Tříbrankový náskok nestačil. Dvacítka v Kladně vyválčila jen bod

Date of publication Author Jan Kousal

Kladno/Liberec - Lépe to snad ani začít nemohlo. Výběr U20 se na kladenském ledě dostal v první třetině do vedení 3:0, které si ale v průběhu duelu nechal protéct mezi prsty. Rozhodovalo nakonec prodloužení a v něm byli úspěšnější domácí Rytíři.

12.kolo, sobota 21. října 2017
5:4p
(2:3, 1:0, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 18. Bláha (Jelínek, Řepka), 19. Cibák (Vildumetz), 35. Bláha (Kryll, Vildumetz), 41. Vildumetz (Bláha, Řepka), 63. Sokolov (Řepka) – 4. Žemba (Nezbeda), 10. Žemba (Nezbeda, Kotyza), 14. Teplý (Korecký, Holenda), 45. Benák (Burda). Rozhodčí: Souček – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 28:47. Průběh utkání: 0:3, 4:3, 4:4, 5:4.

Rytíři Kladno

Stahl – Kryll, Cibák, Klusáček, Kučera, Müller, Zelingr – Gnusin, Sokolov, Bláha, Jelínek, Řepka, Schildhabel, Vildumetz, Kezsi, Březina

Žajdlík – Miročnikov, Krejsa, Turský, Benák, Korecký, Leško, Starosta – Janele, Holenda, Šír, Průžek, Juščák, Piroutek, Beran, Nezbeda, Burda, Kotyza, Teplý, Žemba

Bílí Tygři na kladenském ledě začali famózně a hned v první přesilové hře se jim podařilo otevřít skóre. Nezbeda přihrával a Jan Žemba přesně pálil. Tato spolupráce šlapala výborně i dál. Nezbeda v polovině první třetiny opět přesně našel Jana Žembu a ten druhou trefou zmrazil Rytíře.

Zanedlouho přišla pro Kladno další pohroma. Michal Teplý vypálil hned po buly, čímž dokonale zaskočil domácího gólmana. Středočeši se však stihli do konce periody oklepat. Nejprve se prosadil Štěpán Bláha a o kontaktní trefu se postaral Jakub Cibák.

V prostředím dějství Bílí Tygři o svůj nadějný třígólový náskok definitivně přišli. Štěpán Bláha dokázal zužitkovat spolupráci s Kryllem a Vildumetzem a srovnal stav zápasu. Před třetí třetinou tak bylo všechno otevřené, což by po čtvrthodině hry rozhodně nikdo nečekal.

Start třetího dějství šelmy nezachytily vůbec ideálně. Tomáš Vildumetz utekl všem obráncům najel si zprava před Žajdlíka a poslal puk do chytře protipohybu libereckého gólmana. Rytíři tak rázem měli otěže utkání v rukou.

Severočeši však svou kůži nedali lacino a zanedlouho slavili vyrovnání. Burdovu střelu vyrazil brankář Stahl jen na hokejku Jiřího Benáka a ten zacílil přesně. Jeho trefa poslala zápas do prodloužení, ve kterém se hrálo jen něco přes dvě minuty. Ilja Sokolov pláchl liberecké obraně ranou do horního růžku rozhodl o tom, že kladenskou přestřelku ovládli domácí Rytíři.