Tygři bojovali, po nájezdech se ale radoval Davos

Date of publication Author Ondřej Flanderka

Y v e r d o n/ L i b e r e c - Vstup do utkání se Liberci nevyvedl a už po třech minutách prohrával, Švýcaři navíc dokázali náskok navýšit a dvakrát vedli o dvě branky. Tygři ale zbraně nesložili a dokázali utkání dovést do nerozhodného stavu 3:3. Velký podíl na vyrovnání měl obránce <b>Richard Jareš</b>, který byl hned u dvou branek Liberce, prohru po nájezdech však neodvrátil ani on. Tygři obsadili ve skupině třetí místo a zítra je čeká poslední zápas turnaje s posledním týmem druhé skupiny, kterým bude buď Lausanne nebo Ambri-Piotta.

turnaj, pátek 22. srpna 2008
4:3sn
(2:0, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 4. Sýkora (Leblanc, Marha), 15. Jan Von Arx (Rizzi), 41. Daigle (Riesen, R. Von Arx), rozhodující nájezd Daigle - 39. Blatný (Harant, Pletka), 44. Jareš (Pabiška), 47. Hruška (Vantuch, Jareš). Rozhodčí: Clément - Dumoulin, Fluri. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. Diváci: 250. Průběh utkání: 2:0,2:1,3:1,3:3,4:3.

HC Davos

Berra (Genoni) - Blatter, Gianola, Furrer, Grossmann, Gerber, Von Arx J. - Daigle, Della Rossa, Ambühl, Wieser, Marha, Bürgler, Leblanc, Rizzi, Donati, Sýkora, Tatíček, Guggisberg, Von Arx R., Riesen.

Fikrt - Harant, Jareš, Derner, Zíb, Hunkes, Krstev, Holub, Hrach - Blatný, Pabiška, Pletka - Bartovič, Šachl, Nedorost - Klimenta, Kašpařík, Víšek - Vantuch, Hruška, Špaček.

Tygrům vstup do utkání nevyšel a v první třetině měli více ze hry hráči Davosu, kteří nastoupili v sestavě i s trojicí Čechů - Sýkora, Tatíček, Marha. Libereckým na startu nepomohlo ani brzké vyloučení, když už ve čtyřicáté sekundě zamířil na tresntou obránce Jareš. Oslabení Tygři zvládli, ale rychlost a pohyb Švýcarů jim dělal problémy, z čehož těžil ve čtvrté minutě Petr Sýkora, který otevřel skóre zápasu.

Fkirt měl i nadále hodně práce a Tygři zahrozili výrazněji až při vyloučení Jana Von Arxe v závěru první desetiminutovky. V úvodu třinácté minuty šel na trestnou obránce Hrach za držení a přesně v době, kdy jeho trest uplynul udeřil Davos podruhé. Konkrétně to byl Jan Von Arx, který prostřelil Fikrta.

Do druhé části vstoupili Tygři už lépe a stále více se tlačili před branku Davosu, pomohli jim k tomu i dvě přesilovky v polovině zápasu, které následovali v rychlém sledu za sebou. Důležitý moment pak přišel v úvodu čtyřicáté minuty, kdy na trestné seděl Sýkora, a Severočeši dokázali přesilovku využít. Postarala se o to první formace, konkrétně Zdeněk Blatný.

Úvod třetí třetiny přinesl úžasnou přestřelku. Liberečtí se sice opět dostali do dvoubrankového manka, když Fikrta překonal Alexandr Daigle, na jeho gól ale dokázali bleskově odpovědět. Opět u toho byla první řada, která díky spolupráci Lukáše Pabišky s Richardem Jarešem dokázala využít přesilovku a snížit na rozdíl jediné branky. Vyrovnání přišlo o necelé tři minuty později. Opět u toho byl dobře hrající obránce Jareš, který se tentokrát proměnil do role nahrávače a o samotný gól se pak postaral Ondřej Hruška.

V závěru zápasu měli Tygři několik vyložených šancí a vítězství byli určitě blíže. Buď jim ale v cestě stála tyč, nebo jako v přípradě Klimentova úniku špatný led v závěru třetiny. O vítězi tak rozhodly nájezdy a v nich měli více štěstí hráči Davosu, kteří porazili Tygry 4:3 po samostatných nájezdech.