšlo o chvíli později. V 11. minutě našel Jaroslav Modrý před brankou Stanislava Procházku a ten zblízka prostřelil Jarinu a dostal domácí do vedení. Hosté se snažili o vyrovnání, Hüblovu nebezpečnou střelu ve 13. minutě Hnilička vyrazil. O několik vteřin později odchází autor střely na trestnou lavici a za půl minuty jej následuje Ručinský. Domácí hrají přesilovku pět na tři, Jarinu ostřelují ze všech stran, ale nedaří se jim zvýšit náskok. Když už má Vrbata nádherně "nabito" ke střele, tak se mu v rozhodujícím okamžiku láme hůl. Hosté se přesilovce ubránili, ale tlak domácích pokračoval. Velkou šanci neproměnil v 18. minutě Vaic. Když už se zdálo, že domácí půjdou do šaten s jednobrankovým náskokem, napřáhl dva metry za modrou Leoš Čermák a nádherně se trefil, 2:0 pro domácí.

Druhou třetinu začali aktivněji domácí, přesto znovu nabídli hostům možnost je zkorigování výsledku. Ve 23. minutě byl vyloučen Moravec, ale hosté z přesilovky vytěžili pouze Ručinského střelu těsně mimo. Domácí hned nato kontrovali, útočná trojice Vrbata, Vaic Rozsíval využila střídání litvínovských, ale při přečíslení tři na jednoho pálil Vaic vysoko nad. Tlak domácích pokračoval i v přesilovce ve 27. minutě, na trestné lavici pykal Dunlop. Ve 28. minutě se ocitl před Jarinou Tomajko, ale těsně minul. Ve 30. minutě se blýskl Milan Hnilička, když zlikvidoval nebezpečnou střelu Skuhrovce. Další příležitost spálil ve 32. minutě Rataj. V dalších minutách tlak domácích nepolevoval, ale Jarina byl v těchto chvílích jasně nejlepším mužem litvínovských. Nečekanou šanci pak měli litvínovští na konci druhé třetiny. Nejprve byl v čase 38:01 vyloučen Vampola a za chvíli ho následoval Jiruš. Hosté ale nabídnutou šanci neproměnili, Bílí Tygři se za hromové podpory diváků ubránili až do konce třetiny.

V závěru přesilovky pálil tvrdě Šlégr, ale Hnilička byl znovu na místě, domácí se ubránili. Ve 43. minutě minul poloodkrytou branku Vrbata, chvíli nato Rataj nezasáhl přihrávku před brankou. Litvínov ale stále neskládal zbraně, narážel však na skvělého Hniličku. Ve 48. minutě vyslal Vaic dlouhou přihrávkou dopředu Rozsívala, ten zavezl puk do třetiny a nádhernou křižnou přihrávkou našel Jaroslava Modrého, který korunoval svůj skvělý výkon brankou. Po třetí brance domácí ještě více zajistili obranu, ale stále vyráželi do nebezpečných protiútoků, šance měl Vrbata s Vaicem, po nich Plodek, ale skóre už se neměnilo. V závěru třetiny ještě vyloučen Moravec a Hanzlík, na druhé straně Kubinčák, ale na vítězství domácích už se nic nezměnilo.