Tygři ani na druhý pokus nedobyli brněnskou tvrz

Date of publication Author Martin Lísal, Lukáš Šonský

L i b e r e c - Po vydařeném utkání na ledě pražské Slavie zajížděli oslabení Bílí Tygři na Moravu, kde změřili síly s nováčkem extraligy. Kometa byla sice od úvodních minut mírně aktivnějším celkem, ovšem do vedení se dostali Liberečtí. Svoji premiérovou brankou v extralize se blýskl Michal Bárta. Brno však nesložilo zbraně a vývoj zápasu otočilo, Pavel Kašpařík sice záhy vyrovnal, avšak na další trefu brněnského výběru již Tygři reagovat nestačili, svému sokovi tak podlehli již podruhé v letošní sezoně.

38. kolo, pátek 08. ledna 2010
3:2
(0:0, 0:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 43. Brabenec trest. st., 52. Erat (Dopita), 55. Svoboda (Huml, Brabenec) - 37. Bárta (Špaček), 54. Kašpařík (Víšek). Rozhodčí: Homola, Polák - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:7, navíc Podkonický (LIB) 10 min. Využití: 1:0 V oslabení: 0:1. Diváci: 7200. Střely na branku: 25:24. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

HC Kometa Brno

Hovi - Bičánek, Krstev, Mojžíš, Ovčačík, Richter, Sova, Štach, Vyrůbalík - Brabenec, Divíšek, Dlouhý, Dopita, Erat, Huml, Ludvík, Polodna, Procházka, Svoboda, Šindel, Vondráček.

Pinc - Čakajík, Holub, Jareš, Kolmann, Malkamäki, Moravec, Rýgl - Bárta, Blatný, Jech, Kašpařík, Kica, Matějovský, Ondřej, Podkonický, Špaček, Urban, Vantuch, Víšek.

Kometa byla v úvodní třetině jasně aktivnější, k čemuž jí dopomohla i nedisciplinovanost Tygrů. Těm se hned po pěti minutách hry „povedlo“ jít do tří, ale těžkou situaci ustáli, i když zejména Divíšek byl hodně blízko k posunutí číslic na nové multimediální kostce. I po návratu libereckých hříšníků na led hráli prim spíše domácí, povedlo se jim ovšem jediné – rozchytat veterána Pince, který si v první třetině připsal jedenáct zákroků (jeho protějšek Sasu Hovi musel likvidovat pouze dva puky). Kometa dostala k dispozici ještě jednu početní výhodu, Liberec totiž hrál hodně tvrdě, ale ani tentokrát se skóre neměnilo, byť při pokusech Šindela a Procházky to v našlapané hale jen zahučelo. Když pak těsně před sirénou neuspěl při dorážce Dopita, bylo jasné, že siréna utne zápas za stavu 0:0.

Zatímco v první třetině připomínali hosté spíše soubor lehce vyjukaných koťat, ve druhé části se z nich stala nefalšovaná tygří smečka. Hned v úvodu si zahráli přesilovku, tu ale ještě uťal krosčekem Blatný. Další výhodu si ale Seveřané užili celou a notně domácím zatápěli. Kometa si dokonce 17 vteřin zahrála ve třech, ale Hovi prozatím odolal. Nebezpečná byla zejména teč Kašpaříka, na druhé straně vybídl Šindel ke skórování Mojžíše, skóre se ale neměnilo. Hra se přelévala ze strany na stranu a hráči obou týmů se často dostávali až před gólmany soupeře, jejich uhrančivý pohled ale všechny kotouče posílal mimo nebezpečí. To ovšem platilo jen do 37. minuty. Po šanci Kašpaříka se vhazovalo před Hovim, Špaček předložil kotouč Michalu Bártovi, a ten polovysokou střelou překonal finského gólmana – 0:1. Odpovědět mohl Bičánek, který dostal ve hře čtyř proti čtyřem kotouč od Šindela do pozice více než slibné, pálil ale vedle. Po druhé siréně tedy šli do šaten spokojenější hosté.

V poslední třetině už padaly jen branky. Nejprve se prodral do zakončení Huml, byl podtržen a z následného trestného střílení vyrovnal Kamil Brabenec. Když pak dokončil akci Dopity přesnou střelou z bezprostřední blízkosti Roman Erat, zdálo se, že domácí směřují ke třem bodům. To jim mohla zkomplikovat chyba Hoviho, který podklouzl za brankou a nabídl vyrovnání Pavlu Kašpaříkovi. V téže přesilovce ale vstřelil vítěznou branku Jaroslav Svoboda. Přes obrovský nápor se již Tygrům vyrovnat nepovedlo, byť hráli dvě a půl minuty v šesti a Hovimu mnohokrát pomohlo i štěstí. Bojovný zápas tak skončil výhrou Komety v poměru 3:2.