Tvrdé probuzení z reprezentační přestávky obstarala Slavia

Date of publication Author Jan Rachota

Tak takto si Bílí Tygři návrat do extraligového kolotoče po reprezentační přestávce nepředstavovali. Slavia jim připravila těžký budíček, zejména ve druhé třetině se na branku Vošvrdy valil útok za útokem. Jedinou branku Liberce dal Klimenta, který se trefil za stavu 6:0.

32. kolo, středa 22. prosince 2010
7:1
(1:0, 4:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 7. Krenželok (Doležal), 21. Žižka (Kadlec, Vondrka), 24. Poletín (Micka, Sklenář), 26. Svoboda (Roth), 40. Vondrka - trest. stř., 48. Micka (Žejdl, Poletín), 58. Poletín (Žejdl, Micka) - 48. Klimenta (Trončinský). Rozhodčí: Hribik, Mikula - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3644. Střely na branku: 34:33. Průběh utkání: 6:0,6:1,7:1.

HC Slavia Praha

Kopřiva - Žižka, Kadlec, Kuboš, Benda, Kolařík, Roth, Barák, Špelda - Svoboda, Vondrka, Jelínek, Poletín, Pospíšil, Krenželok, Žejdl, Micka, Doležal, Tomica, Sklenář, Růžička.

Vošvrda - Hunkes, Čakajík, Trončinský, Derner, Moravec, Výtisk, Pavlů, Štich - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Klimenta, Vak, Hořava - Vantuch, Podkonický, Víšek - Bárta, Ondřej, Špaček.

V posledním předvánočním utkání se příliš dlouho nečekalo na gólového Ježíška. Aktivněji ho volali hosté, ale střely obránců Výtiska a Hunkese dokázal Kopřiva pokrýt. A tak udeřilo na druhé straně, když se přesnou ránou pod víko prosadil Lukáš Krenželok. Úspěšný střelec ale ihned po gólu padl na led, jelikož se srazil s jedním z libereckých obránců a musel být dlouho ošetřován na střídačce.

Poté se mohli radovat i Bílí tygři, Žižka si totiž málem puk nahozený z rohu kluziště srazil bruslí do klece, Kopřiva byl ale pozorný a včas sklapl betony k sobě. O chvíli později se před Vošvrdou zjevil zcela volný Svoboda, jenž měl čas i na zpracování kotouče, mladého gólmana však ve vyložené šanci nepřekonal.

Akcemi naplněnou první polovinu úvodní třetiny završil další neproměněnou tutovkou liberecký Vantuch, jehož z mezikruží bravurně vychytal Kopřiva. Na opačné straně se pokusil Svoboda tečovat prudké Žižkovo nahození, Vošvrda byl ale připraven. V další šanci byl Micka, který se silou natlačil před hostujícího brankáře, ten však puk vyrazil před sebe, Poletín se ale už k dorážce nedostal.

Zahrozili ještě Bílí Tygři, Kudrnovu křižnou střelu ale přesouvající se Kopřiva skryl do výstroje. V obrovské šanci se ocitl i Slávista Pospíšil, který však po krásné akci zamířil mimo tři tyče i kvůli faulu Nedvěda. Domácí se ale paradoxně v početní výhodě k vážnějšímu ohrožení hostujícího gólmana nedostali.

Vstup do druhé třetiny se povedl Slavii, při druhém vyloučení Nedvěda si nabruslil na mezikruží Tomáš Žižka a vymetl pavučinu v pravé šibenici. O pár okamžiků později se po přesné přihrávce Micky prosadil mladík Michal Poletín. A excelentní pětiminutovku sešívaných zakončil po úniku střelou k tyči Tomáš Svoboda.

Poté gólové smršti si vzal kouč Liberce Kalous oddechový čas, čímž utlumil sled šancí. Téměř do konce třetiny hrozili oba celky jen výjimečně, a když už se tak stalo, oba strážci branek byli vždy pozorní. Až v samotném závěru se při oslabení dostal do brejku Růžička, byl faulován a následovalo trestné střílení. Růžička si ale při faulu pochroumal pravou nohu a nájezd tak musel jet Michal Vondrka, který se situace zhostil na jedničku a pod vyrážečkou prostřelil Vošvrdu.

Ve třetím dějství se dlouho nedělo nic zajímavého, až přišla další, v pořadí již šestá, branka do hostující klece, o kterou se postaral střelou mezi betony Tomáš Micka. Tři čtvrtě minuty nato však korigoval skóre Tomáš Klimenta, když se prodral až před Kopřivu a připravil tak slávistického brankáře o čistý štít.

Bílí Tygři ještě dostali v poslední desetiminutovce příležitost ke snížení při více než minutové dvojnásobné početní výhodě, ale k ohrožení Kopřivy se dostal jen kapitán Nedvěd, jenže neprostřelil ho. Tři minuty před závěrečnou sirénou tak opět udeřili sešívaní, Michal Poletín svým druhým dnešním zásahem po přihrávce zpoza brány uzavřel skóre zápasu.