Tygři bojovali až do konce. V důležitém utkání ale na Dynamo těsně nestačili

Pardubice/Liberec – Důležité střetnutí na ledě Pardubic nabídlo napínavou a vyrovnanou bitvu, v níž se na první gól čekalo téměř polovinu zápasu. Do vedení se nakonec dostali Liberečtí, Pardubice se ale nevzdaly a otočili skóre. Tygři se poté snažili o vyrovnání, jenže Dynamo svůj náskok s vypětím všech sil udrželo.

48.kolo, úterý 06. února 2018
2:1
(0:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 35. Treille (Tomášek, Hrabal), 46. Beran (Perret, Dušek) – 28. Jašek (Pyrochta, Redenbach). Rozhodčí: Pavlovič, Hodek - Frodl, Komárek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 595. Střely na branku: 32:23. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

HC Dynamo Pardubice

Kacetl – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Hrabal, Mojžíš, Holland – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – D. Tůma, Tomášek, Treille – M. Kaut, Poulíček, T. Svoboda – Perret, Dušek, Beran.

Will – Pyrochta, Ševc, Kolmann, Šmíd, Jánošík, Derner – Ordoš, P. Jelínek, M. Kvapil – Bakoš, Bližňák, L. Krenželok – Lakatoš, Redenbach, Jašek – A. Dlouhý, J. Stránský, J. Vlach.

Utkání začalo v opatrnějším tempu z obou stran, Tygři ovšem postupně zvyšovali otáčky a získali převahu na svou stranu. V sedmé minutě se po zaváhání Tomáše Mojžíše do dobré střelecké pozice dostal Lukáš Krenželok, jeho dělovku z mezikruží ale Ondřej Kacetl vyrazil svou vyrážečkou. Severočeši byli i nadále aktivnější, jenže se jim nedařilo překonat trpělivě bránící hráče Dynama.

V druhé polovině úvodního dějství dostaly šelmy k dispozici čtyřminutovou přesilovku, při které mohli otevřít skóre. Ondřej Kacetl si však poradil se všemi pokusy hostujících střelců. Po ubráněném oslabení se Pardubice osmělily a dokonce se mohly dostat do vedení, když Tomáš Svoboda přihrál mezi kruhy Patriku Poulíčkovi. Toho ale skvělým zákrokem vychytal Roman Will a do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky si početní výhodu vyzkoušeli i domácí. Liberečtí se ovšem bez větších problémů ubránili a čekání na úvodní trefu pokračovalo. O první gól zápasu se nakonec postarali Tygři! Tyler Redenbach vyhrál buly v útočném pásmu přímo na hůl Filipa Pyrochty, jehož tvrdá rána se od zad Lukáše Jaška odrazila do sítě. Vzápětí mohlo být vyrovnáno, když z předbrankového prostoru zakončoval Petr Sýkora. Romana Willa ale zachránila tyč!

Domácí se ovšem vyrovnání přeci jen dočkali, když při přesilové hře z levého kruhu vypálil David Tomášek a jeho projektil za Willova záda úspěšně tečoval Sacha Treille. Tým z města pod Ještědem si mohl následně vzít vedení zpět, jenže Ladislav Šmíd ze slibné pozice Ondřeje Kacetla nepřekonal.

Do závěrečné periody vstoupily lépe Pardubice, které naše mužstvo v podstatě k ničemu nepustily a necelých šest minut po začátku třetí třetiny otočily vývoj zápasu. Jacob Cardwell poslal od modré kotouč do brankoviště, kde se v následné skrumáži nejlépe zorientoval Matěj Beran, který dorazil puk za brankovou čáru. O chvíli později se střelec druhé branky domácích rozhodl individuálně řešit přečíslení dva na jednoho, jenže tentokrát si na Romanu Willovi vylámal zuby.

Svěřenci trenéra Filipa Pešána poté soustředili všechny své síly do útoku a snažili se poslat utkání aspoň do prodloužení. Tři minuty před koncem opustil Roman Will svou svatyni a pustil na led šestého hráče. Vyrovnání byl při hře bez gólmana nejblíže Filip Pyrochta, který však mířil pouze do břevna. Ve zbývajícím čase už si Východočeši své těsné vedení pohlídali a mohli se radovat ze tří bodů.

„Sehráli jsme velice vyrovnané utkání, bojovalo se o každý kousek ledu. My jsme měli tři přesilovky v první třetině, neproměnili jsme je, a bylo jasné, že se poměr vyloučení vyrovná, což se také stalo, ale domácí si na rozdíl od nás jednou brankou pomohli. Až do posledních vteřin pokračoval vyrovnaný zápas, o dělbě bodů rozhodl náš nedůraz v obranném pásmu, který naopak domácí při naší hře bez brankáře měli, a proto vyhráli.“

Miloš Holaň
„Od začátku to bylo velice vyrovnané utkání, i když díky přesilovkám měli možná trochu navrch Liberečtí. Chtěl bych poděkovat za perfektní výkon všem hráčům počínaje Kacetlem a hlavně za ubráněné přesilovky soupeře. Zápas připomínal play off a byl napínavý až do konce. Pokaždé nejde vyhrát pěkně, dneska to byla dřina a góly jsme tam dostrkali, ale o to je ta výhra cennější. Těší náš, že konečně doma vyhráváme.“