Tvrdý direkt v Českých Budějovicích poslal Tygry na zem

Date of publication Author Radek Papáček, Jan Rachota

Poslední přípravný zápas před startem extraligy absolvovali Bílí Tygři v Českých Budějovicích. Trenér Paleček však s poslední prověrkou rozhodně nemohl být spokojen, jeho svěřenci totiž Českým Budějovicím nestačili a odjeli s výpraskem 6:1. Jedinou branku Liberce vstřelil <b>Jan Víšek</b>.

přát., pátek 01. září 2006
6:1
(4:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Šimánek (Vak), 7. Mertl (Nedorost), 8. Sailer (Hübl), 8. Vak (Šimánek, Toman), 22. Šimánek (Toman, Vak), 31. Veselý (Macháček, Vak) - 30. Víšek (Pabiška, Čermák). Rozhodčí: Pešina - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 11:5, navíc Gřegořek (ČB) 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 562.

Banes Motor Č. Budějovice

Turek (41. Chábera) - F. Novák, P. Macháček, Vágner, Toman, Gřegořek, Posmyk, Klíma, Vomela - Sailer, V. Hübl, Kotrla - Veselý, Vak, Šimánek - Brabenec, V. Nedorost, Mertl - Hřebejk, L. Květoň, Gulaš.

Stejskal (33. Šindelář)- J. Moravec, Jiruš, Krstev, M. Hlavačka, Kočí, Čutta, Rýgl - Vaic, Vampola, Tomajko - L. Čermák, Šachl, Víšek - Klimenta, Plodek,S. Procházka - Pabiška

Do utkání, které pro obě mužstva bylo poslední přípravou na novou sezonu, měli lepší vstup Liberečtí. Procházkovi ani Vampolovi se však Romana Turka překonat nepodařilo. Naopak domácí byli v úvodu velice produktivní. Mezi 5. a 8. minutou se ze vstřelené branky radovali čtyřikrát. Vyražený puk Stejskalem nejprve dopravil do sítě Jiří Šimánek - 1:0. Ve skrumáži před náhradníkem Milana Hniličky se nejlépe zorientoval Tomáš Mertl - 2:0. Následně Hübl vybídl k úniku Petra Sailera a ten proměněným nájezdem skóre zvýšil - 3:0. Po dvacetičtyřech sekundách srazil Tygry do kolen po Šimánkově přihrávce Tomáš Vak - 4:0. Radost českobudějovickým fanouškům zkazil kotouč v obličeji Václava Nedorosta. Útočník odešel do kabin a do konce utkání již do hry nezasáhl. Domácí uspokojeni čtyřgólovým náskokem polevili, z mezikruží pálil Lubomír Vaic. Ke smůle hostů ale jen do prsou brankáře Turka.

Začátek druhé třetiny se z části podobal té první. V ponechané výhodě připravila spolupráce Vaka s Tomanem další gól pro Jiřího Šimánka - 5:0. Šance ke snížení se poté Severočechům naskytla v přesilovce 5 na 3. Střely Čutty, Moravce i Tomajka domácího gólmana nepřekonaly. Prvního úspěchu se svěřenci trenéra Palečka ale přeci jen dočkali. Těsně před vypršením Gřegořkova trestu skočila gólem pohledná spolupráce Čermáka, Pabišky a Jana Víška, kterou posledně jmenovaný zakončil do levého růžku Turkovy klece - 5:1. Na pětibrankový rozdíl zvyšoval v 31. minutě tečí Macháčkovy střely Ondřej Veselý - 6:1. V brance hostí pak Stejskala nahradil Filip Šindelář.

Poslední třetina neprobíhla již v takovém tempu jako ty předchozí. Místo v brance přepustil Turek Janu Cháberovi. Na domácích byla patrná spokojenost s výsledkem a na hostech nebyla vidět přílišná snaha o zvrácení utkání. Diváci v Budvar Aréně tak viděli hru spíše ve středním pásmu bez vážnějších šancí. V 51. minutě nepochopitelně fauloval Gřegořek a za nesportovní chování mu následně sudí Pešina udělil desetiminutový osobní trest. Pro obránce Mountfieldu tím zápas skončil. V závěru ještě zkoušel neúspěšně protlačit puk mezi Cháberovými betony Jan Plodek. Se stejným výsledkem si počínal i Čermák, ten tentokrát narazil na beton mladého gólmana. V poslední šanci trefil Hübl rameno libereckého brankáře.